[112] Roślinne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

[112] Roślinne

Post autor: AwesomemaN »

Witajcie :)

Zrestartowałem w nowym roku 1 stycznia na kacu moje 112 litrowe akwarium :)

Totalna zmiana aranżacji, gatunków roślin, na tym samym sprzęcie co poprzednio, ze zmianami jeśli chodzi o filtrację i wodę.


Sprzęt:


1. Szkło - 112 l (Szyby float)
2. Oświetlenie - dwie belki aquaela led jedna wersja sunny druga plant.
3. Filtry - Ikola 250 i 350 kubły 250 idzie jako mechanik i biolog na włókninie gąbce w pierwszym koszu w drugim keramzyt w 3 ceramika, jeśli chodzi o 350 dolny kosz mechanika gąbka i włóknina w koszu górnym sam węgiel.
4. Butla z reduktorem CO2 butla jak butla z dyfuzorem który ma w sobie od razu zawór zwrotny oraz licznik bąbli. '
5. Falownik (pompa cyrkulacyjna) zwał jak zwał jakaś tam 3 Watowa która załącza się ze swiatłem w celu lepszego rozpylania CO2 na zbiornik.
6. Grzałka Ikola 150W


Rośliny:

1. Rotala colorata
2. Bacopa
3. Alternatera Mini
4. Za trawnik robi monte carlo
5. Ta sałata to wyleciała mi nazwa z głowy :D


Podłoże:

Keramzyt, ziemia ogrodowa, masa kulek gliniano-torfowych, torf, i piasek skradziony z Westerplatte

Parametry:

Azotyny i Azotany - 0
pH - 6

Nic innego nie mierzę.


Woda:

Woda jest z filtra RO4 z żywicą, mineralizowana odpadem z RO.
Temperatura wody 25 stopni celcjusza.


Obsada:


Pielęgniczka Boliwijska 4 sztuki i tyle.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/eaee19c72546c40b




Akwariumen ma 40 dni dokładnie.

Jeśli chodzi o dojrzewanie akwarium to było tragicznie aczkolwiek samo się ogarnęło jakoś. Podmieniałem co 2-3 dni wodę wiadro 15 litrów. Był mega atak nitek które oblazły dosłownie wszystko były długie na 30 cm nawet. Nie usuwałem ich mechanicznie dopiero po przycince.

Nawożę Makro 3ml dziennie i 1 ml fosforu ze względu na jego braki oraz 2ml azotu. Mikro żelazo też wlewam w ilościach chybił-trafił jak sobie przypomnę. Przeważnie po tak zwanym jednym kliku więc 1 ml co 3-4 dni czasami raz w tygodniu zaledwie.

Świeciłem od początku 14h i nawoziłem także od 1 dnia.

Posadziłem 1 koszyk rotali taki za 15 zł więc ile tych sadzonek 20 może było i jeden koszyk monte carlo, sałatę jak nazywam tą roślinę dostałem kiedyś i dosadziłem z innego akwarium, Bacopa i Altwernatera jest z invitro w żelu, bardzo źle się aklimatyzowały aczkolwiek się udało. Żaden mech nie daje sobie rady w tym akwarium próbowałem z różnymi.

Akwarium jest prowadzone metodą prób i błędów. Póki co się sprawdza.

Pozdrawiam :))
Awesik !
ODPOWIEDZ