farfocle w wodzie destylowanej

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Trex po dyskusji doszliśmy do wniosku, że woda w filtra RO jest tańsza, to nie ulega wątpliwości. Problem w tym, że nie każdy ma Elektrociepłownię w pobliżu do której dojedzie (czas - koszt) autem (benzyna-koszt) żeby zatankować 5l wody po 0,20 zł (to już bezsens). Jak kogoś stać to niech leje nawet najdroższą mineralkę po 50 zł za butelkę, ale proszę nie udowadniać ekonomiczności takiego rozwiązania.

Pozdrawiam Trex
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Tak samo jak nie każdy, może mieć możliwość zainstalowania tych filtrów w domu (nie oszukujmy się dosyć tandetnie to wygląda), tym bardziej jak ma się elegancką łazienkę.
Nie trzeba co podmiankę jeździć i kupować wodę po 5 l, ja kupuję 5 baniaków po 10 l i mam spokój na 10 podmianek.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Trex Ja mam w kuchni, bo w mojej eleganckiej łazience :) rzeczywiście by nie konweniowało. Nadal jest schowany pod zlewem i nie zakłóca harmonii mojej eleganckiej kuchni :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ja na szczęście nie muszę tego nawet w kuchni oglądać. :lol:
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Te farfocle najprawdopodobniej wygenerowały bakterie. Woda demineralizowana nie jest jałowa i jeżeli poleży chwilkę na słońcu to takie mogą być efekty. Nie sądzę żeby mieszkańcom akwarium sprawiało to różnicę.
Ortodoksyjny akwarysta
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

j4nk0 pisze:Te farfocle najprawdopodobniej wygenerowały bakterie. Woda demineralizowana nie jest jałowa i jeżeli poleży chwilkę na słońcu to takie mogą być efekty. Nie sądzę żeby mieszkańcom akwarium sprawiało to różnicę.
fakt faktem że bańki z wodą stoją przy oknie balkonowym i może to jest przyczyna tego syfku. czyli co mam rozumieć że nic to na mieszkańców akwa nie wpłynie.odławiam ile się da tego syfu siateczką ale jednak i tak coś się do akwarium dostaje
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Te zanieczyszczenia zbierają się na dnie czy pływają w wodzie?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

po otwarciu bańki nie było widać.dopiero przy wlewaniu do wiaderka zaczęło to wszystko pływać.zasłoniłem wszystkie butelki czarnym workiem żeby światło się nie dostawało.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

i co dziś przed podmianą zaobserwowałem-w wiaderku, do którego dodałem trochę biotopolu ten syfek pływał skupiony na powierzchni wody a w tam gdzie nie dodawałem nic pływał po całości i trochę na dnie.szkoda że nie zrobiłem z ciekawości testów
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ