Oświetlenie - belka ledowa

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

no to dotknij przed fotką i gotowe nie podziwiamy aranżacji tylko światło
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

goldi_ pisze:Nie bo akwarium nie dotykane od ok 1,5miesiąca i wstyd
Bez przesady, ja scieram szyby raz na 2tygodnie, prawie nie odmulam, niema sie czego wstydzic, tez chetnie zobacze i sie poradze bo mi sie slabo wybarwia Didiplis Diandra i sklaniam sie do zdania ze chyba mam zle widmo.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

...
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018 22:29 przez goldi_, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Pokusze sie o komentarz, tak samo jak Ty mozesz skomentowac moje zielsko na co po cichu licze, bo mam problemy z wybarwianiem sie kilku roslin. Mozesz mi doradzic, bo wiem ze jestes doswiadczony w wielu sprawach.

Heteranthera zosterifolia i jej stan jako roslina mega latwa w uprawie swiadczy o dobrym poziomie fosforu w wodzie, bo to wrazliwa roslina na niedobory fosforu i starsze liscie pekaja od niedoborow PO4, ale z drugiej strony korznie boczne u reszty roslin tu i tam mowia mi ze zielsko dopiero co posadzone jakies tydzien temu, zgadlem czy moze limitujesz azot? Ukorzenione rosliny przy odpowiednim naworzeniu nie maja potrzeby szukania mikro/makro w wodzie poprzez korzenie boczne, szczegolnie ze wszelkiego rodzaju Rotale sa wyjete poza nawias, nie wspomne o czyms co jest wybarwione i rosnie przy dnie jakby dotykalo lustra wody.

Moj milusinski Pogostemon Helferi troche idzie ci w gore, to od tego super widma, bo mnie z doswiadczenia przy moim ''do kwiatka'' swietle rozrasta sie na boki, a jak roslina szuka swiatla to wali w gore? Przy podobno odpowiednim swietle potrafi lekko przejsc w pomarancz lecz nie jest to zasada aczkolwiek przy wysokim mikro kilka razy mialem przyjemnosc to zaobserwowac.

Strasznie katujesz te Rotale wg mnie, ale co ja sie znam ja mam same nurzance :)

Bardzo interesujacy zbiornik z ciekawa koncepcja, ale przpraszam ze jestem nie mily, poprostu jestem soba i mnie wkurzyles swoim super podejsciem do kazdego tematu :)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018 22:27 przez mark_farina, łącznie zmieniany 2 razy.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Może dlatego że przez tydzień (albo trochę więcej) światło nie było właczane ?

Kurcze wiedziałem że zamiast o swietle będziemy gadać o całej reszcie - te zbiorniki są do likwidacji szanowny kolego i generalnie mam wywalone co sie tam dzieje
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Jesli miales sinice od zlego widma to okej.

Przepraszam za fatyge, bedzie fajnie jak sie oboje zignorujemy, ja bede opowidac o NPK, a ty o widmie swiatla dla roslin do likwidacji, tym samym kazdy sobie nie bedzie wchodzic w droge.

POZDRAWIAM :)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018 22:38 przez mark_farina, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Ale Ty mi nie wchodzisz w drogę - zwisasz mi
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dobranoc i nie zapomnij zapalic swiatla roslina :lol:
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

roślinom
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

goldi_ pisze:roślinom
Wlasnie dlatego nie zostalem i nie zostane moderatorem :D
ODPOWIEDZ