Kubeł do 112l?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Tomky
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2016 22:11

Kubeł do 112l?

Post autor: Tomky »

Dzień dobry
Chciałbym kupić filtr zewnętrzny do akwa 112l.Byłem nastawiony na Tetre Ex 800 plus poszedłem do sklepu a tu sprzedawca że to Chinol że nierówny i nie trzyma parametrów?Zaproponował jakąś niemiecką oazę że podobna cena i o klasę kepszy?Co Wy na to?
Zależy mi na solidnym bezpieczny i cichym filtrze(cichszym od wewnętrznego Aquaela 1000 który mam).Co według Was byłoby optymalnym wyborem?
Thanx
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Tetra u mnie akurat skończyła na śmietniku ale PONOĆ teraz lepsze robią .
HW-302 w ilości 3szt chodzą u mnie oraz kilka u znajomych - ciche i sympatyczne filterki idealne , jak sie wydaje do Twojego akwarium .

Dostałem "żebym sobie spróbował " fluvala i oddałem - jakoś nie przypadł mi do gustu ale kilka osób sobie chwali - nie wiem jakie mają porównania

MAm równiez JBL-a - głosny i nieco kłopotliwy

OStatnio jak realizowałem kolejny projekt bardzo sie zastanawiałem nad IKOLA ale zdecydowałem na kolejnego HW-302 (przeważyło w moim przypadku wymienność filtrów w razie czego )
Tomky
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2016 22:11

Post autor: Tomky »

goldi_ pisze:Tetra u mnie akurat skończyła na śmietniku ale PONOĆ teraz lepsze robią .
HW-302 w ilości 3szt chodzą u mnie oraz kilka u znajomych - ciche i sympatyczne filterki idealne , jak sie wydaje do Twojego akwarium .

Dostałem "żebym sobie spróbował " fluvala i oddałem - jakoś nie przypadł mi do gustu ale kilka osób sobie chwali - nie wiem jakie mają porównania

MAm równiez JBL-a - głosny i nieco kłopotliwy

OStatnio jak realizowałem kolejny projekt bardzo sie zastanawiałem nad IKOLA ale zdecydowałem na kolejnego HW-302 (przeważyło w moim przypadku wymienność filtrów w razie czego )
Ten Hw to jakiś Chińczyk?
Thanx
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Wymień filtry nie chińskie .

Ostatnio rozbierałem nie chińskiego eheima i po rozerwaniu obudowy moim oczom ukazały sie jakby znajome "krzaczki" :)
Tomky
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2016 22:11

Post autor: Tomky »

Okey ale chińczyk może być lepszy i gorszy więc rozumiem że Hw uznajecie za ten lepszy od Tetry?
Co z tą Tetrą jest nie halo?
A Aquael jest okey?
Thanx
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Bardzo podobny temat, filtry o których tam mowa nadaja się do 112:
viewtopic.php?t=23869
Tomky
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2016 22:11

Post autor: Tomky »

MarJan pisze:Bardzo podobny temat, filtry o których tam mowa nadaja się do 112:
viewtopic.php?t=23869
Dziękuję
1.Jak jest Waszego doświadczenia z tą Tetrą, powinienem się jej bać skąd biorą się tak skrajne opini?
2.Unimaxa rozważam ale trochę brak mi zaworów na wężykach.
3.A co sądzicie o Eheimie Experience 250(gdzieś znalazłem artykuł,że ktoś miał w nim słaby przepływ)?
Proszę o opinie
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018 21:50 przez Tomky, łącznie zmieniany 1 raz.
Thanx
luki1532
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2018 9:47
Lokalizacja: Parczew

Post autor: luki1532 »

HW-302 mogę Ci polecić. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, mam go co prawda krótko ale jest bardzo cichy i wydajny. Szybko czyści wodę praktycznie na kryształ, u kolegi też bliźniaczy model jest od roku i również jest z niego zadowolony. W tym przypadku tańszy i z Chin nie znaczy gorszy ;)
Awatar użytkownika
grej33
Posty: 173
Rejestracja: 07 mar 2018 16:48
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: grej33 »

Ja posiadam tetratec ex600 plus i jestem zadowolony. Za wiele powiedzieć nie mogę bo mam ją dopiero 3 tygodnie ale jest cichy, woda czysciutka zobaczymy jak długo da radę;)
[72L] - Opti, tetratec ex600 plus, h.e.l.p advanced soil
[30L] - Opti, versamax NFZ 1, advanced soil plants
Tomky
Posty: 64
Rejestracja: 31 paź 2016 22:11

Post autor: Tomky »

Może zaproponuję inną formułę
Który filtr Państwo polecacie i dlaczego w kolejności od najlepszego do najgorszego poniższych
A.Eheim 2071,
B. Eheim 2271,
C.Eheim 2424,
D.Tetra ex800plus,
E.Unimax 250.
Kryteria cicha praca, nieprzeciekanie,relacja jakość cena.
Akwarium mieszane.
Dziękuję za typy
Thanx
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

Wszyscy piszą, że ich filtry są ciche ale tak naprawdę nic to nie znaczy, a wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona i zmierzyć decybele.

Ja mam starego Tetra Tec Ex 700, stoi w wiaderku ponieważ według sprzedającego cieknie ( u mnie póki co nie :) ), pod wiaderkiem żadnej wykładziny i tak:
- głośność przy samym filtrze - ok.43dB
- głośność 1m od akwarium (filtr w zamkniętej szafce) - ok. 35 dB

Wyłożenie dna szafki może coś tam wyciszy, postaram się wkrótce to sprawdzić :)
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Marek Marecki pisze:Wszyscy piszą, że ich filtry są ciche ale tak naprawdę nic to nie znaczy,
owszem znaczy zwłaszcza jeśli ktoś ma wiecej niż jeden filtr /

Ściągnięta aplikacja również niewiele wnosi woboec masakrycznej dokładności pomiaru chyba ze w celach porównawczych z kilku filtrów / kilku źródeł dźwięku
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja używam w tej chwili tetra ex800 plus i jedyne co usłyszałem to lekki świst z deszczownicy jak podkręcam go prawie na maxa :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

goldi_ pisze:
Marek Marecki pisze:Wszyscy piszą, że ich filtry są ciche ale tak naprawdę nic to nie znaczy,
owszem znaczy zwłaszcza jeśli ktoś ma wiecej niż jeden filtr /
Podobno prawdziwy mężczyzna rozróżnia tylko 3 kolory, teraz można dodać do tego jeszcze 2 dźwięki, cichy i głośny :P

Oczywiście można posługiwać się tymi ogólnikami ale skoro można zupełnie bezpłatnie mieć jakąś skalę wartości, punkt odniesienia, to nie używać jej jest zwykłym lenistwem, a argument o niedokładności można zastosować do każdego przyrządu pomiarowego.
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Marek Marecki pisze:a argument o niedokładności można zastosować do każdego przyrządu pomiarowego.
Niech Ci będzie ale co innego klasa pomiarowa 1,5 czy 2,5 a co innego +/- 30% albo i więcej (taki urok darmowych aplikacji)
ODPOWIEDZ