Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[63l] ogólne, czas na zmiany.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
schnapi1906

PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:28    Temat postu: [63l] ogólne, czas na zmiany. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, oto moje 70x27x33 cm. :

Obecnie wygląda tak jak wygląda, a obsada to tylko 2 żaby.
Po ostatniej awarii CO2 która spowodowała zagładę całej obsady postanowiłem zmienić podłoże na żwirek czarny kwarcowy 2-3mm. Przy tej okazji mam zamiar zmienić aranżację, ew.rośliny itd, dlatego chętnie wysłucham jakiś pomysłów czy podpowiedzi - będę wdzięczny za każdą sugestię Smile

P.S.- ten żwirek będzie położony na ziemi do kwatów( mam w planie ziemie do kaktusów)
CO2 będę podawać nadal
Światła jest 15w+18w+ ledowe zimne około 9-11w
filtr kaskadowy chiński HBL-701
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 02 Kwi 2018 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ziemia do kwiatów to bardzo ryzykowny wybór . Podłoża te bardz często są wzbogacone róznymi związami kóre potem uwalnane do słupa czynią spustoszenie .
Bardzo często zawierają domieszki kredy a to juz załatwia temat przydatności na amen .
Jak już to czysty torf lub gotowe podłoża na bazie ziemi ogrodowe (3zł /litr)
Powrót do góry
schnapi1906

PostWysłany: 06 Kwi 2018 7:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak czytałem opinie o ziemi kwiatowej że ważne aby uważać żeby były bez jakis domieszek i natknąłem się właśnie na opinie gdzie polecano ziemię do kaktusow że jest w miarę czysta po tym względem dlatego chciałem spróbować, bo obecnie od 2 lat zbiornik mam na 'tetra active substrate' i 'nutri plant' pod spodem. Dlatego przy restarcie chciałem spróbować na ziemi jak wiele osób poleca na forach, no i na nową aranżację też nie mam pomysłu, więc będę pewnie sadzić na czuja i patrzeć co wyjdzie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: