Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[126L] Dark Matter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 08 Lip 2018 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A zatem: kupiłem wodę utlenioną, strzykawkę i igłę, a następnie nie użyłem ich.
Prezes Wojtas i Krzych radzą w te pędy nie robić kompletnie nic. To nie zrobiłem. Jak radzi Prezes Bara, nie zrobiłem też żadnych badań wody.
Wybieram mechanicznie sinice, i wyłączyłem jedną lampę. Tą 6500K. Idzie tylko na 8000K Plant i jest coraz lepiej. Sinice wciąż jeszcze są. Ale się redukują. Za mocno świeciłem. Wykarczowałem też sporo Pogestemona Erectusa i wywaliłem prawie całą Rotalę. Za roślinę nawodną, rzucającą cień dla ryb, robi Ludwiga Respens. Innej nie mam już wcale.
Tutaj stan na teraz, mała fotka, bo się pokój odbija.

Na gwarancji wymieniałem grzałkę. Z poprzedniej zeszła farba, prawie w całości. Ta jest nówka. Aquael robi serwis od ręki.

Wczoraj zmarł jeden neonek Innesa.

Rozważaliśmy dzisiaj z synem zamknięcie produkcji świniowatych i otwarcie produkcji ogonków. Znaczy zbrojników.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 15 Lip 2018 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akwarium zaczyna wyglądać znowu po ludzku. Jak na moje akwarium znaczy, czyli glony dość obficie.

Otóż byłem proszony o fotkę zbrojnika...
Wiele osób zastanawia się co też zbrojnik ma tam w środku. To ciekawe zagadnienie i można posiłkować się fotkami, ale nie wyczerpuje to bynajmniej tematu. Może w zakresie fizjonomii nieco rozjaśnia sprawę, ale z pewnością nie w zakresie metafizyki. Tutaj widać wyraźnie, że zbrojnik żarł coś. Je różne rzeczy, widać nawet jedną kulkę ikry Kirysków Prosięcych, które to dzisiaj uprawiają Świni Kłąb. Jedną turę napełniania płetw samica Beka, wykonywała w Krzaczkach Pogeshtemona Helferis tuż za zbrojnikiem. Pewnie coś jej uciekło. Każdemu by uciekło, jakby go napadł zbrojnik, co też miało miejsce chwilę wcześniej. Imć Ogonek (zbrojnik) z wielką lubością napada na świniowatych, czyniąc popłoch i zamieszanie.

A tutaj daaaaaaaaaawno nie publikowana "krewetka poranna" (nieco zamazana, bo nie chciałem rozpraszać świniowatych dopalając większą ilością światła):

Zadziwiające jest to, że dzisiaj widziałem jak samica Neona Czarnego żre krewetkę. Nie wiem jak do tego doszło, ale na moich oczach połykała (ledwie ledwie) głowę z czułkiem. Wnioskuję, że młoda krewetka (z miotu w Dark Matter) pływała sobie tam i siam i przypłynęła w złe miejsce o złym czasie.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 15 Lip 2018 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miała być chyba samica.
https://www.youtube.com/watch?v=1--_P9YmtOk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 15 Lip 2018 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Różne rzeczy się nam wydają, już wcześniej ustąpiłem Ci pola w tym zakresie jako znawcy i dłuższy okres czasu nie piszę o Ogonku jak o samicy.
Mr. Green
Ma 8,5 cm obecnie i rosną mu wąsiska.
Zwiódł mnie brak wąsów, ale to była po prostu jeszcze za młoda ryba. Nie znam się i tyle w temacie.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
owlman

PostWysłany: 15 Lip 2018 13:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc . Jezeli masz juz strzykawke i wode utleniona , to powinienes jednak popelnic jakis malutki eksperymencik .... a co tam . Gdzie te glony ? - moze jakies zblizenie ???
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 15 Lip 2018 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ proszę bardzo, oto one:

Tutaj po jednym dniu od czyszczenia sinice na powierzchni (Ludwiga Repens robi u mnie za roślinę powierzchniową i daje cień dla ryb):

I takie inne:

Na razie nic tam wlewać nie będę, jak jest świeża ikra.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Pshemko Brasil

PostWysłany: 15 Lip 2018 16:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori miałem trochę tych glonów z drugiego zdjęcia. Wpuściłem otoski. I wszystko zjedzone. Czyszczenie biologiczne heh.
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 15 Lip 2018 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie Otoski nie dadzą rady.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 22 Lip 2018 16:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zielone włochy pożera wypożyczona kosiarka. Gruba się zrobiła, zielonego uścierstwa jakby mniej - więc chyba jej smakuje Wink

Sinic nie mam już żadnych od czasu jak poprawiłem cyrkulacje i oświetlenie no i po walce z H2O2.

Początkujący pomocnik

PostWysłany: 29 Lip 2018 13:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze badania od 1914r...

29.07.2018.
Temperatura 28°C
pH: 6,8
GH: 12
KH: 6
NO3: 10
PO4: 0,25

Mam taki plan, żeby zrobić dzisiaj podmiankę na chłodniejszą wodę.
Ma to sens.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
owlman

PostWysłany: 29 Lip 2018 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc . Podmianka zawsze ma sens ale chwilowe ochladzanie juz nie .
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 07 Sie 2018 9:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej.nie było mnie dwa tygodnie.w te upały u mnie w akwa temp wyskoczyła prawie 31* i załączyłem na stałe dodatkowe napowietrzanie.zbytnio po rybach nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych i po podmianie było na trochę 27 i z powrotem poszła w górę.w tej chwili spadła do 26.5*.
M.M
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 07 Sie 2018 9:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie wyskoczyło max na 28.
Na regularny rejestr kirysków Spiżowych wszedł kolejny mały prosiaczek. Ma jakies półtorej centymetra. Zatem z całą pewnością jest ich teraz 10. Nie wiem ile jest tych co ich jeszcze nie widać...

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 07 Sie 2018 9:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szalejesz z tymi kiryskami.mnie na razie jedynie co to udało się dorobić małych helenek i duużo krewetek red Smile jakiś czas temu otoski nosiły ikrę ale niestety nic z tego nie wyszło
M.M
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 02 Wrz 2018 16:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś chce Kiryski Spiżowe może?

Aktualizacja.

Kiryski rozmnażają się jak głupie. Świeża ikra widoczna w lewym górnym rogu - jakby ktoś pytał. Stan tak jakoś chyba już powyżej 10 sztuk. Jeżeli przyjąć, że przeżywa jeden kirysek na dwa mioty, to w kolejce i tak jest ich jeszcze ładnych kilka sztuk - takich co ich nie widać, a potem łup - wypływa mała gadzina z krzaków - tak od razu z 1,5cm. Chociaż chyba w sumie małe prosię, a nie gadzina.

Wymieniłem wczoraj kokosy na nowe, zbrojnik się bardzo ucieszył.
Wyciąłem pół lasu zielska. Łącznie z 2x Carymbosa - które robiły za rośliny pływające dające cień. Za chwilę będzie taka Ludwiga.

Dzisiaj wprowadziłem na stan nowy trawnik oraz tak z 30 krewetek, celem odnowienia populacji (którą zmasakrowały skutecznie Pielęgniczki Boliwijskie). Lubimy krewetki. Ma ich być dużo.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20

Skocz do: