Woda kopie pradem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sssyyylwia19
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2018 11:00

Woda kopie pradem

Post autor: sssyyylwia19 »

Witam
Mam proble moja woda w akwarium kopie pradem.
Sprawa wyglada nastpepujaco akwariu 140 l mam dwie pompy z napowietrzeniem jedna z filtrem ceramicznym. Oraz kotnik na metalowych blaszkach przywieszony na szybie. Ryby papuzie i glomojad. Problem polega na tym ze po sciagnieciu obudowy NIE WAZNE KTORA POMPA JEST WLACZONA CZY NAWET DWIE zawsze woda kopie a jesli obudowa jest zalozpna po wlozeniu reki przez twor noe kopie?
Czy moglby mi ktos.wyjasniec to dziwne dla mnie zjawisko. Bo chyba dwie pompy w jeden dzien sie nie popsuly
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Lepiej łap tam nie wkładaj. Weź zwykłą próbówkę podłącz każde urządzenie z osobna (obudowę też) i sprawdź które przebija. Jak zidentyfikujesz felerny sprzęt nie próbuj go naprawiać tylko z miejsca wywal.
Ortodoksyjny akwarysta
sssyyylwia19
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2018 11:00

Post autor: sssyyylwia19 »

Wiem o co chodzi problem jest taki ze jak wlacze jedna pompe to kopie ale tylko jak nie ma.pokrywy zalozonej jak wlacze driga.pomp- oddzielnie tez kopie ale tez tylko tak samo bez pokrywy jak jest pokrywa to nie kopie nawet przy wlaczeniu dwoch pompach chyba noe mozliwe ze dwie pompy sie popsuly w tym samym dniu z innych firm. Noe rozimiem dlaczego przy zalozonej pokrywie nie kopie
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Może pokrywa ma bolec uziemiający (ochronny)? Sprawdź dokładnie obie pompki, takie "kopanie" jest niebezpieczne. Można by się pokusić o zmierzenie napięcia pomiędzy wodą a np. grzejnikiem, rurą z kranu (ogólnie czymś uziemionym).
Tylko nie dotykaj wody i rury jednocześnie, tam może być nawet 230V.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ