Tetra ex 700 -co wymienic w uzywanym filtrze ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
LuckSky
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2018 20:35
Lokalizacja: Kielce

Tetra ex 700 -co wymienic w uzywanym filtrze ?

Post autor: LuckSky »

Witam.
Po kilkunastoletniej przerwie postanowiłem wrócić do akwarystyki.Nigdy wcześniej nie miałem filtra zewnętrznego ,natomiast teraz wpadła mi w ręce używana Tetra ex 700. Wygląda na szczelna i pracująca.Mam zamiar wystartować zbiornik 112l z tym właśnie filtrem.Wewnątrz znajduje się ceramika i aquaballe (poza tym standardowym czarnym wkładem ) i wszystko posiada lekki brązowy nalocik.Co z wkładu tego filtra powinienem wymienić na nowe ? Czy wystarczy tylko umycie tego co jest?Czy ten filtr będzie odpowiedni do 112?(nie znam jeszcze dokładnej obsady ,ale raczej małe, spokojne akwarium towarzyskie ). Myślałem tez o zamontowaniu jeszcze dodatkowego filtra (np eheim pick up) żeby robił w zbiorniku sama "mechanike".Czy ma to sens?
j4nk0
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2018 8:20

Post autor: j4nk0 »

Wymyj, daj nową ceramikę/keramzyt/lawę, wywal biobale i będzie ok.
Dodatkowego nie ma co instalować.
Ortodoksyjny akwarysta
LuckSky
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2018 20:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: LuckSky »

Zaopatrzyłem się w 2L lawy i 2L ceramiki (aquael) ,nowa uszczelke ,oraz prefiltr na zasilanie.W jakiej kolejności przepływu umieścić lawę czy ceramikę ? Czy ma to znaczenie ?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Siema

Ceramike, mozna zmienic na nowa, nie jest droga, bio-bale plastikowe to przerost formy nad trescia, keramzyty, lawy itd to wg uznania, ja nie uzywam, szkoda zachodu. Zmienilbym w tym filtrze oringi na nowe i przesmarowal smarem silikonowym, weze mozna wyparzyc w srodku lub kupic nowe, bo to nie majatek.

Dodatkowy maly filterek jako mechanika to dobry pomysl bo bedzie utrzymywac czystosc wody i nie zapcha zewnetrznego za szybko. Bedziesz mial tez dodatkowo dobra cyrkulacje wody w zbiorniku po dobrym rozmieszczeniu filtrow, takze pomysl dobry i sprawdzony.
ODPOWIEDZ