[182L] grzesi3k i jego niecodziennik - złoty półśrodek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 17:37 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Rybki bardzo ładne. Będę Cię dopingował, aby coś z tego było :D :D
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

W planie mam zostawić je w tym zbiorniku, kiryski są za małe żeby narybek zjeść, simulansy też raczej nie skubną. Zobaczymy. Jak zaczęły to pewnie będą co jakiś czas powtarzać akcję. Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Tak neony ci nie skubną młodych :D Będą tak skubać ,że tylko uszy będą im się trzęsły :D
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Uciekają na widok pielęgniczek, czyli raczej szykować powoli żłobek?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Neony to takie małe killerki wadą ich jest to ,że są szybkie małe nie utrzymają się przy nich.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 17:37 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

cholera, myślałem że będzie ok, bo nawet nie zbliżają się w pobliże pielęgniczek. Do tego mocno zarosło mi już bajorko.

No zobaczymy, narazie niech złożą ikre i tak pierwszy raz zwykle jest skucha, niech się macierzyństwa nauczą. Przygotowywać wodę jakoś specjalnie? Jakieś odkażacze?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Bardzo ładne foty. Jednakże zwracam Ci uwagę, ze twoje ryby mają zapadnięte brzuchy i albo mają robaki, albo nie karmisz ich właściwie. Tak mi napisała Bara jak pokazałem swoje, a Twoje wyglądają tak samo.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ale zobaczysz jakie fajne gniazdo samiec robi :D
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nastawy aparatu jak do zdjęć produktowych, czy też macro.
1. Ustawiasz preselekcję przysłony. Powodem jest uzyskanie właściwej głębi ostrości - bo za to odpowiada przysłona. Im mniejsza wartość, tym zakres ostrego obszaru w zakresie, który Cię interesuje jest krótszy im większa tym zakres ostrości jest większy. (w skrócie 3,5 - ostre tylko np oko, lub płetwa, 11 ostra cała ryba). Preselekcja przysłony steruje automatycznie czasem naświetlania i jest dzięki temu łatwiej.
2. Czułość na takim poziomie, żeby Ci nie wybijało ziarna, lepsze matryce powyżej 1600, gorsze max 400 ISO.
3. Dopalasz światło tyle ile wlezie/masz. Powodem jest manewrowanie przysłoną, jak przysłona ma małą wartość to wpada dużo światła i czas naświetlania będzie krótki - ryba będzie ostra, jak dużą wartość - to wpada mało światła i czas naświetlania będzie długi - ryby będą zamazane, bo klatka klatka będzie zawierała zapis dłuższego okresu czasu. Dużo światła to po to, żeby nie było smug z ryb.
4. Focisz całą sekwencję. Zgrywasz zdjęcia i wywalasz syf - 95% (nieudanych z powodu złych nastaw, złego kadru, słabej kompozycji) fotek, z reszty wybierasz 3 i te prezentujesz. :mrgreen:
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Dzięki Raori, będę się musiał pobawić w ustawienia. Duży problem to u mnie mało światła i szybkie rybki ;) Ryby dostają rano suchy (hikari micro), wieczorem robale (mrożone). Staram się, żeby raz w tygodniu miały coś żywego (dafnia, rurkowce, artemia, larwy komarów) raz na jakiś czas dostają kawałek mango albo banana. Robali nie mają, bo jakby coś było to już by mi simulansy padły (a i zdrowe kupy robią xD). Reszte ci napiszę na priv.

wojtass9 właśnie ciekawy jestem jak to będzie dalej wyglądać. Same "zaloty" super, samczyk się nadyma, wachluje, szoruje kamień brzuchem i przerzuca piasek. Nie nastawiam się za bradzo na pierwszy raz, bo to gówniarze są jeszcze i sporo się muszą nauczyć.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

A może jakiś filmik z tych zalotów następnym razem, jeśli udałoby się uchwycić?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Nir Spróbuje coś nagrać, problem w tym, że mam mało czasu żeby siedzieć i się gapić ;)

Dzisiaj po powrocie z pracy zastałem plac budowy xD No kurde prawie jedną z górek mi całkiem zniwelowały... bo kamyczek im się spodobał... Całe szczęście wygląda na to, że jednak będą zakładać gniazdo tam gdzie im "podpowiedziałem". Dowody rzeczowe:

Obrazek

Obrazek

Skurkowańce mają zacięcie...
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 17:38 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Zablokowany