JAK POZNAć MOLINEZJE WCIąZY ??

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Napsiałeś że ma plamke, powiększony brzuch itp. - objawy wskazują że tak, ale nikt z nas jej nie zapładniał i nie wie czy jest na 100 % w ciąży, daj zdjęcie jak możesz bo tylko to rozwieje twoje wątpliwości ...
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Ja nie przekładam kotnych rybek do kotnika bo to je bardzo stresuje. Dobrym rozwiązaniem jest poród w akwarium ogólnym. Żeby uratowac jak najwięcej rybek trzeba miec odpowiednie roślinki. U mnie najlepiej sprawdza się gęsta kępa zwartek. Jeżeli jest zbyt mało miejsca w ogólnym to odławiamy młode do mniejszego akwarium. Zaletą tego sposobu jest naturalna selekcja - słabsze i chore rybki zostają zjedzone.
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

probowalem sposobu nie odlawiania kotnej rybki. Mialem bardzo duzo roslin gdzie mogly by sie schowac ale gdy probowalem zlapac mlode do innego akwa rozwalalem cale wnetrze akwa. i musialem od nowa wszystko ustawiac. dlatego teraz uzywam kotnika.
pozdro dla wszystkich
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

Saddamek pisze:Napsiałeś że ma plamke, powiększony brzuch itp. - objawy wskazują że tak, ale nikt z nas jej nie zapładniał i nie wie czy jest na 100 % w ciąży, daj zdjęcie jak możesz bo tylko to rozwieje twoje wątpliwości ...
zdjecie moge wrzucic ale robione komorka wiec nie bedzie wyrazne!!
aparatu cyfrowego nie mam.

ILE trwa ciaza u molinezji?? czytalem ze 4-6 tygodni. Moja molinezja ma pogrubiony brzuch okolo 4,5tygodnia.
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Czyli mieści się w normie :) przygotuj sobie w pobliżu akwarium plastikowy kojec dla żyworódek i czekaj cierpliwie, jak masz rośliny w krórych młode się schronią i nie ma dużo ryb to zauważysz w pore młode i przniesiesz je do kojca.
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

oby tak bylo!! dzienx za pomoc!! jak cos sie urodzi dam znac!!

pozdrawiam!!

postaram sie tez o fotke!!
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

dobry pisze:probowalem sposobu nie odlawiania kotnej rybki. Mialem bardzo duzo roslin gdzie mogly by sie schowac ale gdy probowalem zlapac mlode do innego akwa rozwalalem cale wnetrze akwa. i musialem od nowa wszystko ustawiac. dlatego teraz uzywam kotnika.
Właśnie dlatego polecam zwartki (nie mam nazwy łacińskiej; nie przekraczają 5 cm wys. , 10 szerokości i mają bordowe liście od dołu). Mam nawet własną technikę - opieram siatkę o dno z jednej strony "kolonii" i zaczynając z drugiej strony przeczesuję roślinki w kierunku siatki. daje to dobre wyniki, ale muszę przyznac że jest z tym trochę zabawy. :roll: Przynajmniej moczarki nie fruwają :D
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

URODZILO MI SIE DZISIAJ 21 molinezji. Jestem happy!! :D :D :D

teraz czekam az mieczyki mi sie okoca i bede bral sie za rozmnozenie neonkow.

pozdrawiam.
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
i bede bral sie za rozmnozenie neonkow.
No, to powodzenia... :wink:
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Sum, dołączam się z życzeniami powodzenia :wink: .......................
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ