[60-70L] Ogólne Azja płd.Wsch

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kubaopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018 19:04
Lokalizacja: Łódź

[60-70L] Ogólne Azja płd.Wsch

Post autor: kubaopp »

Witam po latach wracam do tego pięknego hobby w latach 90 jak duża ilość dzieciaków posiadałem akwarium i rybki , żaden tam biotop tylko wszystkiego po trochu , pewnie było ich za dużo i słabo im się żyło u mnie .

Teraz nie chciał bym powtórzyć tych samych błędów jak kiedyś .

Region to Azja jakość podobają mi się ryby z tamtych stron . Zbiornik 60-70 Litrów długość jakieś 60 cm
chciałbym odzwierciedlić jak najbardziej naturalne warunki w moim akwarium czyli rośliny z tamtych rejonów , woda stojąca lekki nurt ( niewielkie leśne sadzawki , pola ryżowe , kanały nawadniające

Obsada :
Prętnik Karlowaty (Harem ) Samiec + dwie samiczki (ryby podstawowe)
Razbora jakieś 8 sztuk jeszcze nie wiem jakie z mojego miasta na OLX dość dużo jest klinowej i dobra cena i podoba mi się .

I teraz Dylemat ryby denne 4x Piskorek + jakieś krewetki ?

Przeczytałem że Piskorek lubi żyć w stadzie czy 4 sztuki to nie za mało dla nich ? z drugiej strony może już za dużo jak na taki zbiornik ? może zrezygnować z Piskorków i dać same krewetki ? Przydało by się coś do czyszczenia dna ?

Jak myślicie dobrze sobie wybrałem obsadę ? jestem otwarty na wszelkie sugestie . Pozdrawiam K.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018 17:42 przez kubaopp, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Podoba mi się ta obsada i myślę, że przerybienia nie będzie, piskorków możesz dać najmniej 5 i bez obaw o przerybienie, tylko "fazowo" nie wszystko naraz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Piskorki wymagają akwarium o długości minimum 80cm. Wiem z doświadczenia.
Twoje akwarium jest dnia nich za małe.

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kubaopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kubaopp »

MarJan pisze:piskorków możesz dać najmniej 5 i bez obaw o przerybienie, tylko "fazowo" nie wszystko naraz.
Przeczytałem że Piskorki w w drobnym żwirku lubią się zagrzebywać i tyle... ich będzie widać . Przeczytałem też że jak będą Krewetki to Prętniki je wybiją
tak źle i tak nie dobrze. może jeszcze coś innego zastosować dennego ?
BARA pisze:Piskorki wymagają akwarium o długości minimum 80cm. Wiem z doświadczenia.
Twoje akwarium jest dnia nich za małe.
w przyszłym tygodniu może skleję taki zbiornik 60x35x40 (40 to wysokość ) przeczytałem że minimalna długość akw. dla Piskorka to 60cm i 54L ?
PS. Akwarium będzie typu LH Ziemia glina torf na to wszystko żwirek.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Piskorki trzymam od nastu lat, dożywają u mnie do ponad 12 lat, osiągając 10 cm. Lubią pływać i nawet te 80 cm jakie mają w moim akwarium jest dla nich za małe. Następnym zbiornikiem jaki dla nich szykuję jest 100x40x40
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kubaopp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kubaopp »

Teraz pytanie w jakie roślny iść na start ?
nurzańce to chyba podstawa , jakaś limnofila ,
Kryptokorony są bardzo fajne i wiele rodzai ale naczytałem się że coś tam wydzielają i zatruwają inne rośliny ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trzymam kryptokoryny z żabienicami, nurzańcami, mchami, mikrosoriami, wgłębką i wszystko rośnie doskonale.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ