Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[200l] ogólniak
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DARX

PostWysłany: 03 Lut 2018 23:17    Temat postu: [200l] ogólniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym przedstawić swój baniak i prosić o opinie i porady
Zalożony w pażdzierniku jako ogólniak bez żywych roslin ale po jakimś czasie zostały dodane ><
Wymiary akwarium + objętość juwel rio 100x40x50
Oświetlenie 2x45 t5 juwel day light + jbl tropical
Nawożenie nawozy Novolab carbo + macro+micro minimalne dawki od miesiąca
CO2 z bimbrowni 3-4 bąble na sec , test staly pokazuje na zielono
Podłoże zwir hugo kamashi a pod Dennerle NutriBasis 6 in 1
Parametry wody brak testów narazie..
Temperatura 26
Filtracja hw 303b
Gatunki roślin
Gatunki ryb para barwniaków czerwonobrzuchych, para ramirezek, 2 prętniki, 12 neonów czerwonych, 3 krewetki gabońskie, 4 amano, 4 kiryski,4 otoski, 6 małych zbrojników niebieskich <docelowo 2+1>

Prosze popraw tytul. Regulemin Galeria. MarcinX[list=][/list]

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9682b5bb6b0a03c1]
https://images81.fotosik.pl/984/9682b5bb6b0a03c1.jpg

Proszę nie wstawiaj tak dużych zdjęć. Podgląd usunęłam. MOD BARA poprawione sry

Ostatnio zmieniony przez DARX dnia 03 Lut 2018 23:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 03 Lut 2018 23:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barwniaki czerwonobrzuche zatłuką ramirezy w czasie tarła. Oddaj ramirezki jak najszybciej.

Dodaj skorupy kokosów dla pielęgniczek, bo będą przedstawiać podłoże.

Akwarium jest ładne, ale brakuje mi roślin pływających.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
DARX

PostWysłany: 04 Lut 2018 0:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barwiniaki mi się wytarły już raz było ok 30 ale niestety żadne male nieprzetrwały ( neonki okazały się wielkimi drapieżnikami) były bardzo terytorialne ale tylko bardzo blisko anubiasa po lewej w rogu pod nim jest kokos,następny jest po środku za korzeniem i dwie jaskinie w prawym rogu pod korzeniem co do roślin pływających miałem pistie ale rosły jak chwasty i się pozbyłem wszystko zasłoniły w ciągu 2 miesięcy... może jakaś inna podpowiedż na pływające rośliny ??
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 04 Lut 2018 13:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się aranż, fajna kompozycja. Korzeń masz przedni! Może pokusiłbyś się tam o kępki jakiegoś ciekawego mchu?

PostWysłany: 05 Lut 2018 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, co do mchu muszę popatrzeć nie widzi mi się java a nic tu w sklepach innego nie mają... Myślę żeby w przedni prawy róg dorzucić lotos tygrysi który rzuci parę liści na tafle wody, krynie pływajacą po prawej za korzeń, i coś czerwonego na środek z tyłu
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 06 Lut 2018 0:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz jeszcze pole do manewru w sumie. Lotos trygrysi jest fajny, zbiornik masz spory, tylko jak szybko ci tak urośnie?

Z mchów może feniksa - Fissidens fontanus?

Powrót do góry
DARX

PostWysłany: 09 Lut 2018 0:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sry niebyło mnie parę dni.... wygląda całkiem fajnie tylko tutaj ciężko dostać coś innego niż jave ... w sklepach tylko java albo mix w pudełku ... a jak spytasz co w tym mixie to sami niewiedzą...

Niestety ale trzeba testy kupić w końcu .... zaczęły się problemy z glonami na szybie zielenice niedużo ale trza było skrobać i anubiasie na srodkowym korzeniu ( pare liści wyciętych ) cos poszło nie tak z nawozami, prawdopodobnie z dawkowaniem na oko .... i tu pytanie jaki zestaw najlepiej ? na aledrogo jest tego pare rodzai czy zoolek aquaset wystarczy czy lepiej aquaset 2 jako ze roślinne ?? a może cos innego...
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 09 Lut 2018 0:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolego poszukaj na amazon.co.uk albo na e-bayu Smile

PostWysłany: 09 Lut 2018 1:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mchu czy testów ?? Razz
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 09 Lut 2018 9:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mchu Wink testy kupisz w każdym pierwszym lepszym sklepie z testami Wink

PostWysłany: 09 Lut 2018 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem akwarium jest dostatecznie bogate w składniki odżywcze, choćby od samego podłoża + to, co pozostanie z żarcia dla ryb + ich odchodów. Odpuściłbym sobie suplementację chemią a zainwestował w utrzymanie równowagi biologicznej. U mnie w 112 l jako pierwsze po dojrzeniu zbiornika wpuściłem 6 otosków. Pracy miały sporo bo wszystie bez wyjątku kryptokoryny i anubiasy zaatokowały okrzemki, do tego pojawiły się zielenice na kamieniach i szybach. Po jednej nocy z okrzemek nie pozostał ślad, wszystkie rośliny były jako nowe. Dołożyłem parę ramirez, mały haremik (1+2) agassizy, który ostatecznie pójdzie do kolejnego baniaka oraz 5 szczupieńczyków karłowatych. Po paru dniach wyskoczyły zielenice na szybach a otoski nie dały rady ich sprzątać na bieŻąco zajęte czyszczeniem korzeni, kamieni i roślin. Uważam, że wraz ze wzrostem obsady zwiększyła się podaż materii organicznej, stąd zmiany. Odstaw suplementację nawozami, dołóż do filtra zeolitu a jak trzeba, zatrudnij jakiegoś helmeta czy zebrę - powinny sobie dać radę. Najlepsza jest obserwacja tego, co się dzieje a wyniki testów nie zawsze dają pełen obraz zależności.[/list]
Powrót do góry
DARX

PostWysłany: 11 Lut 2018 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testy zawsze pomogą .... Walka póki co chyba na moją korzyść, parę dni a zielenice nie powracają (przestałem dodawać mikro i makro dawka o połowe mniejsza niż zalecana + dobre odmulenie i czyszczenie wszystkiego i poobcinanie zarażonych liści)

Zielenina rozrosła się w miare ładnie tylko trawnik trochę powoli idzie, znajomy robił przycinki u siebie także wylądował u mnie mech jawajski ( korzeń po środku obsadzony), lotus w rogu, za korzeń poszło parę
Alternanthera reineckii, i dwie cryptocoryne koło anubiasa po lewej

przed

po małym update ^^

Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 12 Lut 2018 0:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O i bardzo fajnie! Mi trawki zaczely rosnac jak je zaczalem kosic raz w tyg. Monte carlo teraz czeka wycinanie pedow, ktore pogubily listki. Piona!
Powrót do góry
DARX

PostWysłany: 12 Lut 2018 1:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki zobaczymy ... póki co trawa puszcza pędy ale nie za szybko, monte carlo trochę szybciej idzie. I jeszcze mała niespodzianka właśnie była, ludwiga podupadła bo ją anubias zasłonił, chciałem go odsunąć trochę żeby więcej światła na nią było to mnie barwniak zaatakował >< zaświeciłem w kokosa pod anubiasem a tam ikra znowu ^^
Powrót do góry
DARX

PostWysłany: 02 Mar 2018 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barwniaki po tarle, było dużo więcej niż pierwszym razem ale niestety po raz drugi nie udało się uchować(uroki ogólniaka)....Do obsady dołączyły 4 zebry i 4 małe skalary ( brakowało mi jakiejś dużej ryby po środku akwa) . Jak widać zielenina po prawej idzie bardzo szybko przycinki konieczne co 3-4 dni, mech ładnie rozrasta, anubias oszalał 7 liści w 2 tygodnie ^^lotos pełno nowych liści już przycinałem nawodne i wygląda że puścił podwodne teraz, trawnik niestety dalej bardzo powoli, ludwigia w lewym rogu nie dała rady po przesadzeniu.... doszło trochę roślin na lewo z przycinki u znajomego same szczyty powyginane w dół mam nadzieje ze się wyprostują i pójdą w gore ^^
Zielenice pojawiają się na szybie ale nie w jakimś zastraszającym tempie zebry +otoski + zbrojniki dają rade
małe barwniaki

amano parę minut przed wylinką

amano wygrywa walkę o jedzenie Razz

lotosy

Ogólne

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: