Tło strukturalne

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Tło strukturalne

Post autor: pietras88 »

Witam.
Slyszalem ze mozna zrobic tlo strukturalne ze styroipianu. Bardzo prosze o wskazowki jak to zorbic. CXhyba ze macie jeszcze jakies inne propozycje :wink:
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Tak oczywicie można. Bierzesz taki kawałek styropianu jaki jest Ci potrzebny o grubości minimum 5cm. Następnie bierzesz rozpuszczalnik nitro na pędzel i rozprowadzasz go po styropianie. Styropian pod jego wpływem bardzo szybko się topi więc uważaj. Gdzy płyta styropianu napibierze już kształt jaki wg Ciebie będzie odpowiedni odstawiasz na kilka min aby stryopian ztwardniał i malujesz farbą. Możesz emialją lub taką w sprayu to już od Ciebie zalezy co wybierzesz.

A tu masz dokładny opis
http://www.malawi.pl/artykuly/tlo.htm

Czołem
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

Kilka dni tenu sam robiłem takie tło i radzę kupic farbę w sprayu, mozna ładnie wycieniować kolory i bedziesz pewien że pokryje w każdym miejscu. Niektóre zwykłe farby maja w swoim składzie rozcieńczalnik i mogą po pomalowaniu popsuć cała pracę :evil:


Pozdrawiam
tomdx
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2006 22:22

Post autor: tomdx »

Wydrapanie nadmiaru styropianu da tez fajny efekt i farba plakatowa to spoko kryje i łatwo o dobranie koloru bo masz w plakatówkach podstawowe kolory
Przyklejanie kamyków , suchego lakierowanego mchu i piasku do sklejki daje bardziej wiarygodny obraz
:lol:
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

ja zamiast wypalać nitro wypalałem wypalarką do okien, wg mnie jest ot lepsze rozwiązanie bo ma się kontrole nad tym co sie robi a nitro nie wiadomo nigdy jakie dziury zrobi.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: pietras88 »

Ale ja lsyszalem ze styropianm musi sie wymoczyc potem w wodzie okolo 2 tyg, to prawda ?? poniewaz ma jakies szkodliwe substancje dla ryb. I farba nie pusci w wodzie i nie zaszkodzi rybom ani roslinokm ? :roll:
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

jak może zaszkodzić rybą jak stoi za szybą chyba czegoś nie doczytałeś
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Takiego tła nie wkłada się do wody. Ono musi stać za akwarium. Do baniaka możesz włożyć tylko specjalne tło strukturalne kupione w sklepie :)

Czołem :)
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Tak jak mowil Brian Twoje tlo musi stac za akwarium, mysle ze nie robi to wielkiej roznicy czy tlo bedzie stac w akwarium, czy za nim :wink: W sklepach zoologicznych kupisz bardzo fajne tla do srodka akwarium.

Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Warto zwróci też uwagę na jeden czynnik, a mianowicie NIESAMOWITY SMRÓD. Jak styropianschnie to (w piwnicy) otwieram wszystkie okna :wink: :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Witam

Dawno mnie tutaj nie było ale jestem na chwiljke i mam pytanie czy takie tło zrobione ze styropiany pomalowane farbą w sprayu (czarny) moze stać w akwarium czy to zaszkodzi rybom :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Musi stać na zewnatrz akwa za tylną ścianą i nie bardzo nadaje sie do środka.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej

Tylko czy ktoś to potrafi wyjaśnić dlaczego ma stać za tylną sciana :?: Bo słyszy sie dwie opinie: ze styropian nie wydziela żadnych związków w wodzie a druga ze nie moze stać w środku :!: :evil: DLACZEGO :!:
piotrolek
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2006 9:05
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: piotrolek »

sam styropian nie wydziela żadnych związków chemicznych ale tym co ,,smarujemy" ten styropian może wywołać nieco zmian w akwa.
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

I gratulacje dla tego kto ten styropian zatopi w wodzie (tak by ciągle stał pionowo tak jak na tło przystało) bo jak wiadomo jest to bardzo trudne ( dlatego wykorzystuje się go w kamizelkach i kołach ratunkowych) :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ