Liście obniżające pH

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Robsonik pisze:Aquacid obniża 0.2-0.3 na dobę, z tym że jest tam napisane, aby nie lać bezpośrednio do zbiornika,
Polecam żebyś przeczytał temat przyklejony w dziale Woda o eksperymencie dotyczącym zmiany parametrów wody poprzez dzialanie Aquacidu.
Po raz ostatni proszę żebyś nie wypowiadał się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.
Aquacid w ciągu doby zbijał KH o 3 stopnie.

Robsonik zaliczasz drugie i ostatnie ostrzeżenie zapisanie głupot.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

Jak zawsze gestapo musiało wkroczyć...
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

krzych_100 pisze:To masz odpowiedź na Twoje pytanie - wodą RO rozcieńczasz tylko wodę kranową (zmiękczasz), a nie ma co reagować z pozostałymi związkami. Przy odpowiedniej ilość aquacidu i rozcieńczeniu wody kranowej wodą RO, uzyskasz w miarę stałe pH.
A co z tym co napisał: 'Wygląda to tak, bezpośrednio po podmiance KH spada do ok 4, pH do około 7,2, po tygodniu KH wynosi ok 6, pH 7,5" ?
Wynika z tego że rośnie u niego KH o 2 w ciągu tygodnia.
Pozdrawiam.
Robsonik
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2017 18:44

Post autor: Robsonik »

@BARA masz pecha po raz kolejny wynika z tego, że tak na prawdę to ty jesteś niedouczony i wprowadzasz ludzi w błąd nadając im bezpodstawne ostrzeżenia.
Proszę Sobie sprawdzić jeszcze raz co producent Aquacidu pisze na odwrocie, albo zaaktualizuj dane...dziękuję.

No chyba że masz znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem :lol:
Proszę, bo akurat mam pod ręką.
Dla bezpieczeństwa mieszkańców akwarium zalecamy dozować preparat do wody przeznaczonej do podmian ( nie aplikować go bezpośrednio do akwarium)

@michal78
Tak na marginesie. Dzisiaj pani w akwarystycznym, mówiła mi że od zawsze stosuje naturalne środki. Zero chemii i zaproponowała mi do zbijania pH, zwykłą wodę Oaza 5L z Biedronki .Pojechałem kupiłem jedną butelkę i zmierzyłem KH i pH U mnie wyszło 6.6- 6.8 i miękka.
Teraz się zastanawiam, jak to wykorzystać w praktyce, oczywiście niczego nie sugeruję, bo bigbroder patrzy :P Pozostawiam do własnej oceny, bo trochę lipa, co później robić z butelkami, a do podmian trochę by tego trzeba było kupować 1,5zl za 5l . Pozdro
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Robsonik, czytaj moje posty uważniej proszę, bo nigdzie nie napisałam o podawaniu Aquacidu do akwarium. Podważyłam Twoją rewelację o skuteczności działania Aquacidu na KH, bo akurat mam w tym temacie doświadczenie.
Zapraszam Cię do uważnego poczytania tematu
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=12225

I proszę żebyś napisał o swoim doświadczeniu w stosowaniu Aquacidu, a nie o informacji z ulotki.

michal78 nie będę tolerować pisania takich głupot na forum wprowadzajacych innych w błąd. Nie przeszkadza Ci to, że Robsonik w Twoim temacie podaje informacje bez sprawdzenia, nie posiadając żadnej wiedzy akwarystycznej?
Przepraszam na OT.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Arkadeus pisze:Wynika z tego że rośnie u niego KH o 2 w ciągu tygodnia.
Czyli jest coś jednak w akwarium... Może też być - choć nie sądzę, żeby było, że woda kranowa do podmiany jest mieszana i wlewana od razu do akwarium. Mało to jednak prawdopodobne i w takim razie skłaniam sie raczej do sprawdzenia, co jest w akwarium.
No i pytanie: czy masz ceramikę w filtrze?
Jeśli tak, to wyjmij trochę i sprawdź w samej wodzie demineralizowanej (zostaw trochę przez noc i na drugi dzień zmierz KH, zakładam, że RO ma KH=0).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Robsonik
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2017 18:44

Post autor: Robsonik »

@BARA
Ty też tak czytasz żeby wysnuć potem że ktoś jest w błędzie, a ja w ogóle nie wspominałem o KH, tylko o pH, bo o tym mowa w temacie.
I też Cię proszę po raz ostatni żebyś ze mnie zeszła, bo bezpodstawnie mnie oskarżasz, a ja nie mam zamiaru za każdym razem się Tobie tłumaczyć, bo jakoś tylko ty się mnie czepiasz.

Znowu sprowadzasz wszystkich do pionu nie wnosząc nic do tematu.

@michał78
Masz trzy wyjścia
-Zbijaj pH to KH samo się obniży
-Zbijaj dalej i pozbywaj się kamieni, które mogłyby wpływać na odczyn wody
-Podawaj CO2 i nie lej kranówy bezpośrednio do akwarium.

Poszukaj w internecie jakie kamienie możesz mieć w Swoim akwarium, jeśli chcesz miękką wodę.
link usunięty, nie wstawiaj linków do innych forum akwarystycznych. MOD BARA
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

Generalnie wodę czy to z ro czy z kranu zawsze jedną dobę trzymam do odstania. Wiem że CO2 rozwiąze sprawę ale czy bimbrownia jest warta świeczki tylko po to by poprawić parametrywody jeśli rośliny mam głównie te łatwe : żabienica, kryptokoryna, bacopa, ludwigia, moczarka, anubias, limnofilia? Zawsze to pewne ryzyko zatrucia ryb...
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Robsonik
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2017 18:44

Post autor: Robsonik »

Kto nie stosował bimbrowni, zanim nie kupił butli z prawdziwego zdarzenia? ;)

Odpowiednie ilości CO2 nie powinny zaszkodzić nikomu 20-30mg/l Tak pisze firma JBL w swoich testach. Mam inne zdanie, bo wszystko zależy od obłożenia roślinek i obsady
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

michal78, a masz ceramikę w filtrze? Sprawdzałeś ją?
Chodzą po forach informacje, że niektóre ceramiki nie są neutralne i należy to sprawdzać.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

michal78 pisze:Generalnie wodę czy to z ro czy z kranu zawsze jedną dobę trzymam do odstania. Wiem że CO2 rozwiąze sprawę ale czy bimbrownia jest warta świeczki tylko po to by poprawić parametrywody jeśli rośliny mam głównie te łatwe : żabienica, kryptokoryna, bacopa, ludwigia, moczarka, anubias, limnofilia? Zawsze to pewne ryzyko zatrucia ryb...
Jeżeli coś cały czas zatwardza Ci wodę to i CO2 nie rozwiąże sprawy.
Jeżeli nie podajesz CO2 to pH ustala się po jakimś czasie na stałym poziomie zależnym od KH.
Ustalanie pH możesz rozpocząć dopiero wtedy jak ustabilizujesz KH. Normalnie w akwarium KH się nie zmienia. Jeżeli w ciągu tygodnia Ci się zmienia KH, to znaczy, że masz coś co Ci zatwardza wodę. Bardzo często przyczyną tego jest skład chemiczny kamieni wkładanych do akwarium.
Sprawdź Twoje kamienie i sprawdź ceramikę tak jak radzi krzych_100.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ