Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[63L] lordnero11, dzienniczek.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lordnero11

PostWysłany: 27 Mar 2018 19:21    Temat postu: [63L] lordnero11, dzienniczek. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Zapraszam do zerknięcia na taki oto zbiorniczek. Będę starał się na bieżąco zamieszczać tu swoje wypociny, drobne aktualizacje.
Akwarium już po 2 restarcie, na chwilę obecną chyba aranżacja zagości na dłużej. Zobaczymy co uda się z tego wyłuskać.
ZESTAW

Zbiornik
- 60x30x35 63L
Pokrywa
- Aquael Leddy Tube 10W
Oświetlenie
- Belka oświetleniowa Led 24W 8000k sztuk 2
- Włącznik czasowy
Filtr
- Zewnętrzny, kubełkowy - Ikola 150
Wkład
- włóknina
- gąbka
- krążki ceramiczne
- zeolit
Ogrzewanie
- 1x Grzałeczka 50W Ikola
Podłoże
- Piasek bazaltowy
- Ziemia dla kaktusów
Umeblowanie
- Dragon stone
- 1x gałązka z korzenia Spider
CO2
Bimbrownia mojego wykonania
- 2 buteleczki 1L
- wężyk 4mm
- dyfuzor ceramiczny
Obsada
4x Otosek
10x Razbora Klinowa
2x Brzanka Titeya
4x Ampularia
2x Helenka
2x Mini Krab
1x Krewetka filtrująca
?? krewetki Bulbulati, Red Cherry (+ Mixy wszystkich się narobiłyRazz)
Roślinki
- Micranthemum MONTE CARLO
- Ludwigia Arcuata Wąskolistna
- Limnophilia Aromatica
- Vallisneria
- Flame moss
- Anubias Congensis Arrow
- Ludwiga Repens
- Elodea Canadensis - Moczarka Kanadyjska

Ostatnio zmieniony przez lordnero11 dnia 22 Wrz 2018 10:34, w całości zmieniany 47 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 27 Mar 2018 19:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trawnik przy tym świetle ? zapomnij
albo zmiana preferencji albo dołożenie światła.

Zupełnie nie rozumiem co Wy widzicie w tym tłuczniu bazaltowym. Nie dośc wygląda to jak podebrane z budowy to w dodatku często (nie zawsze) ztwardza wodę . Sporej cześci ryb równiez to sie nie podoba. W Twoim wypadku to masz wybór : albo zapomnieć o bazalcie albo o kiryskach

edit:
przy tym świetle jako trawnik może pociagnie marsilea hilstruta
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 27 Mar 2018 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli prawdopodobnie zrezygnuje z kirysków ^^ Po co się mają męczyć Razz Co do wyglądu podłoża nie wypowiadam się, kwestia gustu (pomijając inne cechy). Natomiast jeśli chodzi o trawnik ? Rozumiem że zbyt mało światła.... ? o ile kojarzę to ta żarówka co mam, opisana była 6400k.... o ile to za mało ?
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 27 Mar 2018 20:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

6400 kelwinów (K) to jest skrócony opis widma więc pośrednio jakośći a nie ilości światła .
Masz (jak piszesz 10W) więc to wyznacza w przybliżeniu ilośc światła . Zakłada sie że 0,5W/l to minimum dla trawników chociaż niektórzy twierdzą że minimum leży wjeszce wyżej (ale niech tam)
Przy ledach czasami zakłada sie że potrzeba światła mniej nawet o 50% ale w Twoim wypadku dalej to mało zwłaszcza że nawet w te 10W ośmielam sie wątpić .

Sądze że dołożenie drugiej takiej świtlówki zbliży Cię do minimalnych wymagań

Sama barwa (6400K) jest do przyjęcia - bardzo wielu akwarystów używa podobnej (ja również takie świetlówki stosowałem)
Powrót do góry
grej33

PostWysłany: 27 Mar 2018 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne belki można kupic na aukcjach internetowych znanych stron. Sam w swoim akwarium [72L] mam belke led 24 W ma barwe 6500k oraz 8000k daje radę Smile
koszta nie są wielkie bo około 80zł za taką
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 28 Mar 2018 9:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli np. jeśli dokupię belkę np. z tej aukcji :
https://www.olx.pl/oferta/belka-oswietleniowa-modul-led-lampa-8000k-rozne-moce-CID103-IDrJvpH.html#84660d88e9;promoted

BELKA LED 24W do akwarium 57-67cm 8000K cena 79,99 48 diod

będzie można powiedzieć że jest już "ok" ? Very Happy

PostWysłany: 28 Mar 2018 9:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam dokładnie tą belkę, mam 72 L i daje radę, bardzo fajnie świeci Very Happy
lordnero11

PostWysłany: 28 Mar 2018 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A małą podpowiedź można ? Jak roślinki rosną ? ewentualnie trawnik ? Dzięki Smile

PostWysłany: 28 Mar 2018 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za wiele w tym temacie nie moge powiedzieć bo dopiero 3 doba od startu minęła.
Parvula ruszyła, wypusciła nowe.
Mam też Sagitatria Sabulata - też wydaje się że powoli zaczyna żyć.
Świecę 8h/24

lordnero11

PostWysłany: 28 Mar 2018 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie odnośnie grzałki Smile
Będę zamawiał filtr Ikola150 u pewnego sprzedawcy na alledrogo, chciałem wziąć od razu grzałkę.
Wyczytałem na forum, że dobierając taką, trzeba się zastosować mniej więcej do wzoru 1W/1L.
Akwarium które posiadam ma 65L, myślałem więc nad 75W, niestety sprzedawca ma wszystkie, poza taką Very Happy
Czy 100W nie będzie przesadą ?

Akwarysta

PostWysłany: 28 Mar 2018 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli akwarium będzie stało w ciepłym miejscu, typu pokój, salon, sypialnia to 50W wystarczy, aby utrzymać tam temperaturę 23-26°C, a to taki "standard temperaturowy", oczywiście są obsady, które preferują cieplejszą lub chłodniejszą wodę....

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 28 Mar 2018 13:52    Temat postu: Re: 63L "pierwszy raz" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lordnero11 napisał:
Np. Eleocharis Parvula

Dlaczego nie Smile

Jest to dosyc nie wymagajaca roslina i powinna zadowolic sie swiatlem ponizej 0.5W/L mozna by smialo powiedziec ze nawet mniej. Lubi jak jest cos w podlozu i po czasie bedzie strasznie sie zageszczac jesli bedziemy ja regularnie przycinali na wysokosc okolo 2-3cm. W twoim przypadku jedna belka LED 10W przy optymistycznym zalozeniu ze po ''umeblowaniu'' zbiornika masz 50L to bedziesz dalej borykal sie z niedoborem swiatla wiec kolejna belka LED bedzie niezbedna jesli chcesz zeby cos roslo, a nie zaczelo gnic.
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 28 Mar 2018 14:03    Temat postu: Re: 63L "pierwszy raz" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina napisał:
kolejna belka LED bedzie niezbedna jesli chcesz zeby cos roslo, a nie zaczelo gnic.

Taki mam zamiar, będzie, ale kupię dopiero na końcu Very Happy Jak już wszystko będzie stało ( w sensie akwa, zabudowa etc.)

Co do podłoża, mam tak jak pisałem wyżej, żwirek bazaltowy o granulacji 0,5 - 1,2. Wystarczy na kilka mało wymagających roślinek (w tym trawnik, raczej na 100% Eleocharis Parvula) ? Dodać coś pod żwirek/na żwirek ?

Za niedługo wrzucę jakieś fotki, ale szału nie będzie Very Happy na razie kompletacja Very Happy
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 31 Mar 2018 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dotarło kolejnych parę fantów Smile :
Grzałeczka, bez rewelacji:

Karmniczek Smile :

I w końcu filterek:

Ostatnio zmieniony przez lordnero11 dnia 08 Kwi 2018 11:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 31 Mar 2018 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Filtr ma wsadzany jeden koszyk, który najprawdopodobniej jest także instalowany w większych modelach. Ma on o jedną dziurę za dużo i ją należy zatkać gąbką lub watą perlonową (to jest to miejsce, gdzie wchodzi końcówka ssąca z głowicy/dekla). Przynajmniej ja tak miałem, być może w Twoim modelu jest koszyk bez dziury.
Poza tym jak za tą cenę i pobór mocy jest to filtr godny uwagi.

Co do oświetlenia: jeśli nie wiesz, ile światła potrzebujesz, to akwarium przykryj szybą, a nad szybą daj zwykłe żarówki energooszczędne. Wybór mocy i barwy światła jest dosyć duży, więc tym sposobem można dobrać sobie oświetlenie.
Mam na myśli takie żarówki:
https://www.google.com/search?q=%C5%BCarowka+energooszczedna&source=lnms&tbm=
isch&sa=X&ved=0ahUKEwilwvmJyZbaAhUJYVAKHWATDT0Q
_AUICigB&biw=1366&bih=608#imgrc=YNXBuXH8nEhN2M:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: