[126L] Dżungla / Sandy Beach.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

:) nie mogę wlać aż tyle wody utlenionej do akwarium, bo musiałbym wykupić pół apteki, ryby i krewetki by to przeżyły? ;)
Tak akwarium nie jest najgorsze, ale daleko mu do ideału.
Dziękuję.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Ja stosowalam w mojej kostce wode utleniona w zeszlym roku. Mialam sinice u styku przedniej szyby z podlozem.
Naciagnelam 1 ml wody utlenionej do strzykawki I zalozylam igle I doslownie w kilku miejscach dalam pare kropli, bo igla dotrze sie w podloze. Owszem troche to babelkuje ale nikomu nic sie nie dzieje.
Nie trzeba dawac duzo, wiem ze masz wiekszy zbiornik ale woda utleniona utlenia ta bakterie wiec doslownie odrobinke w najwieksze ognisko sinic powinno zatrzymac rozwoj, tak bardzo delikatnie....
U mnie sie sprawdzilo :D

Pozdrawiam
katee _1

P.S. doczytalam sie tez gdzies na forach ze nie wolno dawac wody utlenionej w podloze jak sie ma podloze aktywne bo sie zaczyna kruszyc. Ale jak masz sinice np w mchu to spoko, a podloze piasek na ziemi to nic sie nie stanie. Sprobuj kilka kropel :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ja dałem wodę utlenioną w aktywne podłoże i nic się złego z nim nie dzieje
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

katee_1, Trex Pokombinuję w weekend.

Wróciłem do domu i jest 7 dużych skupisk ikry Kirysków.
Poszły na całość widzę.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Trex pisze:Ja dałem wodę utlenioną w aktywne podłoże i nic się złego z nim nie dzieje
Widocznie zalezy, jakie to podloze ktos ma.
U mnie w kostce Amazonia dala rade.
Zrobilam test z woda utleniona w duzym akwa, ktore jest na Helpie i sie kruszy, wiec z tym uwazam, ze nalezy ostroznie bo pokruszone pyli do wody i zakwit glonow gotowy :)

Raori daj znac za jakis czas, jak tam...
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Co tam w akwarium ? Jakies nowosci , proby wody utlenionej itp ?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Wodę utlenioną kupiłem wczoraj, rano nastawiłem wodę na podmiankę. Dzisiaj po południu będę przeprowadzał akcję. Wcześniej zrobimy testy wody, których nie było od bardzo dawna.
Obrazek
[126L] Dżungla
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

No to jakieś foto przy okazji :P
Obrazek
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czy zamierzasz dolac wody utlenionej bezposrednio do akwarium ..., czy tylko punktowo strzykawka w miejsca zaglonione ?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja bym uwazal z woda utleniona, na pewno mech popali, liscie anubiasa tez. Czy w podloze warto ja wpuszczac? niewiem ale jesli nie ma potrzeby to oszczedzisz duzo bakteri, ktore tam mieszkaja i opiekuja sie twoim zbiornikiem.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Świeże fotki są w dziale rozmnażania moich Kirysków Spiżowych.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

mark_farina pisze: na pewno mech popali, liscie anubiasa tez. Czy w podloze warto ja wpuszczac? niewiem ale jesli nie ma potrzeby to oszczedzisz duzo bakteri, ktore tam mieszkaja i opiekuja sie twoim zbiornikiem.
Ja posiadam i mech i anubiasa w kostce i nic mi sie nie popalilo. To woda utleniona, nie kwas. Raori w podloze nie musi wpuszczac bo ma sinice na roslinach z tego co napisal.

Ja stosowalam z powodzeniem, malutkie ilosci i zadnej flory to nie wybilo, ale mowie za siebie czyli z wlasnego doswiadczenia, sa tez informacje na necie m.in. filmiki i widac czy cos upala czy nie....

Raori zrobi jak bedzie uwazal, mozna tez zrobic test po za zbiornikiem.

Pozdrawiam
katee_1
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja wylacznie opisalem moj przypadek i przygode z woda utleniona. Spalilem liscie anubiasa i mech. Podawalem bezposrednio ze strzykawki na rosline w wodzie przy wylaczonych chwilowo filtrach i na drugi dzien obszary potraktowane byly juz zolte, a potem sobie zgnily.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Ponowie pytanie ; czy zamierzasz wode utleniona dawac punktowo w miejsca zaglonione czy do toni wody tez ? Widze ,ze zdania sa podzielone i doswiadczenia tez .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Myślę, że tylko punktowo ma sens- widziałem niejeden filmik na YT, który wskazywał na skuteczność.
ODPOWIEDZ