Ramirezy parka czy 2 samce?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Ramirezy parka czy 2 samce?

Post autor: gosiaciszak »

Witam kupiłam 4 ramirezy miały być 2/2. Po dłuższym przygladaniu się w domu już nie byłam taka pewna. Przeglądałam się brzuszkom ale żadna nie miała różowego. Chyba że były bliżej świetlówki różowej to wszystkie wyglądały mi na różowe. :D Udało mi się dzis dwie uchwycić z przodu akwarium i wydaje mi się że może to być parka co myślicie? Wydaje mi się też że od tych paru dni co są u mnie nabrały kolorów i tak jakby dwie dostawał rozowawych brzuszków czy to możliwe że mogą się dopiero wybarwic?
Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

To po prawej na pewno samiec, po lewej nie widzę płetw piersiowych.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Ramirezy parka czy 2 samce?

Post autor: MarJan »

gosiaciszak pisze: Wydaje mi się też że od tych paru dni co są u mnie nabrały kolorów i tak jakby dwie dostawał rozowawych brzuszków czy to możliwe że mogą się dopiero wybarwic?
Pielęgniczki wybarwiają się po pewnym czasie po opuszczeniu sklepu, to dobry znak, w sklepie nie było im zbyt fajnie, teraz mają po prostu lepiej to i kolorki łapią....ryby mogą zmieniać kolor z godziny na godzinę lub mniej nawet, zależy od ich nastroju choćby.
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Udało mi się zrobic lepsze zdjęcie rybki która wydaje mi się być samiczką.
2 samce mają dość dłuższego tego kogucika więc z nimi nie mam problemu. Jak uda mi się zrobic zdjęcie drugiej rzekomej samiczki to od razu wrzucę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Samiczka. Zobacz jak bardzo się różnią ich płetwy piersiowe. Samiec ma mocny kontur w kształcie sierpa, samiczka łagodny zaokrąglony. Ma też mały czubek płetwy grzbietowej.
Obrazek
[126L] Dżungla
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Z tymi płetwami to rzeczywiście jest róznica teraz to widzę. No tak też mi się wydawało że samiczka ale ktoś mnie zmylił że mam 4 samce. To super że samiczka. Będę polować teraz na drugą co też wydaje mi się że to samiczka, żeby zrobić jej ładna fotkę.


Udało się zrobic zdjęcie drugiej rybki która też wydaje mi się być samiczką ale niech ktoś lepiej potwierdzi :)
Obrazek

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Potwierdzam.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Fuu zdjęcie z lampą, a ryby nie mają powiek żeby zamknąć oko.... :p
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

MarJan ale ten fakt się przydaje gdy musisz złapać rybę w zarośniętym zbiorniku :) Tak łapałem nocą mieczyki. Latarka w oczy i siatka w ruch :) Tak mi się przypomniało.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Super dzięki za potwierdzenie. A na co dzień wiadomo nikt rybkom po oczach nie świeci ale tak jak w tym przypadku bez lampy ani rusz. A jeszcze przy okazji zapytam bo skoro mam 2 samiczki i 2 samce i jesli nie dobiorą się między sobą w pary a nie będą się gonić ani gryżć to czy mogą tak żyć? Nie będzie im smutno że nie mają swojej pary?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tego się nie dowiemy, wśród ludzi też są "single" i jednym to odpowiada, drugim nie, ryba ma chyba prostsze potrzeby i odczucia...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj tutaj:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23838

wcale nie muszą to być pary, nawet jeżeli masz dwie samice i dwa samce.
W dodatku jeżeli ryby były kupowane u jednego dostawcy to możesz z dużym prawdopodobieństwem założyć, że są rodzeństwem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ