Potrzebna drobna pomoc przy budowie hydroponiki

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Potrzebna drobna pomoc przy budowie hydroponiki

Post autor: andypl33 »

Witam przygotowuję się do budowy hydroponiki , szukając pomysłów znalazłem poniższy film
https://www.youtube.com/watch?v=GHKrIusK-Pg
Spodobał mi się pomysł z wykorzystaniem tych koszyków czerwonego i zielonego chciałbym je wykorzystać tylko gdzie takie można dostać jeśli ktoś wie to proszę pisać
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To są koszyki dostępne w sklepach jako koszyki na zakupy do małych sklepów - nie żartuję. Widziałam je w Lewiatanie i kilku osiedlowych Chortenach.
Mogą być również dostępne w Auchanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Szukaj "koszyczek plastikowy" m.in. na portalu aukcyjnym jest trochę do wyboru w różnych wielkościach/kolorach

P.S. Po wpisaniu w wyszukiwarce "Filtr hydroponiczny" jest kilka ciekawych rozwiązań bez tych koszyków
Mój baniaczek 112l
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Na allegro może i bym dostał coś pasującego tylko koszt przesyłki zniechęca
A myślałem że te kosze są wyjęte z czegoś nap są takie w fecie tylko trochę małe .
Basiu w tych sklepach są one do kupienia? czy jako ja piszesz do zakupów i trzeba je zostawić przy kasie ? Z drugiej strony co można włożyć z zakupów do takiego koszyczka .

Mi się te koszyki spodobały szczególnie ich kształt idealnie pasujący do doniczki bo chcę wsadzić jak na filmie taką gąbeczkę jak kolejny stopień filtracji
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Andy, wiadomo że koszyki są nie do kupienia... w sklepach których służą jako pomoc przy zakupach.
Ale naprawdę proszę popatrz w Auchanie na dziale plastyków, mają najróżniejsze koszyki, w różnych kształtach i odcieniach.

Dodatkowo w kwiaciarniach pojawiły się plastykowe ażurowe osłonki na doniczki, może coś z tego też Ci podpasuje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

BARA pisze: Ale naprawdę proszę popatrz w Auchanie na dziale plastyków, mają najróżniejsze koszyki, w różnych kształtach i odcieniach.

.
Basiu jesteś wielka serdeczne DZIĘKUJĘ trafiłaś idealnie to ustrojstwo nazywa się -koszyk A7 -kosztuje całe 1zł
https://www.fotosik.pl/zarzadzaj-zdjeciami
A co najśmieszniejsze produkują to dosłownie 4km od mojego domu
Temat można zamknąć.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wydaje się to być fajnym pomysłem, przy tym bardzo prostym, koniecznie daj znać jak Ci się to sprawdzi...na górę półeczka z paprociami jako filtr, kiedy się takie zielsko rozrośnie na prawdę super może to wyglądać :D
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No dam znać ale to trochę potrwa planowane uruchomienie akwa to przełom sierpnia i września teraz jak mam czas to robię co można jak widziałeś jest już belka do akwa teraz pracuję nad hydroponiką i jej oświetleniem ,
Nie dostałem zgody na wiercenie otworów pod półki więc kombinuję ze stelażem z rur prostokątnych który ma stanąć za akwarium Jak widzisz mam co robić a wolnego czasu mało na dodatek kontuzja ręki nie pomaga i trzeba zwolnić tempo prac
Paproci nie będzie spróbuję z skrzydłokwiatem umieszczonym w dwóch mniejszych doniczkach które będą w głównej doniczce długości 50cm taka jak na filmie odpływ taki z wanny . To tak ogólnie tyle reszta wyjdzie w praniu

ciąg dalszy tutaj:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=24500
ODPOWIEDZ