[63L] lordnero11, dzienniczek.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Witam po dluższej przerwie :P Trochę się zmieniło, walka z glonami na skalę masową nastąpiła. Wcześniej zrobiłem małe przemeblowanie w akwarium, trochę czyszczenia i obecnie akwarium wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Nowy korzeń, stary w odsiadkę. Z ciekawości wrzucony Mech Jawajski. Do filtra dołożyłem zeolit, wywaliłem węgiel. Chyba muszę jeszcze watę podmienić, bo już brązowa jak czekolada :D

Niestety, już 2 dni po zmianie, ścianki akwarium obleciały zielonym puchem, na korzeniu w niektórych miejscach (szczególnie na końcach gałązek) pokazały się biało-przezroczyste glutki, a piasek, po 1 dniu lekko zbrązowiał na powierzchni. Aktualnie leży przykryte kocem, i kończy kwarantanne, jutro czyszczenie, podmiana wody. Prawdopodobnie zmienię jeszcze miejsce ułożenia akwarium, tak żeby prawie całkowicie wyzerować już dostęp światła słonecznego. Roślinki nie wyglądają za rewelacyjnie, myślę nad dołożeniem jeszcze jednej belki 24 W i dołożeniem bimbrowni...... co myślicie ?
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Witam serdecznie :D Trochę czasu minęło, więc mała aktualizacja. Zbiornik po kwarantannie, która na moje oko zakończyła się sukcesem. Trochę czyszczenia, akwarium przeniesione w miejsce, gdzie nie dochodzi światło słoneczne. Mech niestety wyrzucony - strasznie był zaśmiecony przez te parę dni, i jakby podgnił. Zostało parę "wstążek" mchu tu i tam - widzę że coś tam odrasta. Zobaczymy jak się rozwinie. Zawitała nowa roślinka - z rodziny ludwigi ale nie pamiętam która :) Janusz na nieszczęście nie przetrwał kwarantanny. Nie wiem co było przyczyną - dosypywałem jedzonko na bieżąco, więc głodny nie był. Chyba że nie umiał znaleźć w ciemności ? 2 szt. ampularii również zawitały, dodałem bimbrownie (rano wkładam "dyfuzor", na noc wyciągam) - dopiero 3 dni, ciekawią mnie jakie będą efekty. Na koniec - obserwując akwarium zauważyłem niteczki wystające z dziur w dragon stone przy piasku. Okazało się że chowa się tam około 5 malusich krewetek 8) w innym kamieniu zauważyłem jedną, która też wychyliła nosek. Jedną widziałem czerwoną, reszta bez barwy. Cieszy jak cholera :P Szkoda, że ciężko je złapać na foto :D
Z lewej strony na dole zdjęcia "widać" dwie
Obrazek
Jeden ze ślimaczków
Obrazek
Krewecia
Obrazek
Oraz widok ogólny
Obrazek
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

I kolejna mała zmiana. Od wczoraj walczę z wiertarką i oto taki efekt :

Obrazek
Obrazek

Dokupiłem szklany dyfuzorek do bimbrowni, nowy "ciag" do pompki, co by drobnej zwierzyny nie wciągało.
A roślinka której nazwy nie znałem - okazała się być Lobelia cardinalis :)
Niestety zauważyłem, że sadzonki - chociaż wkopane około 2-3 cm pod żwirek, tak jakby miękkną i urywają się około 0.5 cm nad żwiriem, i po prostu całe sadzonki urywają się (te mniejsze). Większe jeszcze siedzą ;P
Pozdrawiam.
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Mały bonusik :D:D

Obrazek
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Parę małych zmian... Idąc za ciosem, oddałem koledze na razie 9 szt. rybek (głownie neonki + złoty glonojad - już troszeczkę za duży). Doszła duża ilość krewetek i sporo przetrwało tych, które się wcześniej urodziły. Nowe są też ślimaczki ampularie - w sumie 2 niebieskie, 1 brązowa i 1 żółta, oraz krewetka filtrująca :mrgreen:
Korzeń poszedł na razie w odsiadkę, planuje trochę zmienić - za niedługo myślę nad drobnym restartem, włącznie z wymianą podłoża oraz oddaniem jeszcze paru rybek.
Glony się ustabilizowały - w porównaniu do tego co było wcześniej - niebo a ziemia. Tak czy siak, występują dalej, ale nie ma inwazji.
I na koniec foto :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018 1:44 przez lordnero11, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

zajefajnie wygląda,oby tak dalej ;)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładne.
Obrazek
[126L] Dżungla
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Dawno mnie nie było, więc trochę do odświeżenia tematu zostało :D
W międzyczasie stał się mały restarcik. Na dno poszedł żwirek o jeszcze mniejszej granulacji, pod niego ziemia dla kaktusów. Trochę Dragon stone, jakiś tam patyczek. Roślinki zostały poprzycinane, doszła Limnophilia Aromatica , Ludwigia Arcuata Wąskolistna i Monte Carlo na przód (niestety jakoś tak niechętnie rośnie). Rybki oddałem koledze - zostały mi 5 Razbor, 6 Brzanek i 3 otoski. Krewetek nie zliczę + 1 filtrująca. Są nawet dwa mini kraby, ale ich po wrzuceniu do zbiornika, nie idzie namierzyć :D Dodałem drugą belkę LED, i na razie jakoś się kręci :) Raz w tygodniu czyszczenie, podmiana wody. Glony jakieś tam się na kamieniu osadzają, gdzieś na szybie, ale do opanowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Dobry dzień w ten okrutny upał :D Trochę odświeżenia w temacie, a raczej info, że wszystko żyje :D Coś tam rośnie :
Obrazek
Obrazek

Glony "zielone" bez zmian, ale na stałym, akceptowalnym poziomie :P
Niestety pojawiły się jakieś szare "krzaczory"....
Obrazek
Roślinki ładnie rosną - moczarka najwięcej i najszybciej, słabiutko trawniczek, niby nie gnije, jakoś tam leży, czasem kropki z glonów pokażą się na liściach, ale stoi w miejscu raczej
Widok ogólny :
Obrazek
Pozdro !
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Dzień doberek wszystkim ! Co tam u Was słychać ciekawego ? Już poooonad miesiąc od ostatniego wpisu, więc trzeba trochę dorzucić od siebie :D Akwarium jeszcze żyje :) Uregulował się u mnie temat z glonami. Czarne "paciorki" na kamieniach i nagminny wysyp zielonego nalotu na szybach udało się powstrzymać dawkowaniem Carbo w ilości 3 ml na dzień. Nie usuwałem nic z kamieni mechanicznie - myślę że dodaje to trochę uroku. W każdym razie już jest stop :)
Ogólnie akwarium na dzień dzisiejszy prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać trawka trochę ruszyła, natomiast nie jest to jeszcze to co bym chciał. Słabo bije do góry, nie wiem czemu. Dobrze że chociaż powoli zakrywa dno :)
Udało się jeszcze na koniec ustrzelić tego Pana :
Obrazek

Z gorszych rzeczy to nie wiadomo czemu nagle padły mi 4 brzanki. Pozostałe dwie pływają w pełni zdrowia. Dokupiłem Razbory i teraz pływa sobie 10 sztuk. Raz na jakiś czas coś tam się zmienia w aranżacji, ale to drobne zmiany.
Jakieś sugestie/porady ? Pozdrowionka i miłego weekendu!
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ładne takie kolorowe roślinki :)
Ten pan wygląda jak jakiś "pajong".
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

To jest mini krab filtrujący :) Bardzo fajne zwierzątka, ale strasznie się chowają. Ten osobnik zaszczyca mnie pokazem swojej osoby średnio raz na 1-2 tygodnie :) Ale ma się gdzie w akwarium, więc się nie dziwie :)
Swoją drogą czytałem gdzieś, że jest taki pająk wodny - Topik. Czy ktoś się spotkał z takim "gadem" ?
Obrazek
ODPOWIEDZ