Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Modyfikacja filtra.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Amator2k18

Do陰czy: 06 Sty 2018
Sk康: 奸御k

PostWys豉ny: 24 Lut 2018 15:05    Temat postu: Modyfikacja filtra. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam akwarium 54l i postanowi貫m mie w nim lepsz filtracj. Mam 2 filtry Tyrbo 500 i Asap 300 od aquaela. Asap jako mechanik a turbo jako biolog. Postanowi貫m zmodyfikowa troch Turbo i oto m鎩 pomys

Tak wygl康a "orygina" czyli g帳ka na dole i pojemnik ca造 w ceramice

A oto m鎩 pomys
Nr 1- brak g帳ki, sam plastik
Nr 2- g帳ka
Nr 3- wata
Nr 4- zeolit
Nr 5- ceramika ( nie wiem czy da ca陰 czy mo瞠 j troch pokruszy
My郵 瞠 dla bezpiecze雟twa mo積a da odrobin waty na sam g鏎 pojemnika by zeolit lub ceramika nie wpad豉 do pompy.
Filtr ma przep造w 500l/h

Co o tym my郵icie? Mo瞠 si to uda i wyjdzie na lepsze czy lepiej to zostawi? Od razu m闚i 瞠 dodatkowy pow鏚 do zmiany to problem z czyszczeniem, poniewa za ka盥ym razem jak wyci庵am filtr, wi瘯szo嗆 syfu idzie do wody z powodu g帳ki na zewn徠rz.
Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
pamparampam

Do陰czy: 13 Sty 2018
Pom鏬: 4
Sk康: Gda雟k

PostWys豉ny: 24 Lut 2018 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cze嗆
R闚nie jestem posiasaczem Aquael Turbo500, skusi這 mnie po陰czenie g帳ki i pojemnika na dowolnie wybran ceramik. Po ok. 2 miesi帷ach u篡tkowania odkry貫m jego wady - niezbyt g瘰ta g帳ka przepuszczaj帷a drobne zanieczyszczenia a ju z pewno軼i nie wy豉puj帷a wszystkiego i generalnie jej ma豉 obj皻o嗆 jak na rekomendowany dla tego filtra litra (u mnie 130 l). Z kolei zalet filtra jest mo磧iwo嗆 jego rozbudowy i z tej akurat skorzysta貫m. Zakupi貫m na allegro za bodaj瞠 20 PLN dodatkowy pojemnik, kt鏎y zape軟i貫m po po這wie granulowanym w璕lem aktywnym oraz wat akwarystyczn (pojemnik dolny, mi璠zy g帳k a pojemnikiem z ceramik). U mnie wysoko嗆 akwarium to 45 cm i pasuje idealnie, niemniej u Ciebie taka opcja mo瞠 troch wystawa - od spodu g帳ki do najwy窺zej przyssawki jest 32 cm, z tym, 瞠 wylot filtra jest na 26,5 cm licz帷 od do逝 wi璚 na upartego.....

Je郵i rozbudowa jednak nie wchodzi w gr w Twoim wypadku to zaproponowa豚ym Tobie pewne zmiany w ciekawej koncepcji:

g帳ki bym jednak nie wywala z do逝 - jest jej i tak ma這 a jest siedliskiem wielu po篡tecznych mikrob闚. Za to waty (koniecznie akwarystycznej, bawe軟iana cho lepsza do filtracji zredukuje Ci przep造w prawie do zera - sprawdzone) spr鏏owa豚ym napcha do plastikowego trzpienia - tak ma豉 ilo嗆 powinna wystarczy. Nast瘼nie w pojemniku umie軼i豚ym zeolit i przysypa go ceramik (koniecznie w tej kolejno軼i). Rozdrabnianie wg. mnie nie ma sensu - i tak masz du膨 powierzchni przep造wu przez pory i nie ryzykujesz dostania si drobinek do wirnika. W razie jakby podci庵a這 co mniejsze kawa趾i zeolitu to ca造 wk豉d pojemnika mo瞠sz zapakowa do rajstopy lub nylonowej siateczki.
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 26
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 24 Lut 2018 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i zaciekawi mnie ten temat gdy sam posiadam ten filtr a kt鏎ego jeszcze do tej pory nie u篡wa貫m.te posiadam akwarium 54l jak autor i zastanawiam si czy go wk豉da z deszczownic do zbiornika
M.M
Powr鏒 do g鏎y
chemik4
Moderator
Moderator

Do陰czy: 04 Maj 2006
Pom鏬: 423
Sk康: Twor鏬 / Jemielnica

PostWys豉ny: 24 Lut 2018 23:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co o tym my郵icie?

Ja bym nie rusza, akurat tu fabryczne rozwi您anie jest do嗆 dobre.
Mo瞠sz da drobniejsza g帳k i/lub zmniejszy przep造w o po這w.

Cytat:
Od razu m闚i 瞠 dodatkowy pow鏚 (...)

U篡j woreczka foliowego, takiego grubszego np. na mro穎nki. G帳k pod wod wk豉dasz do woreczka i wyjmujesz z akwarium nic nie brudz帷

Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Trex

Do陰czy: 10 Lis 2017
Pom鏬: 7
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: 25 Lut 2018 9:58    Temat postu: Re: Modyfikacja filtra. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Amator2k18 napisa:
Witam. Mam akwarium 54l i postanowi貫m mie w nim lepsz filtracj. Mam 2 filtry Tyrbo 500 i Asap 300 od aquaela.

Mam takie akwarium jak ty i filtr Turbo 500, jak ty zmie軼i貫 te 3 filtry w tym akwarium, mo瞠sz da zdj璚ie? Z Turbo 500 mia貫m te same problemy co ty, tzn. syf przy wyci庵aniu do czyszczenia. Zdecydowa貫m si na ma造 kube貫k zewn皻rzny i jak na razie jestem zadowolony.
Je瞠li ju si upierasz przy swoim, to co do tego rysunku, nie musisz dawa tej rurki bez g帳ki, tylko w zestawie powinna by taka plastikowa za郵epka do zatkania pojemnika z biologi, wtedy filtr robi si kr鏒szy o d逝go嗆 g帳ki i masz wi瘯sze pole manewru.

Wojtek711

Do陰czy: 20 Sty 2018
Sk康: Szczecin

PostWys豉ny: 25 Lut 2018 13:27    Temat postu: RE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie samo akwa, za to co teraz opisz "superakwary軼i" mnie ukrzy簑j...... obsada: ......ze 30 gupik闚, ze 30 helenek i sam nie wiem ju ile red cherry...... woda kryszta a wszystko na zewn皻rznym filtrze kaskadowym za oko這 50 z. z Aqua Novy....... nie chodzi o firme tylko o typ filtra, po pierwsze, filtruje elegancko, po drugie, podnosze klapke, wyjmuje wk豉dy, myj i wk豉dam spowrotem bez zabawy w grzebaniem w akwa, po trzecie, co bym nie robi z filtrem to nigdy br鏚 nie pozostaje w akwa i po czwarte, jak dla mnie najwa積iejsze, dobrze natlenia wod i jedyne co jest wewn徠rz akwa to rurka zasysaj帷a a nie ca造 filtr. Pozdro ze Szczecina
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz 軼i庵a plik闚 na tym forum