CO2 co wybrać butlę jednorazową, czy bimbrownię???

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

CO2 co wybrać butlę jednorazową, czy bimbrownię???

Post autor: AaDd2001 »

Tak jak w temacie co wybrać. Co wychodzi taniej, ekonomiczniej, efektywniej plusy i minusy??? Co można podłączyć pod to ( dyfuzor, licznik bąbelków,... itp? ). Pod butlę jednorazową można podłączyć tylko "dzwon"
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Na poczatek mozesz ustawic bimbrownie, kupic wezyk, zaworek zwrotny i kostke lipowa. To bardzo proste i tanie rozwiazanie. Butle CO2 polecam w momencie kiedy robimy duze roslinne akwarium z mocnym swiatlem itd.

Zacznij zabawe z bimbrownia, w miare jedzenia rosnie apetyt wiec kup sobie butle w momencie kiedy bedziesz gotowy na wieksze wyzwania.
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

A można jeszcze podłączyć zaworek dławiący?
I kiedy włączyć CO2 w dzień czy w nocy?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

AaDd2001 pisze:A można jeszcze podłączyć zaworek dławiący?
Jesli go zamontujesz w przypadku bimbrowni to dojdzie do wysadzenia butelki z powodu nadmiaru gazu. W bimbrowni pozwalasz na to aby lecialo z dyfuzora tyle ile zacier wyprodukuje, zazwyczaj po pierwszym dniu wszystko sie uspokaja, soda oczyszczona stabilizuje proces wiec smialo moze sobie to pracowac 24h/dobe.
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

Ok. To jeśli chodzi o bimbrownie to wiem, ale słyszałem że jak ma się butlę to się puszcza gaz w odpowiedniej porze dnia (dzień/noc). Możecie mi napisać w jakiej porze dnia puszcza się CO2?

Słyszałem jeszcze o takiej metodzie z kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczaną. Wiecie coś na ten temat??
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

AaDd2001 pisze: Możecie mi napisać w jakiej porze dnia puszcza się CO2?
W porze świecenia światła.
AaDd2001 pisze:Słyszałem jeszcze o takiej metodzie z kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczaną. Wiecie coś na ten temat??
Chodzi o to, aby zacier dłużej "gazował" - przy normalnych składnikach zachodzi określona reakcja w określonym czasie, wszelkie inne składniki dodaje się po to, aby proces przebiegał dłużej.
AaDd2001 pisze: Co wychodzi taniej
- na dłuższą metę butla wysokociśnieniowa. Zakup jednorazowy, później tylko nabijanie co kilka miesięcy z "parę złotych". Ustawiasz raz i sterujesz elektrozaworem włączanie i wyłączanie, i to wszystko...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

AaDd2001 pisze:słyszałem że jak ma się butlę to się puszcza gaz w odpowiedniej porze dnia (dzień/noc)
Mozna tak robic i ustawic tajmer, ale osobiscie tego nie polecam bo narazasz sie na skoki pH wody to raz, a dwa to masz 99% szans na krasnorosty przy slabej filtracji i obiegu wody. Przy ciaglym gazowaniu pH spada i sie stabilizuje co wplywa dobrze na rosliny, ryby i ograniczasz pole popisu dla glonow. Trzeba pamietac o jakims ruchu tafli wody na noc i mozna puszczac gaz 24h/dobe.
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

A jaki zestaw CO2 polecacie z dostępnego na polskim rynku internetowym.
Chciałbym aby jakość była wysoka oraz bezawaryjność. Ważne aby miał komputer z sondą pH.

Jeśli z jakiś względów nie można tego napisać w poście to wyślijcie mi wiadomość na pw.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj tematy w tym dziale. Masz sporo propozycji, wystarczy poszukać.

http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23212
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ