Pierwsze rozmnażanie

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzimi
Posty: 34
Rejestracja: 09 mar 2006 18:52

Pierwsze rozmnażanie

Post autor: Dzimi »

Witam! Jestem poczatkującym akwarzysta, i mam takie pytanie mam akwarium 60l filtr grzałka a w nim m.in. Molinezje, gupiki i mieczyki mam pytanie co z robic żeby rozmnożyc te ryby. Jaka temperatura i jakie inne czynniki żeby je rozmnożyc i co dalej jak obchodzic się z małymi rybami
Ostatnio zmieniony 16 mar 2006 20:12 przez Dzimi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

30 litrow to za małe akwarium na rybki, ktore posiadasz po pierwsze, po drugie w takich warunkach niestety nie sadze aby Ci sie one rozmnozyly przy tej obsadzie w tym litrazu. Mowie to wzglednie delikatnie :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Dzimi
Posty: 34
Rejestracja: 09 mar 2006 18:52

Post autor: Dzimi »

Akwa zmieniłem na 60l :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Gupiki po jakimś czasie powinny zacząć się rozmnażać. Co do mieczyków i molinezji, to moim zdaniem potrzebuja one lepszych warunków od gupików ( z autopsji - większe akwa, dobra filtracja). Ale jako że to żyworódki, to też nie powinno być specjalnie większych problemów z rozmnażaniem. Trzeba tylko odpowiednio wcześniej oddzielic samicę, aby ocalić młode przed zjedzeniem ;-)
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

Najlepszym wyjściem jest kotnik :wink: a młode jedzą każdy rozdrobniony pokarm. W sklepach są też specjalne pokarmy dla narybku np. Microvit... :wink: a tak na marginesie...za pół roku już niebędziesz chciał mieć żyworódek w akwa... 8) przynajmniej samic :lol:
ODPOWIEDZ