Jaki filtr najlepszy do akwarium 120l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Jaki filtr najlepszy do akwarium 120l

Post autor: Wikos31 »

Witam.Jestem początkującym w akwarystyce,mam od dwóch tygodni akwarium 120 l,kupione w pakiecie ze sprzętem,wiadomo ze osprzęt nie jest wysokiej jakości ,mianowicie chodzi mi o dobranie dobrego filtra do mojego akwa,myślałem o filtrze zewnętrznym,max do 200 zł,poleci ktoś coś odpowiedniego?Ryby w akwa to Molinezje,Gupiki,Mieczyki,danio,glonojad.Dzięki za podpowiedz ;p
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Do 200zł po za "chińczykami" być może Aquael midikani albo multikani [ale tu od razu zaznaczam, że jeden pojemnik na media filtracyjne to mało- najlepiej od razu dokupić], a może kaskada versamax fzn 3....generalnie najlepiej szukać wśród filtrów przeznaczonych do litrażu od 120 do około 300, a nie filterki do max 120l, każdy filtr "słabnie", a nadfiltracja nie istnieje, jak sie ma za duży prąd w zbiorniku to moc filtra się skręca, z czasem i tak będziesz zwiększał.
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: Wikos31 »

Wewnętrzny czy zewnętrzny bedzie lepszy?czym sie sugerować?Coś takiego myslałem kupić

nie wklejaj linków tylko opis. MOD BARA
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Jak masz miejsce to nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj filtr zewnętrzny. Z filtrów do 200zł to polecam taki za 300 ;) np. Unimax 250. Chińczyków nie warto brać bo dość szybko padają. Kulturą pracy też nie grzeszą.
Ortodoksyjny akwarysta
Awatar użytkownika
forestkorsze
Posty: 34
Rejestracja: 08 lut 2015 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: forestkorsze »

j4nk0 z góry zakładasz , że chińczyki to zło. Są chinole kiepskie i dobre. Sam mam chińczyka od kilku lat i pracuje bez zarzutu.

Wikos31 Jak napisał w pierwszej części posta j4nk0 , jeżeli masz możliwość, to bież zewnętrzny.
Pooglądaj recenzje osób prywatnych na YouTube różnych filtrów. Materiałów z informacjami jest ogrom.

Pozdrawiam.
Ps. Oddzielaj na różnych forach pomoc merytoryczną od chamskiego heytu.
SKS
Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A z wewnętrznych to ferplast blumodular jest gigant. Ja mam wersje 03
Obrazek
[126L] Dżungla
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Dobór oświetlenia do 112 l.

Post autor: Wikos31 »

A jak dobrać oświetlenie ,
kupiłem gotowa pokrywę z oświetleniem sprzedawca opisał to w ten sposób " Wyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 9W dopasowanej do wielkości
zbiornika" czy to wystarczy ?
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Sklep internetowy ze sprzętem.

Post autor: Wikos31 »

Jeszcze jedno pytanie ,poleci ktoś sklep internetowy ze sprzętem abym nie przepłacił ?
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Łączna moc całego oświetlenia to 9W, czy każdy z czterech modułów ma 9W i razem daje to 36W? Jeśli 36W w ledach to może i wystarczy. U mnie mam 32W ledowe w 112l i dla mało wymagających roślin wystarcza w zupełności.



Reklam tutaj nie tolerują, więc linka się nie spodziewaj, chyba że na pw...
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: Wikos31 »

Dzięki kolego 😉jeśli chodzi o filtr masz jakiś sprawdzony sklep?
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
ODPOWIEDZ