Brudzący piasek

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Havenoon
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018 19:12

Brudzący piasek

Post autor: Havenoon »

Na wstępie nie wiedziałem do jakiego działu przydzielić moje pytanie w razie czego proszę o przeniesienie tematu. Jakieś 3 dni temu zakupiłem akwarium 100l postanowiłem że udekoruje je tylko białym piesakiem,roślinami,kamykiem oraz jednym korzeniem Kupiłem w sklepie 10kg śnieżno białego piasku do akwariów tak jak zalecał producent przepłukałem go jakieś 6 razy. Po wsypaniu go do akwarium i zalaniu wodą cała woda zabarwiła się na kolor biały oraz na szybach pozostał biały osad. Po całym następnym dniu z włączonym filtrem woda zrobiła się w miarę przeźroczysta a cały filtr biały lecz gdy zasadziłem kilka roślinek ruszając wodę znowu zrobiła się białą i kieruję tu do was pytanie czy da się jakoś pozbyć tego efektu, czy jeżeli w akwarium będą ryby to czy woda nie będzie się męcić ?

Zdjęcia:
https://imgur.com/a/3D5qs
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

To jest piasek?chyba że pod tym gruzem ten piach, myślę że za słabo go wypłukałeś i będzie mącił przy ruszaniu podłoża. Mam nadzieję, że nie planujesz żadnych ryb dennych.
Jessiol
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2017 12:51
Lokalizacja: Pila

Post autor: Jessiol »

Miałem kiedys podobnie . Wytrzymalem trzy miesiące i restart baniaka;/
Plukac i plukac , może coś da ;)

Sam jestem ciekawy czy są jakieś inne sposoby, ale wątpię :)
;))))
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ale o czym piszemy? Na zdjęciach jest jakiś biały grys nie nadający się do akwariów.
Podłoże wygląda na zbyt gruboziarniste, więc pomiędzy kamyki będą wpadać resztki pokarmów, odchody ryb, szczątki roślin - to wszystko będzie trudne do odmulenia, i będzie stanowić bazę pokarmową skąposzczetów, a zalegając zacznie gnić i zatruwać wodę.

Jeżeli chcesz zachować to podłoże to przysyp je drobnym piaskiem i dosypuj regularnie, aż się całość przemiesza, a piasek wypełni wszelkie szczeliny.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ