[112l] Prezentacja zbiornika 112l.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

[112l] Prezentacja zbiornika 112l.

Post autor: Galen Marek »

Zbiornik 112l w założeniu BW z pielęgniczkami z SA .Wyszło coś cherbacianego z bojownikiem .

Obsada : 1 bojownik

Parametrów jeszcze nie mierzyłem ale uzupełniałem zbiornik w stosunku 5l wody RO: 1l kranówki + 9 szyszek olchy i z 25 liści dębu.

Akwarium ma prawie 2 tygodnie , temperatura 27 stopni C .

Roślinność to tylko limnobium .

Wczoraj wlałem 15 kropli witamin dla ryb i roślin .

Korzenie są związane nitką do otaczaków w celu zanurzenia , na korzeniach widoczny typowy śluz .

Zamówione jest póki co 10 ślimaków , 5 zebr i 5 tygrysich .

filtracja jbl e901 3/4 wypełnienia matrixem + grzałka eheim jager ustawiona na 25 utrzymuje 27 stopni :D ( tak czy siak chodziło mi o 27 stopni dla bojka , więc dobrze to wyskalowałem , w przypadku ustawienia na 27 byłoby z 30 .)

Wszystko w etapie moczenia się i zmian / wstępne zdjęcia .

Liczę na jakieś porady jeżeli robię coś źle , parametry dokładne podam niedługo .

zdjęcie zrobione strasznie niewyraźnie , wstawię niedługo inne ( te tylko dla podglądu )

https://iv.pl/images/93735296658021147426.jpg - zdjęcie
Dziękuje i pozdrawiam !
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Pierwsza porada: nie ten dział ;)
Ortodoksyjny akwarysta
Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

Post autor: Galen Marek »

j4nk0 pisze:Pierwsza porada: nie ten dział ;)
Fail na początku no trudno może moderator przeniesie
:) .
Na pewno pierwszym problemem jest to że bojownik je tylko to co jest na tafli a reszta opada i gnije gdzieś po akwarium , w drodze ślimaki m.in dlatego .Ale co jeszcze można dodać / jakaś mała ławica ? Interesuje mnie już biotop Azji jako
że pływa już w tym zbiorniku bojuś .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Na dno mógłbyś dać np piskorki .
Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

Post autor: Galen Marek »

Z 1h temu kupiłem 20 razbor klinowych , wkropiłem również suple mikroelementy dla ryb i roślin ( dobre podobno przy wodzie z osmozy , detalicznie uzupełnia niedobory u żywych stworzeń ) , pomyślę o piskorkach tylko w moim akwarium jest 27 stopni C , piskorki mają max 26 na stronach i tu jest problem , bo w moim przypadku ciężko zbić chociażby 1 stopień na grzałce ustawione mam 23 a w akwarium nigdy nie spada poniżej 27 ( wyjątek podmianki spada do 26,5 ) .
I przy okazji mogę dodać że trafił mi się łagodny bojownik , nie atakuje razbor co najwyżej przy nich pływa z ciekawości .Woda na zdjęciu jest jak z kranu w rzeczywistości ma kolor herbaty .
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Galen Marek pisze:Zbiornik 112l w założeniu BW z pielęgniczkami z SA .Wyszło coś cherbacianego z bojownikiem .
Wyszło Ci naprawdę nieźle...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładne moczary.
Obrazek
[126L] Dżungla
Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

Post autor: Galen Marek »

Dla zainteresowanych 50 sekund mojego baniaczka : https://youtu.be/LaXuDJFUQFc
Na filmie widać odbicie od okna w rzeczywistości światło na zbiornik nie pada ...
Razbory się wybarwiły i mają chyba chęć na tarło , temperatura obniżona z 27 na 26,5 stopni C .
2 ujęcie 1 min : https://youtu.be/NFnSCREKN_Y

Pilna sprawa co to jest na przyssawkach od mojej grzałki ?
http://imgie.pl/images/2018/01/23/20180 ... 8a27c1.jpg
Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

Post autor: Galen Marek »

Wie ktoś co to może być na grzałce ? Jakiś osad ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Taki osad czasami się pojawia na przyssawkach. Szkodliwy nie jest, denerwujący i owszem. Jest to być może wynik jakiejś reakcji gumy z wodą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Galen Marek
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2018 13:53

Post autor: Galen Marek »

Dziękuje za odpowiedź osad powoli sam znika . Dzisiaj dojechało do mnie 10 ślimaków (5 zebr i 5 Nerritina ) .
Obsada na dzień dzisiejszy wygląda następująco :
1 bojownik
20x razbora klinowa
5x ś. Zebr
5.x ś. Nerritina

Mam następujące pytanie do obeznanych w temacie czy ikra ryb morskich ( mrożonka przeze mnie kupiona ) nadaje się do podawania jako pokarm tym rybom i czy krewetki koktajlowe po podrobieniu mogą być im podawane czy wiąże się to z jakimś niebezpieczeństwem przy udławieniu/niestrawności etc. ?

Jeśli chodzi o żywy pokarm podaje tylko solowca/artemie
Z mrożonek czarnego komara i solowca
Z suchych pokarmy tetry , pokarmy dedykowane dla bojowników , pokarmy tropicala , pokarmy z dodatkiem czosnku dla skalarów ( rozdrabniam płatki ) +tabletki samoprzylepne z dodatkiem czosnku i suszoną dafnie .

Mianowicie dodać coś do diety moich ryb oprócz tych rzeczy które posiadam?
Z prostego powodu unikam takich pokarmów jak rurecznik,ochotka i wodzień .

Myślałem nad dokupieniem mrożonek lasonogów , dafnii .
ODPOWIEDZ