[112l] ameryka południowa obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

[112l] ameryka południowa obsada

Post autor: gosiaciszak »

Witam. Uruchomiłam nowe akwarium 112 l. Akwarium założone na ziemi ogrodowej + kulki gliniano torfowe przysypane czarnym żwirkiem kwarcowym+plaża z piasku kwarcowego, sporo roślin (kryptokoryny, żabienice, anubiasy, moczarka i parę innych). Dwa spore korzenie. Akwarium obecnie dojrzewa i myślę nad obsadą. Obecnie w starym akwa mam 14 neon innesa, 2 kirysy pstre i 1 spiżowy, 1 malutki bojownik + kilka krewetek.Obsadę tą będę przenosić do nowego akwarium ale chciałabym ją powiększyć. Ostatecznie wyglądałoby to tak proszę o sugestie czy nie za dużo albo co zmienic:
14 neon innesa 
3 kirysy pstre
3 kirysy spiżowe
10 bystrzyków ozdobnych
Parka pielegniczek ramireza
Krewetki

Z góry dziękuję za pomoc

Jeszcze pomyślałam czy ewentualnie zamiast neonków można dac 10 szt drobnoustka np backforda żeby pływał w górnych partiach zbiornika.

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony Innesa są chłodnolubne a odróżnieniu od ciepłolubnych pielęgniczek ramireza i bystrzyków. Radzę pomyśleć nad neonami czerwonymi lub drobnoustkami.

Jakie są parametry wody w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Ok będę pamiętać o możliwości zmianach w postach :)
Jeśli chodzi o parametry jeszcze nie mierzyłam, czekam na testy które zamówiłam pH, GH/KH i NO3. Czy te na początek wystarczą?
Jeśli chodzi o ilości rybek to tyle będzie Ok? Nie będzie za dużo?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kiryski (nie kirysy!) to ryby stadne, lepiej skup się na jednym gatunku. I skoro chcesz trzymać ramirezki to szukaj kirysków ciepłolubnych. Weź również pod uwagę, że w czasie tarła pielęgniczki będą nękane przez kiryski.

O dobieraniu się par pielęgniczek już pisaliśmy, nie kupuj parki - to najprawdopodobniej będzie rodzeństwo..
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?p=216448#216448

Testy na pH, GH/KH i NO2 wystarczą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Z pielegniczek mogę zrezygnować. Nie chcę zmieniać czy dobierać obsady typowo pod nie. A kiryski chciałabym zostawić. Bardzo lubię te rybki.
Powiem tak, jak pisałam na poczatku mam na chwilę obecną neony innesa i kiryski pstre i spiżowego. Co mogę do nich dodać w 112l ? Nie chciałabym ich oddawać a wolałabym raczej dobrać coś do nich. Jesli chodzi o rybki nie mam szczegolnych wymagań co do wygladu chcialabym tylko zeby byly one trochę większe od neonków i dobrze się razem czuły. Pisałam o bystrzyku bo czytałam że z neonkami może być ale widocznie nie doczytałam że z czerwonymi. Dużo dużo czytam i szukam ale różnie piszą i już mętlik mam w głowie. Parametry jak tylko zmierze to podam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Podobny temat, podane rybki rozważ, jak już parametry poznasz zdecydujesz się- jeśli będzie potrzeba-na korygowanie jej:
viewtopic.php?t=23284&highlight=
ODPOWIEDZ