[126L] Dżungla / Sandy Beach.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Gratuluję nowych lokatorów. Bardzo ładne ryby.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A dziękuję, chociaż będę stał jeszcze zapewne przed koniecznością podmiany, jak się okaże, że wszystkie są jednej płci.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ladne te rybki irokezy :)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak, są inne niż pozostali mieszkańcy akwarium.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Pielęgniczki Boliwijskie to fajne nie są. Znaczy są ładne, nawet coraz bardziej, bo dostają nowego wybarwienia w miarę jak rosną. Natomiast są okropne w zachowaniu. Zdecydowanie terroryzują całe akwarium. Zabijają dla przyjemności krewetki. Odgryzają im czułki i nogi. Krewetki potem powoli umierają i tak leżą. Na próżno. Pielęgniczki do nich nie wracają, żeby je zeżreć. Leżą tak potem trupki, wyciągam je po 2 dniach.
Sądzę, że Pielgniczki Boliwijskie oddam.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

sielanka się skończyła....pielęgniczki lubują się w podgryzaniu- u mnie p.miodowa wiecznie była zaciekawiona długimi "rogami/czułkami" ampularii, kiedyś wyciągały je na maksa, teraz już tego nie robią, tak samo niby mam krewetki, ale nie mam :P

co zamiast Boliwijek? Może prętniki
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

MarJan A Prętniki będą mi żarły krewetki?


Czas Pryszcza, Krosty i Kurzajki dobiega końca w świecie Dark Matter...
Podjęliśmy decyzję o wydaleniu rozbójników z akwarium za sprawą nagannego zachowania względem krewetek, a czasem i innych mieszkańców akwarium. Jak nikt nie weźmie darmo, odniosę do sklepu. Ogłoszenie wystawiłem.

Imć Pryszcz. Piękna ryba, ale zbój.
Obrazek
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Piekne. Szkoda. :)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Moje Prętniki Morelowe nic nie robiły krewetkom (red cherry i sakura red), gdy miałem Ramirezy krewetek nie było widać, przy Prętnikach dopiero uświadomiłem sobie ile ich mam w akwarium :D
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie mam czym poświadczyć jak AleksanderK , ale myślę że prętniki nie powinny polować na krewetki, mają stosunkowo małe pyszczki i są o wiele spokojniejsze od pielęgniczek [tu już z obserwacji]. Kiedy miałem guramiki mozaikowe i prętniki to ampularie pokazywały te swoje długaśne rogi w okazałości i nikt im niczego nie skubał, od czasu pielęgnicowatych "zapomniałem już", że je mają...toteż i po tym domyślam się, że labiryntowe dadzą żyć w spokoju innym stworzeniom. Tylko prętnik prędzej czy później zajmie się "budownictwem" i nie będą to same bąbelki, jakieś roślinki uszczknie na pewno :)
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Jak tam zbiornik Raori?
Walczysz dalej z glonami? Poczytalam troche twoj dziennnik, pol roku prawie minelo to chyba stabilny jest.
Ja wlasnie zaczynam miec ten zaszczyt wysypu glonow, wszystkich rodzajow po troche, chyba jest zachwiany azot wzgledem fosforu.. ale nie nawoze.

Pozdrawiam
katee_1
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Glony własnie wróciły, ale nie zajmowałem się zbiornikiem 2 tygodnie, tylko podmiana samej wody, bez czyszczenia, no i mam za swoje. Normalnie czyszczę co 5, max 6 dni, a przetrzymałem 2x po 7. Muszę też sam karmić na powrót... Także nie nawożę.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

O jej, no to trzymam kciuki.
A testy jak Ci wychodza? Ja jutro musze kupic nowe, bo te co mam chyba od upalow pokazuja dziwne rzeczy... :D

Aha. Moze sprobuj cos z lampa UV, jak masz dojrzale akwa to git.
Ja mam w kostce, super sie sprawdza, a w tym wiekszym czekam z uv az dojrzeje...

Pozdrawiam
katee_1
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Raori nie leń się i pokaż zbiornik tak całościowo, trochę czasu minęło :)
Jakieś zmiany się zdarzyły, "Boliwijki" znalazły nowy dom, "świniaki" się uspokoiły? Jak ciągle masz glony i powracają, to może zrobić z nich "użytek" i do takiej gotowej karmy kupić ślimaki Military Helmet- 8szt., wysprzątałyby Ci podejrzewam w miarę szybko :wink:
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dzisiaj oddałem Pielęgniczki do sklepu. Musiałem nieco poczekać, aż mogli przyjąć (zwolnił się zbiornik na kwarantannę).
Moje akwa wymaga głębszych prac. Nie ma na co patrzeć, no może oprócz sinic, które teraz się rozpanoszyły.
Małe świnie urosły, mają po 2 cm. Nowych nie było od czasu wprowadzenia pielęgniczek.
Ogonek - zbrojnik - ma teraz 8 cm.
Wyciąłem dzisiaj sporo zielska. Jak zwalczę sinice to będę robił fotki.
Te Pielęgniczki to mi zaszkodziły porządnie.

Edycja 16,06,2018.
Ryby i krewetki zauważyły różnicę.
Świnie ponownie radośnie się kłębują. W końcu to jest Świniarium, jak sugerował kiedyś MarJan.
Wracają mi chęci do opieki nad zbiornikiem. Te pielęgniczki to był błąd. Wielbłąd.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ