Jaka ilość CO2 do akwa

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damian01211
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018 23:09

Jaka ilość CO2 do akwa

Post autor: damian01211 »

Witam.
Jestem tutaj nowy więc mam nadzieję że dobry dział wybrałem.
Posiadam akwarium z tropikalnymi rybkami oraz roślinkami.

Posiadam 80L akwarium o wymiarach 80 x 35 x 30.
Posiadam około 10 rybek i 5 roślinek + mech.

Otóż dwie z 5 roślinek trochu obumierają, jako iż wkładam w to akwarium swoje serce chciałem podratować. Zakupiłem więc zestaw DIY do CO2.

Wszystko fajnie działa, tylko teraz jest pytanie ile tego dozować aby nie zatruć rybek? Szklany klosz mam na środku akwarium, przed nim na końcu akwarium znajduje się filtr wody robiący nie mały strumień wody.

Więc pytanie jest ile mam tego dozować? Poradników tona ale nic nie mogę poprawnego znaleźć. Dlatego też zgłaszam się tutaj u was po pomoc.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jest coś takiego jak indykator CO2 i myślę że to wystarczy, abyś odpowiednio dozował gaz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przyczyną obumierania roślin mogą być złe parametry wody, niewłaściwe oświetlenie, źle dobrane podłoże... O CO2 raczej bym się martwiła na końcu. Jeżeli pierwsze wymienione przeze mnie czynniki nie są dobrane prawidłowo, żadne nawożenie lub podawanie gazu nic nie pomoże.

Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy opisz dokładnie swoje akwarium, pokaż zdjęcia, postaramy się znaleźć przyczynę problemu i go zniwelować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ