Jaki filtr do wysokiego 40 L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Jaki filtr do wysokiego 40 L

Post autor: Mitar »

Posiadam Aquael Pearl High 40, był z nim w zestawie filtr Pat Mini ale nie za dobrze radzi on sobie z filtracją, woda nie jest przejrzysta i pływają w niej resztki organiczne, owszem jest duża cyrkulacja wody ale tak jakby filtr nic nie wyłapywał.
Zastanawiałem się w związku z tym nad wymianą filtra na inny, może FAN1 albo Aquael Turbo 500 ?
W akwarium mam harem bojowników i wolałbym nie robić wirów od filtra.
Wolałbym wewnętrzny żeby nie niszczyć pokrywy, górka ramka akwarium jest na stałe przyklejona do szkła, ewentualnie całkowicie zewnętrzny, żeby do akwarium szły same rury.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Mitar pisze:ewentualnie całkowicie zewnętrzny, żeby do akwarium szły same rury.
Tak bym zrobił. Choćby z uwagi na mały zbiorniczek nie pchałbym tam nic do środka .
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

JBL CristalProfi m greenline - polecam.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

prawie cały dzień dziś przeglądałem wątki o filtracji w akwariach 40-45l i wyszło, że niby ten filtr który mam ( Pat mini ) nie jest zły tylko trzeba wymienić gąbkę na drobniejszą ?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Możesz wymienić na drobniejszą, ale szybciej będzie się zamulała.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

Pogadałem sobie dziś ze sprzedawcą w sklepie i doradził mi obniżenie filtra ( mam akwarium 40 cm wysokości ), obniżyłem Pat mini do połowy akwarium ( max długość patyka ), ale nie zbiera on jakoś lepiej resztek organicznych, nadal pływa "zupa" z odchodów i resztek roślin. Boję się kupować filtra zewnętrznego z uwagi na możliwość awarii, tym bardziej, że musiałby on stać 1,2m poniżej akwarium. Zastanawiam się pomiędzy FAN1 / FAN2 albo jakiś inny aquaela z możliwością montażu na patyk.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Nie kupuj nowego filtru, tylko staraj się kombinować z tym, co masz.
Próbuj dobrać większą gąbkę, może być gęstsza ale próbuj, bo kupisz nowy i może okazać się, że nowy nie zdaje w egzaminu.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

krzych_100 pisze:Nie kupuj nowego filtru, tylko staraj się kombinować z tym, co masz.
Próbuj dobrać większą gąbkę, może być gęstsza ale próbuj, bo kupisz nowy i może okazać się, że nowy nie zdaje w egzaminu.
Jutro przyjdzie do mnie gęstsza i trochę większa gąbka, to zobaczę jak będzie, ale generalnie ten filtr trochę mnie denerwuje, każde lekkie dotknięcie filtra i cała zawartość gąbki ląduje z powrotem w wodzie, kiedyś miałem filtry z serii fan ( w innych akwariach ) i sprawowały się lepiej według mnie niż ten pat mini.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Ewentualnie poszukaj pod nazwą "filtr jp-093ę. Mam taki filtr w akwarium 27l (30x30x30). Filtr jest tani, ma deszczownicę i nie sprawia mi problemów (jest to już mój drugi filtr w drugi zbiorniku). Jedynie z czasem twardnieją przyssawki.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

po całej nocy filtrowania na nowym poziomie filtra ( niżej umiejscowiony ) nadal woda przypomina bardziej mleko niż wodę. Coś czuję, że to przez to, że rybom podaję żywy pokarm, tyle, że moje bojowniki najbardziej wolą żywy pokarm, suchy ( kulki ), płatki, mrożony tak bardzo średnio jedzą.

Co do filtra o którym napisałeś, nie musi być bardzo tani, po prostu, żeby z wody nie było mleka jak podaję żywy pokarm.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Hmm, trudno tutaj wskazać, co jest naprawdę przyczyną "mleka". Także podaję żywy i mrożony pokarm i raczej mleka nie ma.
Może za dużo pokarmu podajesz?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

krzych_100 pisze:Hmm, trudno tutaj wskazać, co jest naprawdę przyczyną "mleka". Także podaję żywy i mrożony pokarm i raczej mleka nie ma.
Może za dużo pokarmu podajesz?
Nie jest to typowe mleko, że nic nie widać, ale nie jest to też krystalicznie czysta woda, po wymianie gąbki na drobniejszą kilka godzin temu nie widać różnicy, nadal resztki organiczne "kręcą się" po akwarium i filtr tego nie wciąga.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wyłączyć wszystko, niech nie "lata", wyciągnąć duże dekoracje, korzenie, tak aby było pusto na tyle, na ile to możliwe- roślin nie wyrywaj :lol:
Kiedy wszystko się "uspokoi", wszelkie osady opadną- porządnie odmulić i cały syfek zassać. Po tych zabiegach wszystko z powrotem i bawić się w różne gąbki na filtrze. Na czyściutką wodę najlepiej filtr zewnętrzny z watą perlonową, która wyłapie te drobinki.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

poniżej zdjęcie białego osadu zrobione 2-3 min po wyłączeniu filtra. Na zdjęciu jest spore ziarno ale mniej więcej tak wygląda osad, małe białe cząsteczki.

Klik
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Mitar Jak to Twój jedyny filtr to sobie tak gąbki na nową nie wymieniaj bo zrobisz sobie kuku w akwarium i pyłek będzie najmniejszym problemem.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ