Restart 120l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Łukasz1996
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2018 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Restart 120l

Post autor: Łukasz1996 »

Witam. Zacznę od podstaw. Posiadam akwarium 120 l w którym zamierzam przeprowadzić restart.

Obsada : 2 skalary, 3 zbrojniki Niebieskie, 8xNeony, 4x Tetra kolor
Zamierzam dokupić jeszcze jakieś ryby przydenne.
Jakie mogę kupić? Ewentualnie co mogę zmienić?

Roślinność : Moje rośliny z powodu braku nawożenia doprowadziłem do opłakanego stanu.
Chcę kupić zestaw roślin z allegro. Ale tu pytanie czy w taką pogodę jest szansa że dojdą mi w stanie który umożliwi mi odratowanie ich po podróży?

Nawożenie: Chcę kupić testy JBL i zestaw nawozów tak aby na bieżąco kontrolować badane parametry wody.

Filtr: Posiadam filtr zewnętrzny Multikanii 800 z jednym pojemnikiem w którym znajduję się keramzyt.
Zamówiłem drugi kubełek w którym chcę umieścić ceramikę. Czy to dobry pomysł? Ewentualnie co będzie lepsze.

Podłoże: Planuję wymienić na Żwirek rzeczny o granulacji 1-3mm lub chętniej 2-3mm. Jestem też ciekaw jak w roli podłoża spełnia się barwiony piasek kwarcowy.
Czy pod żwirek muszę kupić jakiś substrat pod żwirowy albo podłoże aktywne? Jeżeli tak to jakie będzie najlepsze?

W czasie restartu wleję co najmniej 60 l wody która teraz znajduję się w akwarium i wygotuję wszystkie kamienie jakie będę chciał spowrotem umieścić w zbiorniku.
O czym muszę pamiętać albo czego mi będzie brakować?
ODPOWIEDZ