Zbrojnikowo

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
le0nek
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2017 18:18
Lokalizacja: Strzelin

Zbrojnikowo

Post autor: le0nek »

Mam pytanie, tylko nie wiem czy dział odpowiedni. Otóż postawiłem baniak 112. Cel jeden: stworzyć warunki do tarła zbrojników. Wiadomo: dno piasek kwarcowy, duże ilości drewna(korzenie, wierzba mandżurska, pH 6,4, kokosy, groty. Problem pojawił się z zakupem mieszkańców. Czy powinienem kupić kilka małych sztuk, czy szukać dobranej pary? W zoologicznym mówią, że u małych płeć nie do ustalenia, a znowu na Olx parki chodzą za 100 zloty, a mam pewne obawy, co do dobrania takiej pary. Czy nie wiecie, gdzie można zakupić "zbroje" z rozróżnieniem płci?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

U małych zbrojników to raczej nie rozróżnisz płci ,poza tym nie wiadomo o jaki gatunek zbrojnika ci chodzi.
le0nek
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2017 18:18
Lokalizacja: Strzelin

Zbrojnikowo

Post autor: le0nek »

Myślę o zbrojnikach niebieskich. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że teraz to raczej w sklepach są kundelki. Bardzo długo miałem L201 ale to zdecydowanie bardziej wymagający kierunek. Moje 201 przejął kolega. A ja chciałbym zrobić sobie akwarium z zbrojnikach niebieskimi.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

U tych kundelków w dosyć młodym wieku można odróżnić płeć ale jednak nie u małych :D Jesteś pewien ,że taki gatunek chcesz hodować?One się bardzo szybko mnożą i nie wiem czy uda ci się wyławiać młode spośród gałęzi :D
le0nek
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2017 18:18
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: le0nek »

Zazwyczaj wyciągałem groty z ikrą (i tatą) do drugiego akwarium i tam maluchy dojrzewały. Jeśli nie uda mi się pozbyć narybku to rozdzielę samice od samców. Problem tylko skąd zdobyć 1samca i z 3 samice.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

3 samice to raczej za dużo ,2 w zupełności wystarczą:)Kup młode jak ci urosną o będziesz miał nadmiar to duże z pewnością ktoś weźmie.
ODPOWIEDZ