pytanie tsd1981 o CO2

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tsd1981
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2017 11:43

pytanie tsd1981 o CO2

Post autor: tsd1981 »

Pytanko, czy nadmiar CO2 może spowodować brak tlenu w wodzie?


Temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego Autora. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Tak, oczywiście, że może a właściwie to na pewno spowoduje brak tlenu w wodzie, po prostu go wytrąci.

Zalecane jest kontrolowanie poziomu CO2 za pomocą specjalnego indykatora CO2.

Główna zasada stosowania jest taka, że w dzień, jak świecisz światło to CO2 jest potrzebne roślinom do tego, aby przerobić mikro i makro a w nocy rośliny tego nie przerabiają w związku z czym zostaje to w wodzie. Wskazane jest stosowanie napowietrzacza na noc albo zmniejszenie/zakręcenie CO2 jeśli jest to butla. W przypadku bimbrowni niestety nic nie da się zrobić. Trzeba na bieżąco kontrolować czy podawane przez nas stężenie CO2 nie szkodzi rybom i czy nie pływają przy powierzchni wody w poszukiwaniu tlenu.
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

A czy jak się ma kompuret pH to chyba komputer kontroluje pH i tym samym CO2 w wodzie? Tak?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Tak, oczywiście, że może a właściwie to na pewno spowoduje brak tlenu w wodzie, po prostu go wytrąci.
Nieprawda. Poziom CO2 nie ma wpływu na poziom tlenu, za to nadmiar CO2 może spowodować przyduchę - ryby i inne zwierzęta nie będą w stanie go wydalić z organizmu i się uduszą niezależnie od ilości tlenu w wodzie.

@AaDd2001
w sumie tak, ale pamiętaj, że nie tylko CO2 ma wpływ na pH wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
tsd1981
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2017 11:43

Post autor: tsd1981 »

No u mnie tylko zmniejszyłem wypływ z bimbrowni i zapodałem tlen i ryby po godzinie już zaczeły normalnie pływać.
ODPOWIEDZ