[130] Prośba o pomoc w dobraniu obsady

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

DLA AUTORA TEMATU:

Gurami Mozaikowe miałem w swoim akwarium 160l około 5 lat
nigdy nie urosły do 12 cm, Rozmnażałem te ryby miałem je długo i tylko z własnego doświadczenia stwierdzam, że 100 - 130 l akwarium jest dla nich wystarczające.

To jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.

A co do ciekawych wypowiedzi... UŚMIERCANIE ryb jest tak samo humanitarne jak UŚMIERCANIE psów/ kotów etc w lecznicach poprzez uśpienie. Nikt normalnie nie uśmierca zdrowych zwierząt i to samo tyczy się ryb. Takie jest moje zdanie zaznaczę...

Pozdrawiam wszystkich i sorry za offtop
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zakwas+
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

W 130l możesz spokojnie trzymać mozaikowe. To najłagodniejsze gurami. Nie spodziewałbym się również rozmiaru 12 cm.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Goldi, zapraszam Cię do lektury dobrych atlasów akwarystycznych, napisanych przez znawców. Polecam nazwiska Urlich Schliewen i Claus Schaefer.
Zainteresuj się też nazwiskiem Zarzyńscy, polecam ciekawą lekturę pod tytułem "Osobliwości akwarystyczne" oraz inne publikacje.

Pisaliśmy o tym już wielokrotnie na Akwawaforum.

Z całym szacunkiem - mojego zdania na temat trzymania gurami nie zmienię i pozwolę sobie nie podejmować więcej w tym zakresie polemiki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ