Paletki-pokarm

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Paletki-pokarm

Post autor: pietras88 »

Witam
Wie ktos moze jak przyzadzic samodzielnie pokarm dla paletek ? wiem ze to sie uzywa serca :P bardzo prosze o rade
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Pokarm z serc, no tak, tak sie robi wiec tak to mniej wiecej wygląda.
Jędzonko z mięcha :) Serce wołowe - około 25%, filet z ryby biąłej morskiej ok 30%, krwwetki mrożone ok. 20%, groszek zielony mrożony ok. 10%, szpinak mrożony ok. 10%, marchew gotowana na miekko ok. 10%, 10% białko kurze. To wszystko mielisz przez maszynkę i dodajesz do tego witamin i np. spiruli mieszasz wszystko i wkladasz najlepiej w opakowania po czekoladkach, takie gdzie sa male kwadraciki i to do zamrażalnika a przed podaniem rozmrazasz. Podawała w procentach abys mógł sobie zrobic tego ile zechcesz wiec masz proporcje. Co do witamin to dodajesz witamina A, lub A+D3. Przepisow mnostwo, mozesz tez dodac nbanany, ale poki co podalam ten bo jest bogaty w rozne pokarmy i witaminy. Poza tym uwielbiaja takze paletki lane kluski, przepis: jak w naszej kuchni (dla ludzi :)) - jajko, maka woda, bez soli. Do tych klusek np. dodajesz niewielka ilosc Vibovitu, po wystygnięciu siekasz drobniutko i podajesz.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: pietras88 »

hehe
Dzieki bardzo a ja wlasnie znalazlem tez cos takiego http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.htmlsprubuje :]
aha... jaki pokarm proponujesz zebym im jeszcze podwal ? czy mrozona rozwielitka to dobry pomysł ? :roll:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Z gotowych pokarmów proponuję: larwy much (biale robaki beee), czarna larwa komara, rozwielitka jak najbardziej właśnie, węgorek dla malych paleci i plankton, jakies solowce, kryl i krewetki.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Tak tak, przepisów jest wiele.Podpisuje się pod tym co pisze Karola.Jedynie co mogę jeszcze polecić to podawanie serc indyczych,które są lżej strawne.Osobiście podaje je swoim dyskom na przemian z wołowymi,ale z przewagą właśnie drobiowych.Pozdrawiam.
maxel
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2006 17:54

Post autor: maxel »

Ja do serca podaje rowniez papryke slodka czerona w proszku, jablka.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Tutaj masz taką książke kucharską dla akwarysty :)

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html
marcin_31
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2005 18:12
Lokalizacja: Dzierzoniów

Post autor: marcin_31 »

Oprucz tego co pisze Karola ja dodaje imbir około 5% świetnie wybarwia ryby i stymuluje do tarła
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Pamietaj o dodaniu odrobiny czosnku i slodkiej papryki
Czosnek wzmacnia i pomaga w walce z nicieniami a papryka dlatego ze zaproponowal mi ja chodowca od ktorego wzialem nalesniki:)
Pozdro
ODPOWIEDZ