Malowanie ozdoby (jamy skalnej) pytanie o farbe.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sciborsson
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2018 10:18

Malowanie ozdoby (jamy skalnej) pytanie o farbe.

Post autor: sciborsson »

Cześć,

Pomalowałem ostatnio ozdobę glinianą skałkę farbą akryklową z pigmentami bezpiecznymi i nietoksycznymi tj. Mars Black, Titanium White, , Raw Sienna, Burnt Sienna.

Pytanie czy malowanie takimi akwarelami wystarczy i czy po wysuszeniu i wsadzeniu do wody ta farbka się po prostu w niej nie rozpuści? Trzeba to jakoś zaimpregnować? Jeżeli tak to czym?

/karol
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Malowanie ozdoby (jamy skalnej) pytanie o farbe.

Post autor: BARA »

sciborsson pisze:Cześć,

Pytanie czy malowanie takimi akwarelami wystarczy
/karol
Akwarelami?

W akwarystyce stosujemy tylko i wyłącznie certyfikowane wyroby przeznaczone do akwarystyki (długookresowego użytkowania pod wodą).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

BARA pisze:W akwarystyce stosujemy tylko i wyłącznie certyfikowane wyroby przeznaczone do akwarystyki (długookresowego użytkowania pod wodą).
Trochę przesadzasz bo doskonale w akwarystyce sprawdzają sie i farby i inne materiały certyfikowane do kontaktu z żywnością lub do stosowania dla dzieci.

O niektórych certyfikatach przemysłowych nie wspomnę
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To o czym piszesz jest przeznaczone do długotrwałego stosowania pod wodą? Posiada taki certyfikat?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Owszem choć nie zawsze
sciborsson
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2018 10:18

Post autor: sciborsson »

Moje pigmenty oczywiście się nadają i są bezpiecznę dla rybek jak to zaznaczyłem w poście, ale nie o to pytałem. Z racji że farba pod wodą po kilku dniach traci swoje właściwości (odchodzi od powierzchni malowanego materiału) chciałbym ją jakoś zaimpregnować- i tutaj potrzebuje pomocy w doborze produktu którym jestem w stanie to zrobić (lakier/ spray/ farba ochronna przezroczysta/ cokolwiek innego nadającego się do akwarium).

Jeżeli ktoś się orientuje to prosiłbym o nazwy i orientacyjne ceny :)
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

żywice epoksydowe (?)
sciborsson
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2018 10:18

Post autor: sciborsson »

nie jest to głupi pomysł, dzięki
ODPOWIEDZ