ponownie temat bimbrowni.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

ponownie temat bimbrowni.

Post autor: vitesse7 »

Witam. przepraszam ale nie moge sie doczytać jak zrobić bimbrownie, w wielu tematach pisze co nie co ale mam jush mętlik w głowie. chciał bym nawozić swoje rośliny CO2 i nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. czy możę ktoś mi powiedzieć krok po kroku od czego zacząć. Co trzeba posiadać.wszystko pokolei. Jak ktoś mógł by to był bym bardzo wdzięczny.
pzdro4all :? :idea:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej0478
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2006 8:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej0478 »

Witam!
Opis prostej bimbrowni znajduje się choćby tutaj: http://republika.pl/fan_tom1/nawo%BFenie%20Co2.htm
Chyba wszystko jest jasne w tym opisie.
Powodzenia i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

wielkie dzięki a mam jeszcze pytanie. Jakie drozdże? takie jak do robienia wina? :?: :?:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Drożdze świeże, 1/4 kostki, 2 szklanki cukru. To rozetrzeć i zalać 4 szklankami letnie wody (dodam letniej, nie goracej bo zabije drozdze), potem do bimbrowni i dziala :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Zwyczajne drożdże piekarskie :) do nabycia w każdym sklepie spożywczym. Warunek, muszą być świeże.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

no wielkie dzięki. bałem sie zapytać jakie drożdże. myślałem o tych piekarskich ale jak tu napisać zeby mnie nie wysmiali. co do tych tematów to ja jestem zielony. serdeczne dzięki. mam drożdżownie niedaleko więc sie znajdą.
:( :( pozdro 4all

a czy możęcie mi jakoś objaśnić jak to działa. w tej większej butelce w której są drożdże tworzy sie CO2 i on jest wężykiem do malej butelki przenoszony i co dalej? bo tak to wiem co jak zrobić ale ciekawi mnie co sie gdzie dzieje. (po co ta mała butelka) przeprasham za takie banalne pytabnia ale jak jush mówiłem nic na ten temat niewiem. czarna magia. :( :( :( :(
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

W dużej butelce zachodzi sobie proces fermentacji drożdży zaś druga
mała butelka powoduje, że do akwa nie dostaje się alkohol wytworzony w czasie fermentacji drożdży.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

wielkie dzieki. jeszcze raz dziękuje wiele sie dowiedziałem. widze żę jestem w otoczeniu samych profesjonalistów. :!:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Bartu$
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2006 8:20

Post autor: Bartu$ »

Co by się stało gdyby do akwarium dostał się alkohol?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No niestety alkohol nie jest wskazany w akwarium, stad zastosowanie w bimbrowni tej drugiej butelki z woda w celu ze jesli z duzej by sie dostał zostaje w małej a nie idzie bezpośrednio do akwa. Nie radze testować wpływu alkoholu na kierunek pływania rybek :lol:

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

A nie prościej jest odłączyć napowietrzanie i wpuścić do akwarium kilka-kikanaście ryb labiryntowych?
Będzie naturalne nawożenie CO2, piękna dekoracja, ciekawe ryby i szalony rozwój roślin...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

YarpenATW pisze:A nie prościej jest odłączyć napowietrzanie i wpuścić do akwarium kilka-kikanaście ryb labiryntowych?
ale tu nie piszemy o napowietrzaniu a o nawożeniu CO2, a ryby labiryntowane i owszem maja swoje zdolnosci w oddychaniu tlenem atmosferycznym, ale nie sadze ze produkcja CO2 bedzie na miare potrzeb wzrostu roślin.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

Bo ja wiem... Mam ci ja małe, fajne akwarium a w nim bojownika syjamskiego. W ciągu miesiąca z jednej trawki zrobiło mi się 10.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No wiesz bo sa rośliny i rośliny, takie co rosna jak burza choc nie robisz nic i takie co sie starasz i na głowie stajesz i marnie. Wszystko zalezy oczywiscie od wielu czynników, jak oswietlenie i stezenie CO2, nawozenie roslin itp. Ale fajnie jak wszystko rosnie :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

co do alkholu to myślę, że miałby baaardzo zły wpływ na skrzela rybek(trzeba pamiętać, że są one bardzo ukrwione i przez co delikatne)lepiej nie spprawdzać :wink:
ODPOWIEDZ