[86] A'la Tanganika

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

[86] A'la Tanganika

Post autor: Kubraksnk »

Witam Pragnę się wam pochwalić moim pierwszym akwarium które ma iśc w kierunku jakiegoś biotopu a mianowicie padło na Tange
:arrow: Akwarium: Stare szkło o wymiarach 65x33x40, wiem że trochę za wysokie jak na tangaikę itp, ale skoro miałem puste szkło to wolałem zalać je niż wydawać pieniądze na akwarium o podobnym dnie a niższę.
:arrow: Filtracja:Unimax 250
Wkłady1 koszyk gąbki, prefiltr z gąbki reszta zasypana ceramiką.
:arrow:1x18w T8 o barwię 6500k
:arrow: Ogrzewanie:100w
:arrow: Podłoże: Piasek kwarcowy z obi :)
:arrow: Ozdoby:Muszle+Czarny łupek

:arrow: Flora:
-vallisneria spiralis
-Pistia rozetkowa
-anubias nana

:arrow: Fauna:
Obecnie 2x ampularia i 2x military helmet
W planach parka bądź harem lamprologus multifasciatus
ewentualnie parka multików+parka innych muszlowców
To jeszcze do zweryfikowania.

Obrazek

Czekam na jakieś porady co zmienić w tym akwarium?:)
Nurzanieć zniszczony przez problemy ze światłem otóż po zalaniu i ułożeniu wszystkiego lampa odmówiła posłuszeństwa w wyniku czego rośliny tydzień żyły bez swiatła ;/
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Czemu wysokie? W tego typu akwariach ilość światła docierającego do dna jest chyba mało ważna, a zwiększa objętość wody i stabilność warunków w akwarium.
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

szamanka - dlatego, że tutaj najważniejsza jest powierzchnia dna, a nie wysokość akwarium, ponieważ ryby są mocno terytorialne
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Ok, ale jeśli I tak na szafkę którą masz nie zmieścisz akwarium z większym dnem to chyba lepiej mieć 80l wody niż 55l czy ile tam by miało akwarium niższe o 10cm. Fakt, nie można trzymać większej ilości ryb mimo że jest większy litraż, ale przynajmniej azotany i reszta będą stabilniejsze.
Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

Post autor: Kubraksnk »

Tak, plus to że odpadła cena szkła i pokrywy, ale jednak boli ze te 25litrow jest na Wysokość a nie powierzchni dna
Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

Post autor: Kubraksnk »

Dzisiaj mija 4 tygodnie od zalania także zaczynam poważne poszukiwania rybek, jeśli macie jakieś namiary na ludzi z podkarpacia którzy hoduja muszlowce to proszę o kontakt.
Kurcze najchętniej widziałbym tu Alto shelle+ parka czegoś innego np.Brevisów ale alto dostać na podkarpaciu = cud + to żeby nie dawać za 1rybkę 60-100 złoty :(
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Ja bym szukała ofert na forum z Podkarpacia lub poświęconym temu biotopowi. Tutaj handel raczej słabo działa.
Kubraksnk
Posty: 12
Rejestracja: 09 lip 2017 11:40

Post autor: Kubraksnk »

Szukam szukam, ale warto napisac i w temacie :) wstępnie jestem dogadany z kolega z podkarpackiego forum na parke brevisow(samiec z odlowu). Bardzo szkoda mi jednak ze nie ma nigdzie tych Alto shelli ale trudno.
ODPOWIEDZ