zaspana ampularia

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
smichal
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2018 11:49
Lokalizacja: Rybnik

zaspana ampularia

Post autor: smichal »

Witam niedawno załozyłem male krewetkarium i po tygodniu zauwazłem w nim 4 wylinki od krewetek zeby nie bawic sie w wyciaganie przecazytałem ze wylinkami bardzo dobrze zajmuja sie ampularie...wiec sprawiłem sobie jedna. Pierwszy dzien smigała po calym akwarium drugi podobnie a teraz juz od 4 dni lezy w jednym miejscu i jedyne co robi to wychodzi ,,na wpół do " i sie chorwa co jakis czas...cos jej sie dzieje czy to normalne ?

https://zapodaj.net/8fe877e101f61.jpg.html

https://zapodaj.net/8cd1391a41130.jpg.html
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

A temperatura? Im chłodniejsza woda tym ślimak bardziej niemrawy, a może też potrzebuje paru dni by przyzwyczaić się do nowego środowiska...
smichal
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2018 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: smichal »

juz sprawdzam....21 stopni
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

U mnie są szybkie-ruchliwe, ciągle wędrują, ale ja utrzymuję 24°C, z drugiej strony na zdjęciach wygląda jakby miał braki w muszli, może chorowity jest.
smichal
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2018 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: smichal »

kupic grzałke i podniesc do 24? albo jakas zepsuta ampularie kupilem bo krewetki raczej jej nie uszkodziły
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak, myślę że trafiła ci się "zepsuta" ampularia [ta muszla], krewetki nic jej złego nie zrobią, nie znam się na tych małych robaczkach, jakie z kolei one lubią temperatury...ślimak sam sobie odbuduje tę muszlę z czasem- wody raczej miękkiej nie masz, bo i krewetki nie lubią miękkiej, więc ślimakowi będzie pasować. Co do 21°C nie wiem czy to już na tyle zimno, by ślimak bez przerwy był ospały, po prostu u mnie mają cieplej i są bardzo żwawe, dałbym mu jeszcze po prostu czasu, nawet ze 2 tygodnie zanim bym podnosił temperatury czy co tam jeszcze...
smichal
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2018 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: smichal »

ok bede cierpliwy poczekam 2 tyg:) tyle ze pierwsz dzien smigl po akwarium jak szalony potem jakos tak zmarkotniał i siedzi w tym miejscu juz 4 dzien jedyne co to wychodzi tak z centymetr z skorupy i koniec
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zdjęcia się nie wyświetlają.

Próbowałeś karmić ślimaka podtykając mu pokarm pod "nos"?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

wylinek krewetek się nie wyciąga gdyż one same je skonsumują i wyjdzie im to na plus.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ