pytanie puffyou o gatunek ryby

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
puffyou
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2017 16:35
Lokalizacja: Sompolno

Co to za ryby?

Post autor: puffyou »

Witam!
Przyłącze się do tematu, mam dylemat co to za ryby?
Obrazek
Obrazek
Niby sprzedawca mówił ze to babki, jest taka rodzina babkowate... niby pasuje i okoniowy kształt też pasuje. Ale czy na pewno ? Najbardziej popularna babka to ta w kolorze trzmiela. Ryby są łagodne, trochę płochliwe, poruszają się raczej takimi skokami, lubią leżeć na brzuchach oparte o korzeń, anubiasa, żwirek. Jeśli jest to babka to jaka? szczerze mówiąc to ubarwienie fajnie na zdjęciu wyszło w rzeczywistości aż tak tego nie widać...
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Może to być mogurnda.
puffyou
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2017 16:35
Lokalizacja: Sompolno

Post autor: puffyou »

wojtass9
Dziękuje, bardzo dobrze mnie naprowadziło to w grafice google na Dormitator Maculatus...

To już wiem gdzie podziały się niektóre neonki... na polskich stronach bardzo mało o nich, na ang. znalazłem że średnio w akwa do 15 cm dorastają u mnie mają może z 9 cm. Lubią słonawą wodę a trzymam je ze skalarami i bocjami... na razie urosły dość znacznie od kupna i mają się dobrze. Może ktoś mi coś więcej powie o nich ? na yt są filmiki z nimi i to typowy agresor, u mnie nie widziałem, żeby goniły inne ryby ale one tak mają że czają się na ofiarę, więc mogę tego nawet nie dostrzec
ODPOWIEDZ