[63l] ogólne, czas na zmiany.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

schnapi1906
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2016 1:28

[63l] ogólne, czas na zmiany.

Post autor: schnapi1906 »

Witam, oto moje 70x27x33 cm. :

Obrazek

Obecnie wygląda tak jak wygląda, a obsada to tylko 2 żaby.
Po ostatniej awarii CO2 która spowodowała zagładę całej obsady postanowiłem zmienić podłoże na żwirek czarny kwarcowy 2-3mm. Przy tej okazji mam zamiar zmienić aranżację, ew.rośliny itd, dlatego chętnie wysłucham jakiś pomysłów czy podpowiedzi - będę wdzięczny za każdą sugestię :)

P.S.- ten żwirek będzie położony na ziemi do kwatów( mam w planie ziemie do kaktusów)
CO2 będę podawać nadal
Światła jest 15w+18w+ ledowe zimne około 9-11w
filtr kaskadowy chiński HBL-701
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Ziemia do kwiatów to bardzo ryzykowny wybór . Podłoża te bardz często są wzbogacone róznymi związami kóre potem uwalnane do słupa czynią spustoszenie .
Bardzo często zawierają domieszki kredy a to juz załatwia temat przydatności na amen .
Jak już to czysty torf lub gotowe podłoża na bazie ziemi ogrodowe (3zł /litr)
schnapi1906
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2016 1:28

Post autor: schnapi1906 »

Tak czytałem opinie o ziemi kwiatowej że ważne aby uważać żeby były bez jakis domieszek i natknąłem się właśnie na opinie gdzie polecano ziemię do kaktusow że jest w miarę czysta po tym względem dlatego chciałem spróbować, bo obecnie od 2 lat zbiornik mam na 'tetra active substrate' i 'nutri plant' pod spodem. Dlatego przy restarcie chciałem spróbować na ziemi jak wiele osób poleca na forach, no i na nową aranżację też nie mam pomysłu, więc będę pewnie sadzić na czuja i patrzeć co wyjdzie.
ODPOWIEDZ