[126L] Dżungla / Sandy Beach.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Wyciąłem wczoraj dużo zielska, musiałem bo ryby nie miały gdzie pływać. Bardzo dużo tych roślin wyciąłem. Od miesiąca nie muszę ruszać szyb. Nie zachodzą niczym, chyba, że przetrzymam podmiankę więcej niż 7 dni., to pojawia się kilka włosów.
Obserwuję ciekawe zjawisko. Po kilu dniach od odmiany, pojawiają się włosy zielenic i zaczynają miejscami wylegać sinice. Spada wtedy przepustowość filtra. Obserwuję wahania pH, 1-3 dni stoi na 6,8, a od czwartego dnia wyraźnie w nocy idzie w dół, tak, że 6 dnia na rano jest już 6,5. Wiążę to z glonem włochatym zielenicą - pojawiającym się od 3 dnia w centralnej części w górze zbiornika (na mojej roślinie robiącej cień, czyli Ludwidze Repens), dołem pod nią robi się sinice na mchach.
Nie wiem co z tym robić.
Na razie kieruję się najlepszą radą, jaką tutaj otrzymałem, czyli nie robię nic.
Dzięki temu odnotowuję powolną poprawę. Grunt że jest progres.

A no i zmieniam nazwę zbiornika na Dżungla, bo jest wściekle zielono.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Mi się bardzo podobają takie bardzo zarośnięte zbiorniki. Jak dla mnie super wygląda. Dosłownie jak dżungla 😁
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dzięki Trex

Zrobiłem w końcu jakieś fotki:

Obrazek

Jeden krewetka spożywa posiłek.
Obrazek
(tak, mam plagę zatoczków, co ciekawsze wyparły one całkowicie ze zbiornika rozdętki, nie wiem jak ale rozdętek nie notuję od ponad 2 miesięcy)

Najnowszy Kirysek spiżowy.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lis 2018 16:39 przez Raori, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Przepiekne zdjecia!
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

mark_farina dzięki!
Obrazek
[126L] Dżungla
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:02 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Czekałem na fotki, żeby napisać jak obrzydliwe jest to Twoje akwarium. Wstyd w ogóle ;) ;) ;)

Hahahahaha

Ładnie ci zarosło i widać, że "niegrzebanie" mu służy! Jakie masz ustawienia na aparacie? Zaraz wrzucam "pilny" update i kurcze godzine siedziałem, żeby cyknąć ładne zdjęcia...
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Fotki jak zwykle pierwsza klasa. :ok
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Trex grzesi3k mirukan :mrgreen: dzięks
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

co tam w baniaczku słychać?? Dziwna cisza, 2 miesiące bez żadnej fotki. Nie podobne to do Ciebie. :?ban :D :D
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nic się nie działo ciekawego. Na nowy rok w wyniku przeludnienia okropnego zatoczkami, zaaplikowałem planarię. Potem jak ślimaki wyzdychały, pierdykła biologia i wyzionęły dwa neonki. Podmieniałem wodę co dwa dni i zbierałem wężem podłoże z wierzchniej warstwy (trupki ślimaków). Dzisiaj wyciąłem pół lasu, bo ryby nie miały gdzie pływać. W związku z częstymi podmianami wody zdecydowanie lepiej się mają krewetki. Nie mogę robić podmianki co 7 dni, żeby było bjuti, muszę co 4. Mocno zatakowała kryptokoryna spiralis, rośnie w każdym możliwym miejscu. Tnę ją co 2 3 tygodnie, bo jest już z 7 miejsc gdzie rośnie cały czas, mimo, że głęboko ją wycinam. Jedna rzecz mi się nie podoba po wybiciu ślimaków - zaczęła mi umierać kryptokoryna brown, była mięsista, a teraz się rozpuszcza. A tak ładnie szła. Dzisiaj zauważyłem, że jakieś ślimaki jednak przeżyły, co mnie martwi, bo muszę zapodać ponownie planarię. Szybę czyszczę raz na 3 tygodnie może, a może 4. Zrobię jakąś fotkę może to wstawię później.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Z tego co czytałem to no planarie trzeba po 2 tygodniach powtórzyć, aby właśnie wybić to co się w jajach uchowało przy pierwszej "kuracji". Dlatego teraz pewnie wychodzą te co się wykluły.
Czemu nie wprowadziłeś Helenek, zamiast tego specyfiku??
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ponieważ obecnie nie mam żadnego zaufanego sklepu. I nie lubię ślimaków. Krewetki lubię.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja bym na twoim miejscu kupił kilka helenek i one załatwią sprawę zamiast lać chemię na wypławki.ale jak heleny zaczną się mnożyć to trzreba znowu ich się pozbywać bo wytną krewetki.ja w 54l tak się zatoczków i rozdętek pozbyłem ale za to populacja redek zaczęła spadać i teraz w 30 helenki robią robotę ale i tak co jakiś czas zastaję wyssaną krewecię niestety.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nie będzie Helenek.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ