Ciagle brudno

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Ciagle brudno

Post autor: Papicod4 »

Witam jestem nowy przeszukałem troszkę forum ale nie bardzo znalazłem swoją odpowiedz. Całe życie u mojego tata były 3 akwaria przez co ja postanowiłem ostatnio zakupić. Zakupiłem 240l po czym znajomy dał mi żwirek płukałem go chyba z 5 godzin przez sito mieszając itd do momentu czystej wody. Dalej wrzuciłem żwir do akwarium nie zalewając jeszcze wody, na drugi dzień całe dno i kamienie pokryte były takim białym piaskiem jak bym wsypał mąki. Wszystkie kamienie brudne ;/ wyciągnąłem je jeszcze raz i zacząłem płukać ale ciagle na dnie zostaje taki biały pył.

Moje pytanie brzmi czy może być jakiś zły żwir który wiecznie jest taki zapylony?
może coś robię źle :?: :?:
Moze jeszcze za mało płucze :shock:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017 17:27 przez Papicod4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jakbyś używał znaków interpunkcyjnych, to Twój post byłby bardziej zrozumiały.
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

spoko zamiast pisać pierdoły i się wymądrzać pomógł byś nie umiesz? to nie pisz nic.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jak możesz to napisz coś więcej na temat żwirku np. skąd pochodzi, jaka granulacja itp. jak możesz to podaj parametry wody, dodaj jakieś zdjęcie. Myślę że na pewno ktoś się znajdzie na forum i Ci pomoże.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak się wychodzi na "prezentach" od znajomych...żarcik. Polej żwirek octem, sprawdź czy z nim nie reaguje. Myślę, że po tak długim i dokładnym płuczeniu to nie syf, tylko coś wytrąciło się z wody.
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

https://zapodaj.net/d0e489284c9ea.jpg.html

https://zapodaj.net/4498c137f3077.jpg.html

Wrzucam dwa zdjęcia na jednym widać dno akwarium po wyciągnięciu kamieni.
Jeśli chodzi o pochodzenie ciężko mi określić podobno wcześniej były w innym akwarium.
Nie bardzo chcę zalewać tyle wody skoro już na starcie robi się takie mleko. :cry:
makar993
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2017 21:30

Post autor: makar993 »

Miałem podobny żwirek zakupiony w Majstrze w moim miescie jest tam sekcja zoologii. Płukałem go minimum 5 razy. I jak wlałem wodę to mleko aż miło. Wywaliłem i teraz mam piasek.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Ten żwirek wygląda na jakiś miękki, wapienny albo kredowy i rozpuszczajacy się po trochu w wodzie.
Jak chcesz jasne podłoże to najbardziej uniwersalny będzie piasek.
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

czyli co raczej sie go pozbyć? ja chce jakieś kamyczki może jeszcze coś pod nie dać??

Kupić nowy w zoologicznym?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Mi to wygląda na grys dolomitowy, jak dla mnie nie nadaje się do akwarium. Wywal u użyj innego podłoża i po problemie.
Papicod4 pisze:spoko zamiast pisać pierdoły i się wymądrzać pomógł byś nie umiesz? to nie pisz nic.
Idąc tokiem twojego rozumowania, to jak nie umiesz pisać "to nie pisz nic".


Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

Wiec jutro coś kupie w zoologicznym.

Jeszcze jedno coś dawać pod kamienie?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Papicod4 pisze:
Jeszcze jedno coś dawać pod kamienie?
Ale pod większe kamienie dekoracyjne?- tak, styropianu pod każdy i obsyp podłożem, aby nie było go widać, bezpośrednie położenie ciężkiego kamolca na piasek bywa niebezpieczne.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wywal ten grys, nie nadaje się do akwarium. Kup z sklepie budowlanym piasek lub drobny (bardzo) żwirek w sklepie zoologicznym. Przepłucz go pod prysznicem i załóż ponownie zbiornik.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

Decyzja zapadła, w dniu dzisiejszym zakupiłem około 30/35 kg żwirku znacznie mniejszego od poprzednich kamyczków. Puki co przepłukałem czarne i poszły na dno, teraz pytanie czy powinienem dać pod nie jakiś styropian? czy też może zostać jak jest? Do tego dojdzie trochę białego koloru.

https://zapodaj.net/e912345928db6.jpg.html

https://zapodaj.net/e97194d6bc753.jpg.html
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pod podłoże nie trzeba żadnego styropianu [pod ten żwirek], ja miałem na myśli jakieś duże kamienie/skałki, które miałyby pełnić rolę dekoracji.
ODPOWIEDZ