[63L] lordnero11, dzienniczek.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

mark_farina pisze:Ciekawie sie zapowiada zbiornik :D

Co myslisz o zlamaniu monopolu z prawej strony i posadzeniu nurzanca z lewej strony?
Z lewej, ale konkretnie w którym miejscu ?
Rośnie mi już tam Ludwiga Repens...
Masz na myśli "wymieszanie" Ludwigi z nurzańcem, czy powiedzmy posadzić go na samiutkim końcu, za Ludwigią ?
Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Np. Nurzanca dajesz w rogu lewym lub prawym zaslaniajac grzalke lub wlot filtra i ladnie by kontrastowalo z liscmi ludwigi tak se mysle, moze z prawej strony lepiej zaslaniajac zielony filtr?
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Dzisiaj udało mi się dość ładnie uchwycić dwóch najznamienitszych mieszkańców akwarium. Dojrzeć ich to jak wygrać główną w Jackpota :)
Mr. Czekoladka
Obrazek

Mr. White
Obrazek

I na koniec - dragon obrasta mi zieleniną :) Czy coś działać w tym kierunku ? W każdym razie wygląda nawet atrakcyjnie ^^
Obrazek
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Dzisiaj zauważyłem, że kolor zielony na kamieniu robi się strasznie intensywny + na szybach akwarium pojawił się delikatny zielony nalot, taki pyłek. Stosować w tym momencie jakiś środek na glony ? Zmniejszyć czas naświetlania ?
Edit:
Żeby nie było, nadrabiam właśnie dział o glonach :) Wychodzi na to, że problemem robią się zielenice.
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Temat oczytany, coś tam się dowiedziało. Wg mnie mam parę opcji powodu glonów :
1. Słońce padające na akwarium (chociaż jego ilość jest jednak znikoma)
2. Przerybienie akwarium (nie ukrywam, że na tym polu zawiodłem :? )

Dzisiaj podmianka około 30% wody + wpadło trochę roślinki - moczarki. Ktoś tutaj polecał, iż ładnie podbiera glonom substancje itp. zobaczymy co to da. Zmniejszyłem czas naświetlania do około 9 godzin. Zastanawiam się czy nie zastosować przerwy (np. 4h - przerwa - 5h - przerwa).
I kilka foto:
Taxi helenka
Obrazek
Ogólne:
Obrazek
Młoda mama :D 8) 8)
Obrazek
Z tego co zauważyłem, to na 3 krewetki Amano, dwie noszą jajeczka :) Jest jakaś szansa że młode przetrwają w ogólnym akwarium ? ? ?
P.S. W sklepie zoologicznym dorwałem dzisiaj jedzonko w takiej oto postaci:
Obrazek
Sprzedawca powiedział, żeby te robaczki całe wrzucić do akwarium, i nie dokarmiać rybek póki nie znikną. Będą żywe więc nie zanieczyszczą akwarium. Można tak zrobić, czy jednak to jest "syfienie" akwarum ?
Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Już ten pokarm to syf :D Jeżeli już musisz dać tą ochotkę to ją jakoś przepłucz.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

wojtass9 pisze:Już ten pokarm to syf :D Jeżeli już musisz dać tą ochotkę to ją jakoś przepłucz.
No nie zamierzałem wlać go z tą wodą w środku :D Widać że jest mętna, i średnio zachęcająca :D chodziło mi o same robaki, czy walić wszystkie do środka czy nie :D:D

Edit : przy okazji zrobiłem nieszczęsny test paskowy jbl (a co, jak już kupiłem, to trzeba wykorzystać 8) )
Cl2 - 0
pH - 7,6
NO3 - 25
NO2 - 0
GH - 10
KH - 9

+ jedna krewetka red cherry dead :(
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Witam, dzisiaj kolejna próba zużycia testów paskowych :D

Cl2 - 0
pH - około 7,8
NO3 - około 30
NO2 - 0
GH - 5
KH - 10

W akwarium na razie wszystko sobie ładnie pływa, natomiast na piasku zauważyłem, że powierzchnia robi się lekko brązowa :
Obrazek
oraz listki Ludwigi lekko się zwijają, i wyglądają (tak myślę) na troszeczkę przygniłe ?
Obrazek

Z parvuli chyba nic nie będzie :( praktycznie wogule nie idzie do góry, pojedyncze listki żółkną oraz odpadają, kiedy sobie tam Janusz, czy jakiś inny osobnik podziubie.
Z glonami już mniejszy problem, chociaż na kamieniu zostały, na razie tego nie usuwałem.
I na koniec, w deszczownicy, przy każdym otworku, w środku osiadają się jakieś brązowe syfy. Czy to może być problem z filtrem ? Słaba wydajność (w sensie materiał filtracyjny? )
Obrazek
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

W dniu dzisiejszym okazało się że Pan Czekoladka, to jednak Pani Czekoladka :)
Także 2x Amano i 1x Pani Czekoladka noszą przyszłe pokolenie młodych kreweciątek.
Poważną mam zagwozdkę, czy uruchomić na chwilkę małe akwarium, i przerzucić tam te krewetki na czas rozrodu ? Czy zostawić wszystko swoim życiem i tempem ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jak na chwilkę, a dojrzałość filtra? Zostaw w dużym.
Obrazek
[126L] Dżungla
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Hmmm no ma to sens :P w takim razie wstrzymuję swoje zapędy w tym temacie :p

Edit: I jeszcze luźne pytanie odnośnie oświetlenia - obecnie mam belkę LED 24 W + led 10 W. Czy ma sens w moim przypadku dokupienie jeszcze jednej belki 24 W ? Mam na myśli ratowanie mojej znikomej trawy i doświetlenie roślinek. Jak na to zareagują glony ?

Poza tym tak sobie myślę - gdyby ustawić np. oświetlenie na 10h przykładowo i zrobić samemu osobną belkę z kilkoma diodami o niebieskiej barwie - które włączałyby się na noc/czas kiedy pozostałę Ledy nie świecą.... Myślę, że wyglądałoby to ciekawie, natomiast jak odbiłoby się to na całej reszcie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

lordnero11 pisze:Z tego co zauważyłem, to na 3 krewetki Amano, dwie noszą jajeczka :) Jest jakaś szansa że młode przetrwają w ogólnym akwarium ? ? ?
Nie ma szansy aby w ogólnym przetrwały. Larwy amano potrzebują odpowiednich warunków w słonej wodzie do przetrwania. Możesz spróbować, poczytaj o tym, jest na internecie dużo informacji o tym, co i jak, ale w brew pozorom do łatwych zadań to nie należy.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Obecnie zakupiłem kotnik wewnętrzny do akwarium, udało mi się wyłowić tam Panią Czekoladkę i jedną Amano.... drugą muszę upolować :) Z tych amano nie wiem czy mi się coś uda... Najwyżej przeniosę larwy do akwarium małego, zasolę wodę i........ zobaczymy. Ciężki temat :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Że tak zapytam, w jakim celu przekładałeś te krewetki do kotnika?
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Szczerze to nie wiem.... W sensie żeby np. Pompka nie wciągla młodych, coś ich nie zjadlo....
Obrazek
ODPOWIEDZ