[182L] grzesi3k i jego niecodziennik - złoty półśrodek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Pitermigo
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2018 21:52
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Pitermigo »

Świetny 😁
A czym nawozisz bo ja mam atak glonów i się ślimaki pojawiły w tym dojrzewającym 375L
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej Pitermigo, no masz objawy "chorób wieku dziecięcego" ;) Wywala ci glony, bo zbiornik się jeszcze nie ustabilizował i ma prawdopodobnie za dużo światła. Jakbys dał teraz nawozy to najprawdopodobniej wszystko by ci wybuchło. Zmniejsz świecenie na początek i zobacz co się dzieje :) Ślimaki ci pomoga okiełznać zielony syf ;)

Skoro jesteśmy na nowej stronie, to pospamuje pielęgniczkami! (tak wiem, brudna szyba i fotosik jakoś słabo duże pliki ogarnia)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

grzesi3k pisze: Glony w totalny odwrocie odkąd zacząłem nawożenie i podkręciłem światło :) dzięki mark farina!
Podziekuj sobie i pamietaj ze to Ty zrobiles i to nie jest twoje ostatnie slowo... :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Obrazek
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Ładnie się rośliny wybarwiają. Powiedz - czym nawozisz?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

wężowakolumna pisze:Ładnie się rośliny wybarwiają. Powiedz - czym nawozisz?
Dzięki! Nawoże narazie tym, wg. zaleceń na opakowaniu:

Obrazek

Oraz tym (codziennie dwie kropelki jak nie zapomne, a powinienem dawać trzy z tego co teraz widzę):

Obrazek

Do tego CO2 z butli, substrat ASII, mnóstwo kulek glinianych i mocna lampa.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Bardzo ładnie, bardzo ładnie ;) U mnie podobnie tylko budżetowo bo sole + Intermag ;) i bez CO2. Ale lejnąć nie zaszkodzi, ostatnio w modzie są braki fosforu ;)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ładne akwarium i te pielęgniczki. :brawo
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Trex dzięki, chyba moje bestie coś wyczuły w związku z twoim baniakiem, bo kamienie wypolerowane:

Obrazek

Wczoraj na czacie pytałem o radę co zrobić z glonem Comsopogon, który zaczął mocno wyłazić na korzeniu i aromatice. Spróbowałem H2O2 - nic, dzisiaj dałem EC punktowo i "zrudziało". Tyle ile mogłem obskubałem (z rośliny i z korzenia). Podkręciłem CO2, zobaczymy co dalej.

Przy okazji lekko przyciąłem Ludwigie, Heńka i Alternatee. Zdjęcie z rana, fajnie widać jak pod wieczór (poprzednia fotka) rośliny się nasycają kolorem :)

PS. No prawie bym zapomniał, wczoraj przyłapałem ampluły na orgii. Fotka z flashem, jakość słaba:

Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

No i nadszedł ten dzień kiedy musiałem zaostrzyć sierp ;) Przycinka myślę mocna, Alternathea, Limnophila aromatica, trawnik, Ludwigia i zebrałem Salvinii z kilogram. Rośliny ładnie bąblują, podbiłem o jeden stopień światło. Walcze z cholernym glonem... Fotka:

Obrazek

Zastanawiałem się, gdzie podziały się wyrośnięte helenki. Niestety słabnący przepływ filtra okazał się proroczy. Mam nadzieję, że przeżyły, zatrzymały się przed zaworem kulowym, wpadły przez skimmer... Do baniak wrzuciłem jakieś osiem maluchów.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Bo to ciekawe świata ślimaki. Podróżnicy.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Tak, Raori swoją ciekawość przypłaciły życiem ;) Szkoda ich trochę, bo juz duże były. No dobra, zaczynam ogarniać jak robić fotki, żeby ograniczyć się w PS do kadrowania tylko.

Rośliny ładnie rosną, wybarwiają się. Ograniczyłem trochę nawozy, dałem EC na cholernego glona dwa razy punktowo i dwa razy do baniaka ogólnie. Zaczyna zdychać, więc jestem zadowolony. Ograniczyłem światło do ok. 50% mocy. Dosadziłem trochę trawek (niskich i średnich), dzisiaj wsadziłem rotale koło hoeńka. Zobaczymy co z tego wyjedzie. Anubiasy nareszcie ruszyły.

No to zdjęcie:

Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Niestety, bardzo ładnie to wygląda.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Wyglada coraz lepiej, dokladanie roslin i zageszczanie tylko poprawi sytuacje w zbiorniku, jak to sie mawia im mniej dla glonów tym wiecej dla roslin :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Obrazek
Zablokowany