Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Ślimaki w akwarium.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wikos31

PostWysłany: 19 Lut 2018 9:30    Temat postu: Ślimaki w akwarium. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje akwarium ma dwa tygodnie,wczoraj zauważyłem pojawienie się ślimaków ,znacie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ich ?
pamparampam

PostWysłany: 21 Lut 2018 0:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zależy ile ich masz (najpewniej przyniosłeś na roślinach ze sklepu). Jeśli kilka to po prostu wyzbieraj ręcznie zanim zdążą złożyć jaja (ślimaki w większości są obojniakami choć i tak preferują zapłodnienie krzyżowe, t.j. między osobnikami). Jeśli już masz wysyp drobnych ślimaków (wówczas to, co widzisz to może 10% tego, co masz w akwarium) a nie wpuściłeś jeszcze ryb, zastosuj jakiś związek miedzi. Jaki konkretnie to spokojnie doradzą Tobie w dobrym sklepie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bowulf

PostWysłany: 22 Lut 2018 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też miałem problem ze slimakami. Jeśli masz ich spory wysyp, rozgotuj kawałek marchewki , wrzuć do małej butelki (np. 0,5l) i razem z butelką wrzuć do akwarium (najlepiej wieczorem przy zgaszonym swietle) po okolo 2-3h powinno złapać się małe stadko i tak kilka razy aż będzie się ich łapać coraz mniej, i kup ślimaki drapieżne HELENKI, ciężko jest się pozbyć ślimaków całkowicie, ja przez 3 dni robiłem myk z marchewką, później wpuscilem ślimaki Helenki, i teraz ślimaków man naprawdę mało, może znajdą się ze 3 jak rano zapale światło.☺
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 22 Lut 2018 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wikos31 napisał:
znacie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ich ?
Jest ich kilka, ale nie ma co panikować. W pewnym okresie dałem sobie spokój z walką ze ślimakami, teraz jakieś malutkie się pojawią, ale nie ma plagi.
Helenki też się u mnie sprawdziły, ale to może potrwać trochę czasu:)

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: