Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Hikari - wciąż solidna marka czy już tylko ładne opakowanie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gotter

PostWysłany: 22 Lut 2018 19:55    Temat postu: Hikari - wciąż solidna marka czy już tylko ładne opakowanie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie proste, oferta Hikari to wysokiej klasy pokarmy czy tylko seria zręcznych chwytów marketingowych? Wiem że kilka (naście?) lat temu pokarmy były świetne, a potem jakoś nigdy nie przyszło mi tego podważyć i chyba teraz przyszedł czas to zweryfikować. Opowiadajcie jakie są wasze wrażenia, a jeśli ktoś może coś polecić (wystarczy producent) czegoś bardzo dobrego, to byłbym bardzo wdzięczny... Choć z 2giej strony zastanawiam się też nad własną hodowlą solowca i ewentualnym dokarmianiu suchymi...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 22 Lut 2018 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem zadowolony z mrożonek IT - IchthyoTrophic, więc mogę polecić.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 23 Lut 2018 8:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja używam dla rybek przydennych hikari shinking wafers i jestem z nich zadowolony.kiryski skubią,glonek wariuje na ich punkcie,rybki i krewetki też nie pogardzą.
+szybko toną,rybki je lubią
-za szybko ulegają rozkładowi moim zdaniem

a znowu tetra veggie wafers z cukinia są moim zdaniem do bani,na początku trochę otoski skubały a teraz tylko slimaki sie na tym pasą
-małe zainteresowanie ze strony rybek
-wolno tonie i przesuwa się tam gdzie nie trzeba
-długi rozkład w wodzie i zaleganie na dnie

M.M
Powrót do góry
Gotter

PostWysłany: 23 Lut 2018 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisał:
Jestem zadowolony z mrożonek IT - IchthyoTrophic, więc mogę polecić.

Kurcze żywy, własny pokarm jest o wiele lepszy od najlepszej nawet mrożonki, więc wolę pójść tą drogą, zwłaszcza że nie jest to zbyt kosztowne ani trudne. Bardzo doświadczony kolega akwarysta tłumaczył mi że atremię zamraża się na krótko po rozmnożeniu, więc osobniki są gorszej jakości niż te w pełni sił. Na start zacznę hodowlę solowca, potem się zobaczy, ale tak max 3 rodzaje, nie ma co szaleć bo pochłonie to już za dużo czasu...

Ciekawi mnie najbardziej suchy, suchego przecież nie zrobię a stanowi fajne uzupełnienie witamin w diecie ryb, tak mi się przynajmniej wydaje...

BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 23 Lut 2018 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hikari polecam, bo używam w swoim akwarium.

Co do innych pokarmów proszę o wypowiadanie się w już prowadzonym temacie:
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23611

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: