Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Kilka pyta na start

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Sebastian876

Do陰czy: 11 Sty 2018
Sk康: Ma這polska

PostWys豉ny: 12 Sty 2018 13:17    Temat postu: Kilka pyta na start Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich. Chc za這篡 akwarium dla c鏎eczki. Jaki czas czytam podstawow wiedz z tego zakresu. Zam闚i貫m ju akwarium 54l i wszystkie podstawowe rzeczy kieruj帷 si wiedz tutaj zdobyt. Mam kilka pyta odno郾ie dalszego dzia豉nia:
1. Wod mam 瞠 studni g喚binowej (2 letnia c鏎eczka pije prosto z kranu) jednak woda jest bardzo twarda ( bez filtra kupionego w sklepie, wszystkie urz康zenia moment obrastaja w kamie) jak to b璠zie wp造wa na moje akwarium i jak ewentualnie zmniejszyc jej twardo嗆? Test闚 nie robi貫m bo nie mam sprz皻u jeszcze.
2. Kupi貫m 篤irek granulacja 1-3 mm i 3-8mm chcia豚ym wymiesza z wi瘯sz ilo軼i tego drobnego (20-30% tego grubszego ) ale jak i czym wzbogaci pod這瞠 dla ro郵in?
3.zamawiajac sprz皻 doradzono mi 瞠 nie zaszkodzi stosowa uzdatniacza do wody i bakterii do wody (firm tych co przewijaj si przez forum) czy mam si tego trzyma czy lepiej pierwszo normalnej odstanej wody da do akwarium poczeka z tydzie(filet dzia豉, 鈍iat這 12h) i wtedy zrobi test, maj帷 wynik wtedy robi kolejny krok?
5.moc lampy w zestawie to Led 10W, chcia貫m przynajmniej 25W ale nie da這 si. Czy dokupi uchwyty i szuka odpowiedniej dodatkowej lampy czy poczeka co b璠zie dzia這 si w akwarium i wtedy szuka?
4. Czy co mo積a mi jeszcze doradzi? 😉
Dzi瘯uj za pomoc i przepraszam za mo瞠 proste pytania ale wol pyta za nim wpusze zwierz皻a do wody bo to one maj si czu dobrze a nie ja😉
Pozdrawiam Sebastian
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
BARA
Moderator
Moderator

Do陰czy: 31 Maj 2006
Pom鏬: 727
Sk康: Bia造stok

PostWys豉ny: 12 Sty 2018 13:41    Temat postu: Re: Kilka pyta na start Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebastian876 napisa:
Witam serdecznie wszystkich. Chc za這篡 akwarium dla c鏎eczki. Jaki czas czytam podstawow wiedz z tego zakresu. Zam闚i貫m ju akwarium 54l i wszystkie podstawowe rzeczy kieruj帷 si wiedz tutaj zdobyt. Mam kilka pyta odno郾ie dalszego dzia豉nia:
1. Wod mam 瞠 studni g喚binowej (2 letnia c鏎eczka pije prosto z kranu) jednak woda jest bardzo twarda ( bez filtra kupionego w sklepie, wszystkie urz康zenia moment obrastaja w kamie) jak to b璠zie wp造wa na moje akwarium i jak ewentualnie zmniejszyc jej twardo嗆? Test闚 nie robi貫m bo nie mam sprz皻u jeszcze.
2. Kupi貫m 篤irek granulacja 1-3 mm i 3-8mm chcia豚ym wymiesza z wi瘯sz ilo軼i tego drobnego (20-30% tego grubszego ) ale jak i czym wzbogaci pod這瞠 dla ro郵in?
3.zamawiajac sprz皻 doradzono mi 瞠 nie zaszkodzi stosowa uzdatniacza do wody i bakterii do wody (firm tych co przewijaj si przez forum) czy mam si tego trzyma czy lepiej pierwszo normalnej odstanej wody da do akwarium poczeka z tydzie(filet dzia豉, 鈍iat這 12h) i wtedy zrobi test, maj帷 wynik wtedy robi kolejny krok?
5.moc lampy w zestawie to Led 10W, chcia貫m przynajmniej 25W ale nie da這 si. Czy dokupi uchwyty i szuka odpowiedniej dodatkowej lampy czy poczeka co b璠zie dzia這 si w akwarium i wtedy szuka?
4. Czy co mo積a mi jeszcze doradzi? 😉
Dzi瘯uj za pomoc i przepraszam za mo瞠 proste pytania ale wol pyta za nim wpusze zwierz皻a do wody bo to one maj si czu dobrze a nie ja😉
Pozdrawiam Sebastian

1. Wlej wod do akwarium, zaczekaj minimum dwa tygodnie, zmierz parametry testami kropelkowymi (odczyn czyli pH i twardo軼i GH /KH). Potem podejmiesz decyzj, co dalej. Polecam poczytanie temat闚 w dziale Woda o jej uzdatnianiu.
2. Daj jak najdrobniejszy 篤irek przemieszany z piaskiem, w to pokruszone pa貫czki nawozowe przy korzeniach ro郵in
3. 畝dnej zb璠nej chemii nie potrzeba. Za堯 akwarium i zaczekaj a dojrzeje samo. Nie przerabiaj o鈍ietlenia, podaj jego barw.

Za堯 akwarium, posad ro郵iny, niech filtr pracuje non stop a 鈍iat這 12h/dob i zaczekaj...

A 瞠by si nie nudzi polecam lektur Akwaforum i
http://www.akwaforum.pl/mapa.php

akwaria 128l, 45l i inne, obsada r騜na, du穎 ro郵in i krewetki. Nie stosuj chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialno嗆 za 篡we i czuj帷e stworzenia, kt鏎e nie krzycz.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Tlen WP Kontakt
Sebastian876

Do陰czy: 11 Sty 2018
Sk康: Ma這polska

PostWys豉ny: 12 Sty 2018 16:23    Temat postu: Re: Kilka pyta na start Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3. 畝dnej zb璠nej chemii nie potrzeba. Za堯 akwarium i zaczekaj a dojrzeje samo. Nie przerabiaj o鈍ietlenia, podaj jego barw.

W pokrywie zamontowano o鈍ietlenie LED AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT 10W SUNNY

Za堯 akwarium, posad ro郵iny, niech filtr pracuje non stop a 鈍iat這 12h/dob i zaczekaj...

nie wiem jakie ro郵inki posadzi;/ a naw霩 do pod這膨 jaki mi polecono to co podobnego do tego - JBL FLORAPOL 700g - DODATEK DO PODΜ涉 - NAW紌 pisz, 瞠 chyba bo nie pami皻am nazwy tylko ze co z floro by這 Wink

A 瞠by si nie nudzi polecam lektur Akwaforum i
http://www.akwaforum.pl/mapa.php[/quote]

ju przerobiona literatura podana przez Ciebie:)

pozdrawiam Sebastian
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum