Jak rozróżnić płeć Helenki ( to jest sposób nie pytanie)

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Jak rozróżnić płeć Helenki ( to jest sposób nie pytanie)

Post autor: bbxdd »

Nie wiem, czy ktoś z Was potrzebuje odpowiedzi na to pytanie, ale chyba wpadłem na trop. Nauczyłem się rozróżniać moje trzy Helenki: Jedna ma krótką muszlę z zaokrągloną końcówką, chyba nie zauważyła ze mam twardą wodę :D .I mam zdjęcie jak składa jajko wiec to samica (nie o to mi chodzi z tym sposobem), duga to normalna Helenka, a trzecia ma odmienny design: Zamiast żółtych i czarnych pasków wydaje się być czarna, z cieniutką żółtą niteczką. I ta trzecia Helenka lubi wsiadać na pozostałe i jeździć na nich po akwarium. Żadna inna Helenka nie jeździ na towarzyszkach, tylko ta. I uważam, że to jest samiec. W wielu gatunkach zwierząt samiec jest na górze. U wielu owadów podczas kopulacji samiec wchodzi na samicę. Po zalotach samica Ampularii wozi samca na swojej skorupie. Tak samo jest z Helenkami. Gdy Helenka ujeżdża drugą Helenkę, to na górze jest samiec (przynajmniej według mnie).
Helenka nr.3 na Helence nr.2
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f0c80f942f3c771b
Helenka nr.3 na Helence nr.1
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6e858a27a394b87e
Nigdy nie widziałem Helenki nr.3 na dole lub nie biorącej udziału w powózce.
Helena nr.1 składająca jajko (żeby było wiadomo że to samica).
http://www.fotosik.pl/zdjecie/1a44af1e02f2f77d
Pozdrawiam.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Napiszcie proszę czy waszym zdaniem sposób jest dobry (wiem że post pod postem, ale wielu z Was w ten sposób odświeża tematy).
Pozdrawiam.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Tak przy okazji, to one podobno nie wychodzą z akwarium? Jeśli tak myślicie zalecam wam zakupić pokrywę na wszelki wypadek
http://www.fotosik.pl/zdjecie/bee0b504660870a7
http://www.fotosik.pl/zdjecie/50621c0e50be5285

P.S. Nie mam takiej zielonej wody tylko taka wyszła na zdjęciu.
Poprzedni post jest nadal aktualny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ty nam nie musisz zalecać co możemy zrobić, bo z tego co widać na fotkach to masz trochę zaglonione bagno, a nie akwarium i nie dziw się że ten ślimak ucieka z niego. Ciemnotę to możesz sobie wciskać koledze z przedszkola. Od początku wiedziałem że z Tobą coś nie tak.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli nie karmisz prawidłowo helenek, a trzymasz je w tym, co widać na zdjęciach, to nie dziwię się, że próbują uciec. Przypominam, że te ślimaki są drapieżnikami wymagającymi pokarmu białkowego w diecie, nie żywią się glonami.

Wyczyść akwarium, zacznij prawidłowo karmić helenki - to nie będą uciekać i pokrywa nie będzie potrzebna.

Nadal nie rozumiem, po co aż tak zaniedbujesz akwarium. Jakoś próbowałeś pisać, że gupiki skubią glony... Trzymałam u siebie wiele gatunków ryb, w tym wybitnie roślinożerne i nigdy nie miałam glonów w akwariach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

A ja chyba jednak piszę w innym języku. Nie mam takiej zielonej wody tylko taka wyszła na zdjęciu, ja napisałem takie zdanie bo już nie wiem. Na zdjęciu wszystko jest zielone i wygląda na pokryte glonami, ale tak nie jest. I fajnie że jest ze mną nie tak. Tylko kiedy był początek, i skąd to wiedziałeś? Też bym chcial posiąść taką umiejętność. Kolegi z przedszkola nie mam, żeby mu powciskać ciemnotę.
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=22649
A to co? Jak się jest "kimś" na tym forum to można sobie pożartować? A w przypadku nowych to nie trzeba czytać ze zrozumieniem. Drugi raz już to widzę w moim przypadku. Może jednak piszę po chińsku? A poza tym to ping-pong-peng. I czemu Kross nie zebrał operetki, przecież jemu Helenka też wyszła. A może jak się nie wrzuca fotek zrobionych telefonem tylko jest się poetą i pisze się wiersz o tym, co nasza Helenka wyczynia to nie ma tak. Ale ja daru poetyckiego nie mam,i aparatu także nie mam takiego, który by dał radę zdjęcie zrobić temu żeby takiego efektu nie było. Po co ja to piszę, przecież i tak tego nikt nie przeczyta tylko pierwsze zdanie przeczyta iw linki kliknie, prawda?
I jeszcze coś z regulaminu:
17. Na forum obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW (także kropki w stylu k..a będą usuwane(, obrażania osób, ich przekonań itp.
Trex pisze: Od początku wiedziałem, że z Tobą coś nie tak.
Zapomniało się regulamin, co?
Zastanawia mnie, czy jakbym napisał że Helenka od dziś jest Ampularią i idzie składać jaja na pokrywie, to by był odbiór jak w podlinkowanym temacie? Pewnie nie. Ja jestem nowym. Powinienem przyjść z problemem, uzyskać odpowiedź, i iść z forum. A zostałem. Więc racja, jest coś ze mną nie tak, zostałem tu. Hong chi pong chi ping chi chang chi peng.
Bo ja uważam że Helenki jedzą glony? Helenki jedzą tak jak teraz od dawna (jedzą to co powinny) i się nie skarżą. Chyba że chodzi o karmienie żywymi zatoczkami? Nie mam ich,a rozdętki jakbym wpuścił to bym musial i nowe rośliny,i nowe rozdętki i znów się robi tak samo.
Pozdrawiam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie do końca rozumiem o co tu chodzi jeżeli chodzi o akwarystykę, natomiast "poeta" poczuł się obrażony- rzeczywiście Trex użył niezbyt poetyckich słów, przez które można się obrazić [i raczej temu służyły].
bbxdd dziwnie piszesz jakkolwiek można to zrozumieć i nieraz coś mi się nie zgadza kiedy Ciebie "czytam", ale to forum dla wszystkich- dopóki nie wprowadzasz znacznie w błąd to nie dementuję...w końcu też piszę co uważam i niekoniecznie muszę mieć rację...

Ogólnie ta "rozmowa" toczy się w dziwnym kierunku wcale mi się nie podobającym :roll:
bbxddzrób zdjęcie i mikrofalówką całego swojego zbiornika byleby nie poruszone i w totalnej ciemności- niech tylko oświetlenie akwarium będzie jedynym źródłem światła- jakoś wyjdzie, a możesz tym zamknąć usta użytkownikom, którzy coś Ci zarzucają....możesz też niczego nie udowadniać, w końcu to nie przedszkole :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No dobrze, to ja zacznę od początku:

1. Proszę pokaż nam zdjęcie całego swojego akwarium, zrobione tak, jak pisze MarJan, przy zgaszonym świetle w pokoju i włączonym nad akwarium. Bo do tej pory na każdym prezentowanym przez Ciebie zdjęciu akwarium wyglądało (było?) zaglonione straszliwie.
2. Anentome helena jest ślimakiem drapieżnym, w którego diecie dominuje białko. Nie żywi się glonami. Z braku dostępu pożywienia będzie próbować wychodzić z akwarium, żeby pożywienie znaleźć poza nim. Jeżeli nie podajesz ślimakom odpowiedniej karmy, to ich zachowanie jakie prezentujesz w temacie jest jak najbardziej normalne. Helenki karmione prawidłowe nie uciekają ze zbiorników. A przynajmniej nic na ten temat mi nie wiadomo.

Czekam na zdjęcie akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Może i trochę mnie poniosło, ale jak czytam posty tego użytkownika na forum, to tylko takie słowa cisną mi się na klawiaturę. Wstawia gość zdjęcie zaglonionego akwarium i wciska ciemnotę że to przez aparat, a ewidentne widać że to zasyfione akwarium, a nie wina aparatu. Nie myśl sobie że tu jakieś gamonie przeglądają te forum i możesz wciskać nam swoje bajeczki. Po drugie nawet jak wstawisz zdjęcie pięknego akwarium to zdania na twój temat nie zmienię ( zawsze można posprzątać w akwarium przed zdjęciem) lub wstawić fotkę nie swojego. Jak pisałem „..od początku wiedziałem..” to miałem na myśli, kiedy pierwszy raz przeczytałem Twój post i posiadanie takiej wiedzy kiedy czytam pierwszy post nowego użytkownika nie jest trudnym zadaniem, ale widocznie nie dla wszystkich.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Ooo, pan niedowiarek... Mogę wrzucić zdjęcia z tych samych perspektyw co fotki ślimaków. Robiłeś kiedyś zdjęcie trzyletnim już TELEFONEM, który nie jest aparatem? W dodatku kiedy zrobiłem zdjęcia:
1. Wieczorem kiedy światło się nie świeci
2. Rano, kiedy światło się nie świeci
A co ja takiego w tym poście pierwszym napisałem, że od razu wiedziałeś?
A jak wrzucę zdjęcie brzydkiego, ale dobrze działającego zbiornika, to uwierzysz?
Który post jest dla Ciebie pierwszy?
Używaj znaków przystankowych, bo końcówka twojego postu jest niezrozumiała.
Skoro posiadasz taką wiedzę, to czemu konfliktujesz się ze mną zamiast pomagać nowym? Narazie ja to robię,a rozumiem że Regulamin punkt 17 jestem nie w porządku, więc idź ratować świat,a nie kłóć się ze mną, bo ja w tym czasie powciskam jakieś bzdury nowym.
Co do sprzętu, to przywiozę za jakiś czas aparat analogowy. Mogę spróbować zrobić nim zdjęcie akwarium, i prosto z niewywołanego negatywu wrzucę na fotosik. Tylko naucz mnie takiej umiejętności.
pani pszeczkolanka pisze:A teraz podajcie sobie rączki i przeproście się
Czemu nie słuchasz pani? Jesteś bardzo niegrzeczny.
Ze zdjęciem to mam mały problem, bo mam szybę brudną od zewnątrz i mi zarzucicie że kłamię.
Trex, weź telefon, poczekaj aż w akwarium zgaśnie światło, zapal światło w pokoju i zrób zdjęcie dowolnego górnego rogu akwarium. Jeśli nie będzie takiego efektu, to z moim akwarium jest coś nie tak.
Kto twoim zdaniem jest w porządku? Może Robsonik?
Jeśli cokolwiek zrobię to zarzucisz mi kłamstwo. Jak mam się poprawić (chociaż nie mam z czego)?
Pozdrawiam.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Nie łatwiej po prostu zrobić zdjęcie zbiornika nawet 3 letnim telefonem? Uwierz mi że robiłem zdjęcia telefonem który nie ma dotykowego ekranu, były całkiem ok.

Tak po prostu, sam jestem ciekaw wyglądu Twojego akwarium.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Ależ te zdjęcia są robione trzyletnim telefonem, ale wcześnie rano i późnym wieczorem. Dopóki nie wyczyszczę szyby od ZEWNĄTRZ, nie uwolnię się od zarzutów.
Pozdrawiam.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

@bbxdd, nie tłumacz się tylko zrób fotkę i po krzyku ;)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

bbxdd pisze:Używaj znaków przystankowych, bo końcówka twojego postu jest niezrozumiała.
Haha :D :D teraz to mnie bardzo rozbawiłeś, pisze to osoba, której 90% napisanych postów jest niezrozumiałym bełkotem. I proszę nie produkuj się więcej bo tych twoich wypocin nie sposób przeczytać, a co dopiero zrozumieć o co Ci chodzi. Mój 5 letni syn robi lepsze zdjęcia 6 letnim telefonem niż ty. Jak masz szyby brudne z zewnątrz tak że zakłamują prawdziwy obraz, to wyobrażam sobie co jest w środku tego akwarium, jeszcze gorzej niż na tym zdjęciu. Pewnie tak szybko nie dodasz tego zdjęcia bo takie bagno to ciężko szybko posprzątać, mam rację?

A to Twój fantastyczny pierwszy post na tym forum po którym stwierdziłem że coś nie tak z Tobą.
bbxdd pisze:A więc tak: Było sobie akwarium od pewnego pechowca, i zdechła tam jedyna roślina. I kolo kupił dwie nowe (miał cztery zanim je kupił) rośliny. I były na nich rozdętki. I rozdętki zostały wykryte. I rozdętki zostały złapane. I kupiłem nową roślinę. I tam były rozdętki. A w akwarium nie złapano jeszcze wszystkich rozdętek. I kupiłem se trzy heleny, z trzech powodów: Bo są drapieżne, bo są ładne i rozdętki spodobały mi się na tyle, że zachciało mi się mieć ślimaka. I rozdętki przestały się pokazywać. 28 grudnia heleny gdzieś wcięło. A 29 rozdętki wyszły z ukrycia. A helenek nie widać... Gdzie one są?
P.S: Nazwałem się pechowcem, bo oprócz plagi jeszcze mialem problemy ze szczelnością i z grzałką.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W tym temacie zamieściłeś zdjęcie swojego akwarium i już wtedy pisałam, że jest brudne...

http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t ... b70c3f2157

Myślę, że temat obecny można zamknąć, bo dyskusja zaczyna się robić o niczym. Proszę Autora tematu o post na pw, jeżeli mam odblokować temat.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany