Tarło kirysków - fotka!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

Dzisiaj zauwazylam, ze ikry, ktore przetrwaly zmienily kolor na ciemniejszy, nie oznacza to, ze splesnialy?? Czy moze jest to raczej dobry znak???? Ikry sa od niedzieli ale na razie jeszcze sie nic nie wyklulo...
Budziko
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2006 1:11
Lokalizacja: Pilawa

Post autor: Budziko »

Witam. Ikra u mnie w akwa zrobiła się tak lekko żółtawa, a następnie jak pisała Merry ..."zupełnie biała (nieprzezroczysta)"... Poźniej widać już było, ze spleśniała :( Ale niech się i inni wypowiedzą bo ja dużego doswiadczenia nie mam :oops:
Pozdrawiam i życze 102kirysków
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

To ja jeszcze poczekam i zobacze czy cos z tego bedzie...
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Niestety u mnie większkość ikry spleśniała, ale to wina zbyt świeżego zbiornika. Natomiast dziś wypatrzyłam kilka maluchów (takie małe przecineczki) :D
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

A moje kiryski znowu szaleja, i znowu sa nowe jajeczka na szkle.
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Edytka25 pisze:A moje kiryski znowu szaleja, i znowu sa nowe jajeczka na szkle.
No to moje gratulacje!
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Obrazek


Moje spizowe tez sie tak zachowuja tylko ze nie widze mlodych :oops: nie wiem dlaczego :oops:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Niewiadomo co się dzieje z ikrą - może zostaje zjedzona? Dla kirysków dobrze mieć akwarium tarliskowe i po tarle oddzielać dorosłe od ikry.
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
Pygocentrus
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2006 21:00
Lokalizacja: ----------

Post autor: Pygocentrus »

Witam
Ikra kirysków nie jest przeźroczysta, nie są to objawy spleśnienia na pewno, ikra kirysków jest właśnie biała i nie jest przeźroczysta, lepiej poczekać skoro jeszcze jej nic nie wyżarło, a będą efekty
Pozdrawiam :lol:
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

No i dzis jest 6 dzien od zlozenia ikry kiryskow. ALe niestety nic sie nie wykluwa. Ikry sa takie zoltawe a w srodku widac czarne kropeczki, wiec nie wiem czy to jest jeszcze jakas oznak zycia czy juz po prostu nic z tego nie bedzie. Czekac jeszcze czy przy podmianie wody pozbyc sie ikry?
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Czekaj! Może masz chłodną wodę, więc to może jeszcze trochę potrwać. U mnie już pływają maluchy
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
Pygocentrus
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2006 21:00
Lokalizacja: ----------

Będzie coś z tego

Post autor: Pygocentrus »

Stanowczo czekać, jeżeli widać czarne kropeczki to znaczy że ikra jest już za stadium zaoczkowania czyli cosik będzie na pewno
Pozdrawiam :lol:
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

To ile tp moze jeszcze potrwac? Jakie sa oznaki, ze rybki beda sie "wykluwac"?
Pygocentrus
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2006 21:00
Lokalizacja: ----------

Post autor: Pygocentrus »

Ile może potrwać to zależy od temperatury jaką masz w zbiorniku, a jak to będzie wyglądało poprostu zacznie się ruszać ikra a raczej już ogonki :lol:
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

Dzis zauwazylam, ze w ikrze zaczyna sie cos poruszac :-) Takze mam nadzieje, ze w ciagu dnia cos z tego bedzie :-))))
ODPOWIEDZ