Rozdętka

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Rozdętka

Post autor: Raori »

Dzień dobry.

Ponieważ się kompletnie nie znam, a poszukiwania w internecie nie przynoszą mi odpowiedzi, muszę zadać pytanie i prosić o odpowiedź Was.

Czy ten Rozdętka jest chory i ma pasożyty, czy są to jego części ciała.
Chodzi o te białe "cosie" co z niego wystają na różne strony
oraz na pancerzu są chwilowo położone - na fotce poniżej.

Obrazek
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A nie oblazły go przypadkiem wypławki?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nie wiem jak to stwierdzić.
Te wypławki pewnie przyszły razem z roślinami...


Na razie zredukowałem populację ślimaków o jakieś 90%, czyli tyle ile dostrzegłem w ciągu około godziny grzebania w akwarium. Pewnie coś zostało.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Chardonay
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2017 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chardonay »

Moja rozdętka, zanim została skrytobójczo zjedzona przez helenkę tez miała takie "frędzle". Głównie były przyczepione do skorupki przy otworze, raczej nie "falowały"
Niemniej wyglądało to jak integralna cześć stopy.

Dodatkowo, w bonusie zanim umarła zostawiła milionstodziewięcset dzieci (tak jak mówiła Bara :D)
80l bojo, bystrzyki, krewetki, ślimaki
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

kiedy dokładnie te ślimaki składają jajka bo ja prawdopodobnie z roślinami przyniosłem i mimo wypłukania ich się tego nabawiłem.lęgnie się to na potęgę
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Fachowo rzecz ujmując to nie mam pojęcia.
Po zastosowaniu kuracji preparatem No planar nie rejestruję ani Rozdętek ani wypławków. Kurację będę powtarzał od 13 do 15 lutego czylu w dwa tygodnie po 1 serii. Domyślnie ma to zapobiec ponownemu rozplagowaniu potomstwa wpławków. Rozdętek pewnie też.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja odpukać nie mam wypławków.wcześniej było w 30 z krewetkami sporo takich małych glizdek ale przy podmianach częściowo wsysałem wężykiem i pewnie resztę małe gupiki wsuwały bo na razie ich nie widzę.tylko tego cholerstwa w postaci rozdętek się nalęgło. przed chwilą wyciągnałem właśnie takiego większego.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Chardonay
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2017 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chardonay »

Z tego co zaobserwowałam przede wszystkim one BARDZO szybko rosną i bardzo szybko się "wykluwają". Na bieżąco "większe" egzemplarze (1mm+) wyłapuje i serwuje bojownikowi - jest przeszczęśliwy. Co ciekawe sam żywych nie rusza, ale jak mu podam takiego rozgniecionego to wciąga na raz. :lol:

Więc jak mi się większy uchowa to ma może z 3 mm. Większych nie mam, a jajeczka są cały czas choć na pewno dużo mniej niż przy dorosłych osobnikach (tak miałam na początku, wysyp, multum, plaga :( ).

U mnie kontrola populacji to skarmianie bojka, 1 helenka (która magicznie, samodzielnie stworzyła potomstwo. Musiało do czegoś dojśc zanim ją przyniosłam do siebie. Mam teraz kilka sztuk mini-helenek. Pewnie zjadają część jajeczek.)
80l bojo, bystrzyki, krewetki, ślimaki
ODPOWIEDZ